Kazimierz Marcinkiewicz złożył życzenia urodzinowe Andrzejowi Dudzie. Nie zabrakło odrobiny uszczypliwości [WIDEO]

Kazimierz Marcinkiewicz i Andrzej Duda

Kazimierz Marcinkiewicz i Andrzej Duda

Andrzej Duda w niedzielę świętował 49. urodziny. Były premier Kazimierz Marcinkiewicz w rozmowie z Jastrząb Post skierował do niego życzenia. Co powiedział?

Andrzej Duda kolejną kadencję pełni funkcję Prezydenta RP. W wyborach, które odbyły się w ubiegłym roku, przekonał do swojej kandydatury większość Polaków. W drugiej turze spotkał się z Rafałem Trzaskowskim, kandydatem Koalicji Obywatelskiej i aktualnym włodarzem Warszawy. Duda zdobył 51,03 proc. głosu, jego kontrkandydat 48,97 proc. Kartę do urny wrzuciło ponad 20 milionów osób.

Duda stara się być prezydentem, który idzie z duchem czasu i dlatego bardzo aktywnie działa w social mediach. Niedawno pochwalił się tym, że zarejestrował się na szczepienia przeciw COVID-19. Cierpliwie czekał na swoją kolej i zarejestrował się w terminie, w którym mogły się o to ubiegać jego roczniki. O wszystkim poinformował w sieci, gdzie pokazał się w młodzieżowej stylizacji.

Jakiś czas później Andrzej Duda zaprezentował zmianę wizerunku. Podczas konferencji prasowej z Joe Bidenem pokazał się w eleganckich okularach. Internauci ruszyli z komplementami.

Kazimierz Marcinkiewicz składa życzenia Andrzejowi Dudzie

Andrzej Duda w niedzielę skończył 49. lat. Z tej okazji od samego rana głowa państwa otrzymuje powinszowania. W rozmowie z Jastrząb Post kilka słów do prezydenta skierował były premier, Kazimierz Marcinkiewicz. Zaczął od tego, że życzy mu dużo zdrowia:

Życzę mu zdrowia. Niech będzie zdrowy. Zawsze życzy się ludziom wszystkiego najlepszego.

Dodał, że chciałby, żeby prezydent zostawił Polskę w spokoju. Nie podoba mu się to, w jaki sposób rządzi krajem:

Żeby zostawił Polskę w spokoju, bo rujnuje ją razem z PiS-em niestety ohydnie.

A wy czego życzycie Andrzejowi Dudzie, który 16 maja kończy 49 lat?

Kim jest Kazimierz Marcinkiewicz?

Kazimierz Marcinkiewicz to nauczyciel i polityk, związany z „Solidarnością”, Zjednoczeniem Chrześcijańsko-Narodowym oraz partią Prawo i Sprawiedliwość. Był posłem trzech kadencji. Pełnił funkcje wiceministra edukacji, a także prezesa Rady Ministrów. Po latach działalności politycznej odsunął się w cień. W 2007 roku odszedł z Prawa i Sprawiedliwości.


Kazimierz Marcinkiewicz – Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2018

Kazimierz Marcinkiewicz – Nagrody Polskiej Rady Biznesu 2018

Kazimierz Marcinkiewicz
Kazimierz Marcinkiewicz

Fotografia: AKPA

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×