Kris Florek o znajomości z Rinke Rooyensem. Znany w Holandii Polak właśnie został youtuberem

Kris Florek o Rinke Rooyensie

Kris Florek o Rinke Rooyensie

Przedsiębiorca Kris Florek opowiedział o znajomości z Rinke Rooyensem. Mężczyzna jest pod wrażeniem tego, jak mówi Holender. Zapowiedział wspólny projekt. 

Kris Florek urodził się w Zduńskiej Woli. Jest przedsiębiorcą oraz mówcą motywacyjnym. Jest właścicielem dobrze prosperujących firm działających na terenie Holandii oraz w Polsce. Jego droga nie zawsze była usłana różami. W 2005 roku wyjechał za granicę, by zarobić pieniądze. Bez znajomości jakiegokolwiek języka obcego, zaczynał od pracy przy czyszczeniu toalet. W pewnem momencie otrzymał propozycję pracy dorywczej, przy malowaniu mieszkania. To wtedy wpadł na pomysł by spróbować sił w branży budowlanej.

Mężczyzna od 2014 roku współpracuje ze 150 podwykonawcami. Jego klientami są fundacje, biura nieruchomości, a także spółki inwestycyjne z całego świata. Obecnie myśli o napisaniu książki. Jakiś czas temu pochwalił się, że przeprowadził wywiad z Rinke Rooyensem, który jest najbardziej znanym Holendrem nad Wisłą. Mężczyzna otworzył w Polsce firmę Rochstar, produkującą największe telewizyjne hity m.in.: Taniec z gwiazdami, The Voice of Poland, Dance Dance Dance czy Top Model.

Florek o znajomości z Rooyensem

Florek zapowiedział, że fragmenty wywiadu ukażą się w jego książce. W wywiadzie z reporterką Jastrząb Post opowiedział nieco więcej o znajomości z Rooyensem:

Chcę napisać książkę. Chcę więcej powiedzieć o Holandii. Ale o takich rzeczach, które na co dzień nie są mówione, czyli tolerancja, LGBT, czy ogólnie tematy o których w mediach nie słyszymy. Jedną z tych części była rozmowa z Rinke. Zrobiła na mnie ogromnie duże wrażenie. Fajnie było zobaczyć kogoś, kto mieszka w Polsce i jest Holendrem. Ja jestem Polakiem, który mieszka w jego miejscu urodzenia, a on w moim. Fantastyczne jest to, jaką miał wizję na temat Polski, na temat Holandii. To, co wspominał o Holandii. Wziąłem ze sobą prezent z Holandii. Dałem mu holenderskie ciasteczka, powiedział, że dawno ich nie jadł i bardzo się ucieszył. Było mi bardzo miło z nim porozmawiać.

Kris jest pod wrażeniem jego znajomości języka polskiego:

Rozmawialiśmy po holendersku, po polsku. Mówi fantastycznie po polsku. Znam wielu Holendrów w Polsce, którzy nie mówią tak dobrze po polsku. To było coś niezwykle inspirującego dla mnie i nadało kierunek tego, co robię. Więc on na pewno będzie częścią mojej książki.

Całość rozmowy w materiale wideo.

Kris Florek – pierwszy film na YouTube:


Rinke Rooyens i Kris Florek

Rinke Rooyens i Kris Florek

Rinke Rooyens i Kris Florek

Rinke Rooyens i Kris Florek

Rinke Rooyens i Kris Florek

Rinke Rooyens i Kris Florek

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×