Szukaj

Blanka Lipińska nie dotrzymała słowa. Katarzyna Bonda zdradziła nam, co jej obiecała [WIDEO]

Katarzyna Bonda oceniła twórczość Blanki Lipińskiej

Katarzyna Bonda oceniła twórczość Blanki Lipińskiej

Katarzyna Bonda o Blance Lipińskiej. Autorka wielu bestsellerów oceniła książki koleżanki z branży i zdradziła, że ta obiecała jej prezent. Niestety nie dotrzymała słowa.

Katarzyna Bonda przez wielu uważana jest za polską królową kryminałów. Ma na swoim koncie kilka bestsellerów. W 2007 zadebiutowała powieścią kryminalną Sprawa Niny Frank, która przyniosła jej uznanie czytelników i nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru, a przez wydawnictwo Media Express została nagrodzona Debiutem Roku. Z kolei wydany pięć lat temu Okularnik triumfował w plebiscycie Bestsellery Empiku 2015 w kategorii literatura polska.

Bonda plasuje się w czołówce najpopularniejszych polskich pisarek naszych czasów. Podobnie jak Blanka Lipińska. Okazuje się, że obie mistrzynie słowa nie tylko znają się prywatnie i kibicują sobie nawzajem, ale też mają niewyjaśnioną, zabawną sytuację sprzed kilku lat.

Katarzyna Bonda o Blance Lipińskiej. Co jej obiecała?

W rozmowie z naszą reporterką Bonda zdradziła, że swego czasu Blanka Lipińska obiecała jej wysłać jeden egzemplarz swojego bestsellera 365 dni. Do dziś Katarzyna nie dostała przesyłki, co na szczęście nie wypłynęło na jej opinię o koleżance z branży. Pisarka jest pod wrażeniem humoru i lekkości pióra, jakim może pochwalić się autorka polskiego Greya i Ojca Chrzestnego w jednym:

Piękna, niesamowita kobieta. Strasznie śmieszna. O niesamowitym poczuciu humoru. Miała mi przesłać swoją książkę, do tej pory tego nie uczyniła, więc nie przeczytałam. Wiem, że ona pisze książki erotyczne. Gratulacje dla niej. To jest przykład osoby, która robi to, co chce. Ona jest w tym świetna. Spełnia się. Jest osobą, która musiała pokonać wiele stereotypów, boryka się z różnymi komentarzami. To, że są książki o Grayu, to nikogo nie rusza, ale to, że polska autorka rujnuje ten stereotyp, sprawia, że wszyscy się rzucają i każdy chce to komentować – przyznała w rozmowie z naszą reporterką.

Zobacz także: Zwiastun „365 dni” już w sieci. Zapowiada się kinowy hit 2020 roku!

Blanka Lipińska i Katarzyna Bonda ze swoimi bestsellerami (kolaż: Jastrząb Post)

Blanka Lipińska i Katarzyna Bonda ze swoimi bestsellerami (kolaż: Jastrząb Post)

Bonda uważa, że wśród czytelników nie brakuje fanów zarówno kryminałów, jak i romansów. Ważne jest, że Polacy z własnej woli chętnie sięgają po lektury służące ich rozwojowi i poszerzeniu nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim wyobraźni:

Ja uważam, że wszystkie książki są potrzebne. Romanse, horrory… Dla każdego znajdzie się opowieść. Nigdy nie wiesz, kiedy wejdziesz do księgarni i opowieść może odmienić twoje życie. Dlatego jestem za tym, żeby ludzie czytali. To otwiera głowę i wyobraźnię.

Cała rozmowa poniżej.


37. Katarzyna Bonda - Ranking 50 najbardziej wpływowych Polek wg Wprost

37. Katarzyna Bonda - Ranking 50 najbardziej wpływowych Polek wg Wprost

Katarzyna Bonda – Bestsellery Empiku 2019

Katarzyna Bonda – Bestsellery Empiku 2019

Blanka Lipińska - 365 dni

Blanka Lipińska - 365 dni

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×