TYLKO U NAS. Pierwszy wywiad ze zwycięzcą „TTBZ 14”. Wspomina najgorszą metamorfozę: „To było dość bolesne”

Lesław Żurek wygrał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14

Lesław Żurek wygrał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14

Lesław Żurek wygrał 14. edycję programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Co sprawiło mu największy problem podczas występów? Na co przeznaczy wygraną? O to zapytała go nasza reporterka.

Program Twoja Twarz Brzmi Znajomo, po raz pierwszy został wyemitowany na antenie Polsatu w 2014 roku. Od tamtego czasu cieszy się bardzo dużą popularnością widzów – około 4 miliony co tydzień oglądają, jak polskie gwiazdy wcielają się w znanych wokalistów.

14. edycja  show właśnie dobiegła końca. Zgodnie z zasadami w finałowym odcinku wystąpiło czterech uczestników, którym udało się zebrać największą liczbę punktów. 14 maja na scenie wystąpili: Paweł Góral (219 punktów), Lesław Żurek (229 punktów), Michał Meyer (235 punktów) oraz Maja Hyży (251 punktów).

Rywalizacja do końca była zacięta, jednak decyzją jurorów czek o wartości 100 tys. złotych trafił do Lesława Żurka.

Lesław Żurek o zwycięstwie w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Lesław Żurek skomentował swoje zwycięstwo w rozmowie z naszą reporterką. Tuż po ogłoszeniu wyników, niesiony na fali pozytywnych emocji zdradził, czy spodziewał się, że zwycięży program:

Zaczynając ten program myślałem o tym, aby go przetrwać. Żeby w ogóle jakoś z twarzą z niego wyjść. Miałem dużo informacji, od osób, które były w tym programie i miały z nim coś wspólnego. Wiedziałem, że trzeba dużo z siebie dać realizując postacie w tych odcinkach. Unikam aż tak ciężkich zadań, ale jednak to jest tak wciągające, jeszcze w ekipie, którą my stworzyliśmy jak nasi wykonawcy i nasi pomocnicy. W sensie opiekuni wokalni i ruchowi, którzy nam dodawali energii i służyli pomocą jako eksperci. Gdy już się w to weszło, to takim rwącym nurtem się płynęło i to płynięcie było niezwykle fascynujące, odrywające od aktualnej rzeczywistości.

Aktor zdradził, co sprawiło mu największy problem podczas realizacji programu:

Przekształcenie się w inną płeć. Ja miałem Darię Zawiałow, to było dość bolesne. To jest totalnie inna skala dźwięków. Znalezienie tej skali u siebie, to jest pierwsze niesamowite zadanie, a drugie to włożenie tam emocji. Takie już przyswojenie operowania tym dźwiękiem, żeby on był na tyle elastyczny, żeby włożyć tą emocję. To nie zawsze się udaje. Ale jest niezwykłe. To było bardzo dalekie i trudne.

Lesław po ogłoszeniu wyników otrzymał czek o wartości 100 tysięcy złotych. Na co przeznaczył wygraną?

Przeznaczyłem na fundacje, która zajmuję się opieką nad dziećmi, które doznały przemocy i zostały wykorzystane seksualnie. Uważam, że jest taki czas i my jako społeczeństwo mamy problem z opiekowaniem się najsłabszymi, a ta fundacja się tym zajmuje.

Lesławowi gratulujemy.


Twoja Twarz Brzmi Znajomo - I miejsce i Złota Twoja Twarz - Lesław Żurek

Twoja Twarz Brzmi Znajomo - I miejsce i Złota Twoja Twarz - Lesław Żurek

Lesław Żurek - finał 14. edycji TTBZ

Lesław Żurek - finał 14. edycji TTBZ

Lesław Żurek jako Jerzy Połomski - Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14

Lesław Żurek jako Jerzy Połomski - Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×