Szukaj

Kinga Rusin o śmierci Pawła Adamowicza. Jej kontrowersyjny wpis miał być jeszcze bardziej mocny [WIDEO]

Kinga Rusin, Paweł Adamowicz śmierć

Kinga Rusin, Paweł Adamowicz śmierć

Kinga Rusin o wpisie po śmierci Pawła Adamowicza

Kinga Rusin po śmierci Pawła Adamowicza opublikowała mocny wpis na Instagramie. Dlaczego aż tydzień powstrzymywała się z podzieleniem się swoimi przemyśleniami na temat tragicznego w skutkach zamachu?

Zabójstwo Pawła Adamowicza wstrząsnęło całym krajem. Prezydent Gdańska został brutalnie zamordowany podczas 27 finału WOŚP-u. Pomimo pięciogodzinnej operacji pod okiem kilku specjalistów, 53-latek zmarł. Sprawę skomentowało wiele osób związanych ze światem polityki i mediów, jedną z nich była Kinga Rusin.

Dziennikarka po pogrzebie Adamowicza opublikowała poruszający i długi wpis, w którym podzieliła się z internautami swoimi przemyśleniami na temat „prawdy o zabójstwie”. W rozmowie z naszą reporterką Kinga zaznaczyła, że nie bez powodu wstrzymywała się ze swoim komentarzem aż przez tydzień:

Napisałam to, co trzymałam gdzieś w sobie przez cały tydzień. Byłam jedną z niewielu osób, które faktycznie zamilkły po śmierci Pawła Adamowicza. Ja nic nie pisałam, bo wszystkie słowa, które przychodziły mi do głowy były bardzo, bardzo mocne. A to był czas wielkiego smutku, żałoby i chciałam, żeby to, co napiszę i przemyślę, było uzewnętrznieniem tego, co myślałam. (…) Tak więc wszystko, co miałam do powiedzenia zostało ujęte w tym jednym poście.

 

Rozmowę z Kingą i jej wpis znajdziecie poniżej.

View this post on Instagram

„Cisza nie oznacza milczenia…” – chcemy całej prawdy o zabójstwie Prezydenta Adamowicza. Na naszych oczach, w czasie pięknych chwil charytatywnej zbiórki, bestialsko zamordowano prezydenta jednego z największych miast w Polsce, człowieka dobrego i tolerancyjnego. To nie był przypadek. Dlatego, jako obywatele chcemy wiedzieć kto, różnymi zachowaniami w przestrzeni publicznej, mógł przyłożyć rękę do tego, że człowiek ten stał się dla niektórych celem, celem do unicestwienia. Niezależnie od postępowania karnego, jako obywatele oczekujemy następujących kroków: 1. Media. Powinny powstać raporty zbierające i analizujące negatywne materiały na temat Prezydenta Adamowicza opublikowane w ciągu ostatnich lat. Powinna sporządzić je komisja złożona z dziennikarzy, medioznawców, etyków. Materiały powinny być ogólnodostępne, żebyśmy jako społeczeństwo ocenili czy na Prezydenta Adamowicza szczuto, czy przekroczono granice przyzwoitości. 2. Facebook. Powinien zablokować konta, które wedle jego regulaminu używały słów i wezwań szerzących nienawiść w stosunku do Prezydenta Adamowicza. Dane osobowe właścicieli, wraz z ich wypowiedziami powinny zostać przekazane Policji. 3. Politycy. Powinien powstać specjalny zespół parlamentarny (gdyby nie wszyscy politycy byli chętni, przypominam, że do tego nie jest potrzebna większość parlamentarna). Jego zadaniem byłoby zbadanie wypowiedzi i akcji polityków, różnego szczebla i różnych partii, przeciwko Pawłowi Adamowiczowi, a następnie opublikowanie listy tych zachowań. Wtedy opinia publiczna sama je całościowo oceni wedle własnego sumienia, czy przekraczały dopuszczalne granice. Powyższe działania to minimum. Ta śmierć zrodziła wyjątkowe zobowiązanie dla mediów, portali społecznościowych i polityków. Nienawiść czy kontekst tej śmierci nie mogą pozostać anonimowe czy zapomniane. Nie może też zostać zapomniany Prezydent Adamowicz. Byłoby pięknie gdyby co miesiąc jego ukochani Gdańszczanie czcili go „światełkiem do nieba”, przy wsparciu WOŚP. Zrozumienie okoliczności tej śmierci i pamięć o tej strasznej ofierze mogą sprawić, że unikniemy kolejnych tragedii. #prezydentadamowicz

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Kinga Rusin zdetronizowała największe ikony stylu w TVN-ie! Na ramówce wyglądała jak modelka z paryskiego wybiegu!

Jak ona to robi?! Kinga Rusin nawet w mroźny dzień wygląda jak milion dolarów!

Fanów Kingi Rusin wryło. Stary film z gwiazdą na nowo podbija internet, a ona komentuje: „To był trudny dla mnie czas” [WIDEO]


W jakim stanie jest Paweł Adamowicz po ataku nożownika?

W jakim stanie jest Paweł Adamowicz po ataku nożownika?

Paweł Adamowicz – prezydent Gdańska zaatakowany podczas WOŚP

Paweł Adamowicz – prezydent Gdańska zaatakowany podczas WOŚP

Kinga Rusin – TVN wiosenna ramówka 2019

Kinga Rusin – TVN wiosenna ramówka 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×