Kto powinien zagrać Annę Przybylską? Tomaszewska wskazała konkretną aktorkę, a Książkiewicz zdradza, czy sama podjęłaby się tego wyzwania

Weronika Książkiewicz, Małgorzata Tomaszewska, Anna Przybylska

Weronika Książkiewicz, Małgorzata Tomaszewska, Anna Przybylska

Małgorzata Tomaszewska i Weronika Książkiewicz o filmie fabularnym o Ani Przybylskiej. Kogo widziałyby w roli zmarłej aktorki?

TVP 5 października wyemituje film dokumentalny o Ani Przybylskiej. Rodzina aktorki po latach rozmów wyraziła zgodę na przygotowanie produkcji, która będzie swego rodzaju hołdem dla zmarłej gwiazdy. W dwugodzinnym projekcie zobaczymy archiwalne nagrania z udziałem Ani oraz wysłuchamy wspomnień jej bliskich. Więcej szczegółów ujawniliśmy tutaj.

Fani z niecierpliwością wyczekują premiery, ale są też tacy, którzy wciąż mają nadzieję, że obejrzą film fabularny, w którym przybliżone zostanie życie ich ulubienicy. Nie jest tajemnicą, że krótko po śmierci Przybylskiej Radosław Piwowarski podjął się wyzwania nakręcenia potencjalnego kinowego hitu. Ostatecznie prace zostały zawieszone.

Kto powinien zagrać Anię Przybylską?

W mediach zdążyły pojawić się przecieki dotyczące obsady. Podobno producenci najchętniej w roli Ani widzieli Olę Kisio. A kto według Małgorzaty Tomaszewskiej najlepiej oddałby postać Przybylskiej? O to zapytała ją reporterka Jastrząb Post:

Pierwsza aktorka, która przyszła mi w tej chwili do głowy to Adrianna Kalska. Ale to dlatego, że wydaje mi się być podobna. To jest pierwszy mój taki strzał, musiałabym się nad tym zastanowić. To jest tak bardzo ważny film, bo Anię wszyscy kochamy. Dla aktorki, która odgrywałaby rolę Ani, to byłaby pewnie najtrudniejsza rola w jej życiu. Anię mamy w sercach.

Prowadząca Pytanie na śniadanie zdaje sobie sprawę z ogromnego wyzwania, z jakim musiałaby się zmierzyć ewentualna odtwórczyni roli Przybylskiej:

Aktorka, która grałaby Anię miałaby na sobie ogromny ciężar i chyba nie mogłaby udawać Ani Przybylskiej, bo to się nigdy nie uda. To musiałoby być wzorowane na Ani, ale granie jej i udawanie jej chyba byłoby fiaskiem.

Weronika Książkiewicz miała okazję zaprzyjaźnić się z Anią, dlatego ciężko jest jej wskazać najlepszą aktorkę do głównej roli:

Znałam Anię nie jakoś bardzo dobrze, ale się przecięłyśmy w naszych zawodowych życiach. Ona była tak unikatowa, tak energetyczna, tak spontaniczna, naturalna. Ona jest niepowtarzalna. Nie chciałabym wybierać, bo była jedna, jedyna w swoim rodzaju.

Czy sama podjęłaby się takiej roli?

Nie wiem, ale myślę, że nie. Nikt jej nie zastąpi, nikt jej nie dorówna.

Cała rozmowa poniżej.


Anna Przybylska

Anna Przybylska

Anna Przybylska – niepublikowane zdjęcia

Anna Przybylska – niepublikowane zdjęcia

Jarosław Bieniuk ogląda mural z Anią Przybylską

Jarosław Bieniuk ogląda mural z Anią Przybylską

Komentarze

 • Gość mado pisze:

  Też widzę Adriannę Kalską w tej roli😍

 • Gość pisze:

  Tylko Kalska, podobna ( oczy szczególnie ) I jest jej dobrze zarówno w blondzie jak i w ciemniejszych włosach, i wyglada to bardzo naturalnie. Ania tez miała ta nietuzinkowa zaletę,ze w każdym kolorze wyglądała pięknie. Na pewno trudno będzie każdej aktorce zagrać spontaniczność Ani , ale jak już tu ktoś napisał, to musi być wzorowane na Ani a nie ślepe kopiowanie .

 • Gość pisze:

  Marna aktorka z niej była taka prawda. Ale zagrać mogłaby ja Agnieszka Mrozinska bo równie piękna

 • Gość pisze:

  Ja nie wierzę!! Tyle fajnych wybitnych aktorek młodo zmarło a tu raptem film o Przybylskiej. Partnerka piłkarza? Paranoja jakas

 • Gość pisze:

  Tak pytam po co komu ten film,artystka ze spalonego teatru bez wyksztalcenia ze scenami rozbieranymi robila to co jej corka

 • Kama pisze:

  Jej córka jedynie

 • GośGośćć pisze:

  Mural nieładny,nie komentuję,ale Anię powinna zagrać delikatna twarz jaką miała Ania Przybylska czyli Adzia Kalska.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×