Szukaj

Gwiazdy wspierają walkę z koronawirusem! Kto i jak wsparł służbę zdrowia? [WIDEO]

Które gwiazdy wsparły walkę z koronawirusem?

Które gwiazdy wsparły walkę z koronawirusem?

Gwiazdy wspierają walkę z koronawirusem. Zarówno światowe, jak i polskie sławy robią, co mogą, by wesprzeć służbę zdrowia i społeczeństwo w trudnym czasie. Kto i co przekazał na szczytny cel? Sprawdziliśmy.

Gwiazdy z całego świata przekazują pieniądze na walkę z koronawirusem. Z każdym dniem rośnie zapotrzebowanie na materiały medyczne, takie jak maseczki, fartuchy, czy rękawice. W tym ciężkim okresie wiele osób publicznych zdecydowało się wesprzeć służbę zdrowia w walce z chorobą. Nasza reporterka – Karolina Motylewska, sprawdziła, kto udowodnił, że ma szczerozłote serce.

Jak polskie gwiazdy wspierają walkę z koronawirusem?

Ania i Robert Lewandowscy przekazali milion euro na walkę z pandemią. W oświadczeniu opublikowanym za pośrednictwem Instagrama piłkarz napisał:

dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeżeli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni.

Kuba Błaszczykowski wraz ze swoją fundacją przekazał 400 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem. Do swoich fanów zaapelował, aby wspólnymi siłami zmienić oblicze pandemii.

To dla wszystkich wielki test empatii i odpowiedzialności – czytamy w komunikacie.

Sportowiec poprosił także, aby nie bagatelizować problemu, zostać w domu i stosować się do zaleceń, a także dbać o siebie i swoich bliskich.

Ewa Minge – światowej sławy projektantka za darmo szyje maseczki dla personelu medycznego. Firma Ewy jest bardzo związana z rynkiem mody w kraju i za granicą, w szczególności we Włoszech odnosi nieustanne sukcesy. Wspomagając polskie szpitale, dokłada swoją małą cegiełkę w walce z pandemią.

Dominika Kulczyk przekazała 20 milionów złotych fundacji Lekarze Lekarzom. Środki mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu do diagnostyki genetycznej real time PCR celem wykrycia zakażenia koronawirusem, ekwipunek ochronny dla personelu medycznego w postaci masek z filtrem N95, kombinezonów ochronnych, a także środków antyseptycznych.

Magda Gessler – najbardziej znana polska restauratorka pomaga służbie zdrowia poprzez przygotowywanie posiłków dla lekarzy. Jej dania trafiają m.in. do szpitala przy Wołoskiej.

Zagraniczne gwiazdy walczą z pandemią koronawirusa

Kylie Jenner przekazała aż milion dolarów na walkę z COVID-19. Co ciekawe, nie podzieliła się tym faktem na swoich social mediach. Zrobiła to za nią jej lekarka.

Giorgo Armani – znany projektant przeznaczył milion euro dla Włoch na rzecz walki z pandemią koronawirusa. Darowizna została przekazana na konta trzech szpitali w Mediolanie.

Donatella Versace wraz z córką także nie pozostały obojętne na sytuacje, która ma miejsce we Włoszech – przekazały 200 tysięcy euro na rzecz mediolańskich szpitali.


Ania Lewandowska i Robert Lewandowski - koronawirus

Ania Lewandowska i Robert Lewandowski - koronawirus

Eva Minge - Miss Supranational 2018

Eva Minge - Miss Supranational 2018

Dawid Błaszczykowski – Wielki Mecz gwiazdy TVN kontra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, trening

Dawid Błaszczykowski – Wielki Mecz gwiazdy TVN kontra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, trening

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×