Maffashion o sytuacji kobiet w kraju: „Jestem przerażona”. Podsumowała gwiazdy, które nie zabierają głosu [WIDEO]

Maffashion

Maffashion

Maffashion chętnie zabiera głos na ważne tematy. Nawiązała do słów, które opublikowała na Instagramie. Wyjaśnia, dlaczego nie chce mieć więcej dzieci. Mówi także o popularnych, którzy nie wypowiadają się na niewygodne tematy. 

Maffashion, która popularność zyskała dzięki blogowi modowemu, często wypowiada się na tematy polityczne. Swoje zasięgi wykorzystuje do słusznych celów i jako jedna z nielicznych, na głos mówi, co ją boli. Ostatnio skomentowała głośną sprawę 30-letniej Izy z Pszczyna, która umarła podczas porodu. Julia nie ukrywała, że sama boi się zajść w ciąże w tym kraju i póki sytuacja się nie zmieni, nie powiększy swojej rodziny:

Moim marzeniem od zawsze była dwójka/trójka dzieci, z mała różnica wieku. Obecnie już tego nie planuje bo sie boje, bo nie chce ryzykować, bo… Wolę by mój syn był jedynakiem niż sierotą. NIE WYRAŻAM zgody na to by mój kraj tak brutalnie, przedmiotowo i niesprawiedliwie traktował kobiety i ich ciała. Nie jesteśmy inkubatorami!

Maffashion o obywatelskim obowiązku

Maffashion w rozmowie z reporterką Jastrząb Post ponownie poruszyła temat sytuacji w naszym kraju:

Tym, co dzieje się w naszym kraju jestem przerażona od dłuższego czasu. Ta sytuacja nie jest odosobniona. To jest powtórka z rozrywki. Ten temat zatacza koło. Wszystko, co napisałam w tamtym poście to jest prawda. To było bardzo dosadne. Gdyby sytuacja w naszym kraju była inna, to tak jak napisałam. Chciałabym mieć dwójkę, trójkę dzieci. To jest bardzo złożony temat. Nie wiem, czy chce go aż tak zagłębiać. Wtedy bardzo dużo mnie kosztował tamten post. Był bardzo od serca i czułam, że powinnam go napisać. Komentowanie tego, co dzieje się w naszym kraju, jako obywatelce, jako osobie, która ma tu rodzinę, jako osobie, która ma tutaj dom, to jest to mój obywatelski obowiązek. Dobrze jest powiedzieć i nakreślić jakie się ma stanowisko wśród ludzi, którzy mnie obserwują. Żeby wiedzieli, że oprócz tego, iż można nazywać kogoś słupem reklamowym, to jestem też człowiekiem i interesuje mnie naprawdę to, co się dzieje w kraju. Bo to ma realny wpływ na mnie, na moich bliskich i znajomych.

Maffashion o celebrytach, którzy nie mówią głośno swojego zdania

Julia dosadnie wyjaśniła, dlaczego niektórzy siedzą cicho i wolą się nie wypowiadać na kontrowersyjne tematy:

Niektórzy może nie czują się na tyle silni, żeby to co myślą, przekazać w słowach. Niejednokrotnie ktoś oberwał za złe sformułowania, bądź za to, że się wypowiadał, a się jakimiś rzeczami nie zajmuje. Ludzie też są często hejtowani, że wypowiadają się na wszystkie tematy. Może niektórzy nauczeni doświadczeniem nie zabierają słowa. Plus tutaj kobiety obecnie walczą o wolność decydowania, samostanowienia itd. W momencie, kiedy ktoś od kogoś wymaga, że ma się w jakiś tematach wypowiadać, czy ma reagować, bo ktoś uważa, że powinien to trochę się wyklucza. Ktoś nie chce i taka jest jego wola, więc ją uszanujmy i tyle.

Całość rozmowy w materiale wideo.


Maffashion pokazała zdjęcia z okresu ciąży

Maffashion pokazała zdjęcia z okresu ciąży

Maffashion i Bastian

Maffashion i Bastian

Maffashion została ambasadorką laktatora

Maffashion została ambasadorką laktatora

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×