Magda Mołek o prowadzeniu biznesu w Polsce. To ciężki kawałek chleba? Mało powiedziane – wymieniła trudności z jakimi się mierzy

Magda Mołek

Magda Mołek

Magda Mołek otworzyła się przed nami w spawie prowadzenia biznesu w Polsce. Oj to nie jest łatwe. Wskazała potężne utrudnienia, z jakimi się spotyka.

Magda Mołek długo pracowała w telewizji. Z Dzień Dobry TVN odeszła w 2019 roku. Śniadaniówkę prowadziła kolejno u boku: Oliviera Janiaka, Jolanty Pieńkowskiej, Andrzeja Sołtysika oraz Marcina Mellera.

Dzień dobry TVN traktuję jak moje dziecko. Jednak w pewnym momencie, mając już dwóch synów, poczułam, że wszystko trochę zaczyna mi się wymykać spod kontroli. Zrozumiałam, że nie jestem w stanie pracować w weekendy, a właściwie – że tego po prostu nie chcę. Od wielu lat nie miałam wolnych sobót i niedziel – opowiedziała o tym, dlaczego zdecydowała się zrezygnować z występów w TVN.

Jej kolejnym krokiem było założenie własnego kanału w serwisie YouTube – W moim stylu. 

Nie martwiłam się o to, co będzie, cieszyłam się tym, co robię. Czy to głęboka woda? Ja zawsze skaczę na głęboką wodę. Wiele lat przyglądałam się temu, co dzieje się w sieci. Jak funkcjonuje YouTube, jak funkcjonują media społecznościowe, jak te światy się zazębiają, jak sobie przeszkadzają, albo współgrają. I stwierdziłam, że to jest wreszcie ten czas, kiedy mogę przenieść swój głód rozmowy w przestrzeń, która pozwala mi robić wszystko w moim stylu. Dlatego ten YouTube pojawił się w moim życiu – przed dwoma laty mówiła nam o początkach swojej działalności w sieci.

Magda Mołek o biznesie w Polsce. Co powiedziała?

Tym razem reporterka Jastrząb Post miała szansę porozmawiać z Magdą po tym, gdy odebrała ona nagrodę „Kobieta Roku Glamour”.

Cieszę się, że mogę mieć w ręku tę piękną nagrodę – Kobieta Roku Glamour. Fajne świętowanie przyjemnej i ważnej sprawy – mówiła dumna laureatka.

Następnie odniosła się do tego, jak prowadzi się biznes w Polsce. Niestety jest to ciężki kawałek chleba. Wszystko przez duże podatki i aktywność urzędów skarbowych.

Oczywiście, że jest ciężkie. Podatki są wysokie, urzędy skarbowe dość aktywne, więc to jest dość ciężki kawałek chleba, bo jest związany z odpowiedzialnością. Ja odpowiadam za 5 osób, za ich budżety, co w praktyce oznacza, że jestem też odpowiedzialna za ich rodziny i zobowiązania. Ja to wszystko wiem. I to jest też taki element, który jako przedsiębiorczyni niosę.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?


Magda Mołek w bieliźnie

Magda Mołek w bieliźnie

StandUp - Sprzeciw się molestowaniu w miejscach publicznych - Magda Mołek

StandUp - Sprzeciw się molestowaniu w miejscach publicznych - Magda Mołek

Magda Mołek - urodziny Elle

Magda Mołek - urodziny Elle

Komentarze

  • Gość pisze:

    Bułka z masłem i jajem 1mln nowych min4strów 10mln nowych generałów 100mln urzędasów i 1000bld premii za co nie wiem ale biorę w ciemno a potem źyli długo i szczęsliwie art e ona ann zee moźna moźna i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×