Istnieje 50 tysięcy diet, ale tylko dwie są najzdrowsze. Katarzyna Bosacka wskazała które

Katarzyna Bosacka o dietach

Katarzyna Bosacka o dietach

Katarzyna Bosacka zabrała głos w sprawie różnorodności diet. Na świecie jest ich prawie 50 tysięcy, więc zdecydowanie jest w czym wybierać. Które według ekspertów należą do najzdrowszych?

Katarzyna Bosacka już na zawsze zmieniła podejście wielu Polaków do tematu rozsądnych zakupów i zdrowego stylu życia. Dziennikarka zyskała ogromną popularność dzięki swojemu programowi Wiem, co jem, w którym obnażyła przed kamerami wszystkie niechlubne grzeszki producentów żywności. Za cel wzięła sobie uświadomienie widzom, że mogą jeść smacznie i zdrowo. To wszystko osiągną jeżeli nauczą się czytać etykiety na kupowanych przez siebie produktach.

Gwiazda nigdy nie namawiała do bardzo restrykcyjnych i surowych diet. Stawiała raczej na racjonalne podejście do zakupów, gotowania i spożywania posiłków, co czasami jest lepszym rozwiązaniem niż drastyczne ograniczenie jedzenia.

Katarzyna Bosacka o dietach. Które są najzdrowsze?

Co jakiś czas kolorowe magazyny i celebryci lansują kolejne diety, a ich temat pojawia się mediach jak bumerang. Nie da się ukryć, że w ostatnich dziesięcioleciach społeczeństwo walczy z otyłością, dlatego temat zdrowego żywienia cały czas jest bardzo popularny.

Na świecie istnieje wiele różnych diet, które pomagają w walce z otyłością, ale przede wszystkim stanowią fundament zdrowia. Katarzyna Bosacka w rozmowie z Jastrząb Post zdradziła, które diety według niej są najkorzystniejsze dla organizmu.

Dziennikarka, z racji swojego zwodu, dokładnie sprawdza informacje, którymi dzieli się z widzami. Nie chce powielać wiadomości, których nie jest pewna:

Ja jestem z wykształcenia polonistką, mówię to zawsze. Na mnie, jako na dziennikarce, ciąży obowiązek rzetelności i sprawdzania wszystkiego u źródeł. Dlatego mam bardzo wiele kontaktów do profesorów, żywieniowców, czytam bardzo dużo literatury na ten temat, bo nie mogę sobie pozwolić, żeby ktoś mi wytoczył proces, albo żebym dostała bzdurę roku. Nigdy mi się to nie zdarzyło i mam nadzieję, że mi się nie zdarzy. Staram się bardzo rzetelnie przekazywać sprawdzone informacje.

Według Amerykanów istnieje 50 tysięcy diet, z których najzdrowsze są tylko dwie:

Jeśli wejdziemy do amerykańskiego odpowiednika polskiego Ministerstwa Zdrowia, to tam jest taki dział żywieniowy. I tam jest posegregowanych, opisanych, ponumerowanych i skatalogowanych prawie 50 tysięcy diet, czyli tak naprawdę cały świat mógłby być co miesiąc na innej diecie. Natomiast z tych wszystkich diet naukowcy twierdzą, że tak naprawdę najzdrowsze są dwie. Po pierwsze to dieta śródziemnomorska. Druga to jest dieta dash, czyli ta, która obniża ciśnienie krwi, co Polakom by się bardzo przydało.

Jak według Katarzyny najlepiej robić zakupy?

Ja muszę powiedzieć, że im więcej wiem na temat żywienia, to nie dzielę produktów na te z tej, albo tamtej diety, tylko albo te produkty są zdrowe, albo niezdrowe. Jeśli mamy frytki, to wiadomo, że one są niezdrowe. Jeśli mamy młode ziemniaki w niewielkich ilościach, to są pyszne i są zdrowe. Jeśli mamy pomidory to tak, jeśli mamy ketchup w połowie zapchany cukrem, to nie. W tej chwili trzeba mieć nie tylko świadomość, jak powinna wyglądać nasza dieta, ale też bez czytania etykiet naprawdę nie da się dzisiaj zrobić dobrych zakupów.

Okazuje się, że niekoniecznie drogi produkt musi być wysokiej jakości:

Bardzo często okazuje się, że te produkty, które są tańsze, są na najniższej półce, są w szarym opakowaniu, są dużo zdrowsze i dużo bardziej atrakcyjne dla naszego zdrowia niż te, które są bardzo mocno reklamowane.

Byliście kiedyś na jakiejś diecie?


Katarzyna Bosacka zmieniła fryzurę

Katarzyna Bosacka zmieniła fryzurę

Kasia Bosacka – tłusty czwartek 2021

Kasia Bosacka – tłusty czwartek 2021

Katarzyna Bosacka

Katarzyna Bosacka

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×