Eurowizja. Michał Wiśniewski wskazał faworyta preselekcji. Pochwalił się, że sam dostał propozycję występu z innego kraju

Michał Wiśniewski o Eurowizji

Michał Wiśniewski o Eurowizji

Eurowizja 2022. Michał Wiśniewski skomentował uczestników preselekcji. Zdradził też, czy sam jeszcze raz zawalczy o reprezentowanie Polski. Jego odpowiedź zaskoczy fanów.

19 lutego Polska wybierze swojego reprezentanta na Eurowizję 2022. W piątek potwierdziły się nasze doniesienia o organizacji otwartych preselekcji, w których to widzowie i jurorzy wyłonią najlepszą piosenkę do Turynu. Listę kandydatów znajdziecie tutaj.

Dotychczas tylko jednej gwieździe udało się dwukrotnie reprezentować Polskę. Był to zespół Ich Troje, który w 2003 roku zajął 7. miejsce w Rydze z piosenkę Keine Grenzen, a trzy lata później 11. w półfinale w Atenach z utworem Follow my heart. Za drugim razem grupa nie przeszła do wielkiego finału. Zabrakło zaledwie kilku punktów, dzięki którym Polacy mogliby wyprzedzić ostatnią na liście awansujących krajów Macedonię.

Michał Wiśniewski o Eurowizji. Na kogo stawia? Czy weźmie jeszcze kiedyś udział?

W kilku wywiadach Michał sugerował, że jest zainteresowany kolejnym udziałem w Eurowizji. Ostatecznie jednak zmienił zdanie. W rozmowie z Jastrząb Post wyznał, że nie chce brać udziału w polskich eliminacjach. Woli, by inni artyści toczyli bój o zwycięstwo dla ojczyzny:

Ja swoje zrobiłem. Jeżeli tak, to na pewno z innego kraju jakieś nowe wyzwanie. Bo to by było trochę niesprawiedliwe odbierać to miejsce artystom, którzy są na początku swojej drogi i być może zacniej będą reprezentować nasz kraj. Aczkolwiek myślę, że zrobiłem to dobrze.

Wiśniewski dostał kilka propozycji z zagranicy. Inne państwa zabiegały o jego występ na Eurowizji. Fani widowiska doskonale pamiętają, że w 2003 roku był blisko reprezentowania Niemiec. Z piosenkę Liebe macht spass zajął 4. miejsce w eliminacjach (występ zobaczycie pod tekstem):

Tak naprawdę Margaret brała udział w szwedzkich preselekcjach. To jest bez znaczenia. Miałem już kiedyś propozycje z innych krajów, zajęliśmy nawet 4. czy 5. miejsce na preselekcjach w Niemczech. Ale ten świat jest bardzo mały. Myślę, że to może się wydarzyć, aczkolwiek ja nic nie robię w tym kierunku.

Michał skomentował przy okazji listę uczestników na Eurowizję 2022. Kogo wysłałby do Włoch? Ma bardzo konkretne zdanie na ten temat:

Jeżeli z tej listy bez słuchania piosenek miałbym wybrać to oczywiście Krystiana Ochmana. Aczkolwiek nie słuchałem, bo być może jest piosenka, którą można się zauroczyć.

Jego zdaniem Krystian ma w sobie to coś, czego oczekuje europejska widownia:

Krystian Ochman jest na pewno inny, więc powinniśmy próbować tej inności odrobinę.

A wy za kogo trzymacie kciuki?

Ich Troje na Eurowizji w 2003 roku:

Ich Troje na Eurowizji w 2006 roku:

Występ Ich Troje z niemieckich preselekcji w 2003 roku:


Krystian Ochman – Eurowizja 2022

Krystian Ochman – Eurowizja 2022

Justyna Majkowska z Ich Troje na Eurowizji 2003

Justyna Majkowska z Ich Troje na Eurowizji 2003

Niezapomniane kreacje polskich gwiazd na Eurowizji: Ich Troje, Eurowizja 2003

Niezapomniane kreacje polskich gwiazd na Eurowizji: Ich Troje, Eurowizja 2003

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×