Łukasz Nowicki w „PnŚ” rzucał jedzenie na ziemię. Najpierw się kajał, a teraz? Tą deklaracją wbił kij w mrowisko

Łukasz Nowicki o wpadkach w telewizji śniadaniowej

Łukasz Nowicki o wpadkach w telewizji śniadaniowej

Łukasz Nowicki swego czasu wywołał spore kontrowersje. Wszystko przez rzucanie bułkami w śniadaniówce. Szczerze odniósł się do tej sytuacji. 

Łukasz Nowicki od lat pracuje w Telewizji Polskiej. Na co dzień możemy go oglądać w Pytaniu na śniadanie. Format jest emitowany na żywo, przez co łatwo w nim o wpadki. I tak na przykład idol widzów niegdyś… cisnął bułkami w ziemię. Zrobił to po słowach dietetyczki, która poddała krytyce jasne pieczywo. Przy jeszcze innej okazji powiedział, że najlepszym lekiem na depresję jest oglądanie śniadaniówki. Wiele osób odebrało to jako bagatelizowanie choroby. Dziennikarz przeprosił za swoje słowa.

To nie brak empatii, tylko bezmyślność, za którą przepraszam – napisał w social mediach.

Reporterka Jastrząb Post w rozmowie z nim wróciła do tego tematu.

Łukasz Nowicki o wpadkach w telewizji śniadaniowej

Nasz rozmówca przyznał, że większość wpadek niewiele znaczy, potwierdzając, że popełnił dwa poważne błędy i wyciągnął z nich wnioski.

Ja prowadzę ten program 12 lat, więc tych wpadek miałem kilka. Już mam 49 lat, czasami czytam w internecie o tych tzw. wpadkach, ostatnio piszą dużo o wpadkach, że ktoś pomylił jednego piosenkarza z drugim, że już nie żyje, taka głupota. No ale o czymś trzeba pisać. Ja rzeczywiście popełniłem kiedyś dwa poważne błędy i staram się wyciągać wnioski. Miałem takie pomyłki, że na opak zrozumiano moje intencje i potem musiałem ponieść tego konsekwencje, potem przeprosiłem, bo rzeczywiście był to słaby żart.

Dodał, że w przypadku kontrowersyjnych zachowań prowadzących są kierowane skargi. Po chwili po raz kolejny pokajał się w związku z rzucaniem przez siebie pieczywem, choć podkreślił, że jego zdaniem był to świetny żart. Jego opinia nie ma jednak znaczenia, skoro inni ludzie poczuli się urażeni – wyraźnie zaznaczył.

Są pisane pisma do telewizji, są skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, ale ja też sam sobie narzucam konsekwencje, jestem zawodowcem, staram się być zawodowcem. Jeżeli wiem, że robię program dla miliona, czy dwóch milionów osób i duża część z tych osób czuje się urażona, to chyba mój żarcik nie był dobry. Tak było z bułkami. Ja uważam, że to był świetny żart, ale co z tego, że ja tak uważam. On zranił uczucia wielu osób i w związku z tym ten żart był zły. To tak jak się operuje metaforą – jeżeli pracuje się wprost to sprawa jest prosta. Jeżeli mówisz czarne, czarne. Nie odpowiesz na to pytanie, to nie odpowiesz na pytanie. A jak odpowiesz metaforycznie żartem to jedni go zrozumieją, inni nie. Więc trzeba bardzo uważać.

Jesteście fanami Łukasza Nowickiego?


Łukasz Nowicki – jesienna ramówka TVP 2022

Łukasz Nowicki – jesienna ramówka TVP 2022

Katarzyna Cichopek i Łukasz Nowicki

Katarzyna Cichopek i Łukasz Nowicki

Pytanie na śniadanie - Łukasz Nowicki i Małgorzata Tomaszewska

Pytanie na śniadanie - Łukasz Nowicki i Małgorzata Tomaszewska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×