Szukaj

Za co TVP płaci na Eurowizji? Kasia Moś zdradziła kulisy konkursu [WIDEO]

Kasia Moś o Eurowizji

Kasia Moś o Eurowizji

Kasia Moś na Eurowizji wystąpiła w 2017 roku. Jak wspomina swoją przygodę z konkursem? Czy mogła liczyć na wsparcie finansowe TVP? O to zapytała ją nasza reporterka.

W tym roku Eurowizja została anulowana. Zamiast wielkiego finału widzowie obejrzeli koncert Eurovision: Shine a light, podczas którego zaprezentowano skróty wszystkich konkursowych piosenek. W trakcie programu połączono się z Viki Gabor. Młoda gwiazda przekazała cudowną wiadomość dotyczącą Eurowizji Junior, która po raz drugi odbędzie się w Polsce. Tym razem dziecięca impreza zawita do Warszawy.

Kasia Moś o Eurowizji. Jak wspomina konkurs?

A jak od kulis wygląda sama Eurowizja? Trzy lata temu Polskę reprezentowała Kasia Moś, która jako ostatnia z Polski awansowała do finału show. Jak po latach wspomina swój udział w wydarzeniu?

Z jednej strony wspominam to jako fantastyczną przygodę, genialny czas rozwoju dla mnie, mierzenia się z niecodziennymi sytuacjami, które miały miejsce tylko raz w życiu i pewnie już się nie powtórzą. Ale to był też czas z drugiej strony trudny. Pamiętam jak wróciłam, to pojawiło się dużo pozytywnych komentarzy. Ale też polała się fala hejtu jak to zwykle bywa. Z każdym takim dniem czy tygodniem, kiedy takie rzeczy się dzieją, to człowiek się na to uodparnia. Aczkolwiek nigdy to nie jest przyjemne, szczególnie, że konkursy rządzą się swoimi prawami i jak wiemy, różnie to bywa. Nawet ludzie, którzy są w komisji mają swoje upodobania. Jednemu podoba się, jak ktoś gra bardziej technicznie, drugiemy podoba się jak ktoś gra bardziej muzycznie i to też potem ma znaczenie – powiedziała w rozmowie z Jastrząb Post.

Kasia zdradziła nam, że podczas Eurowizji artyści muszą płacić za każdy element, jaki pojawia się na scenie – od zwykłego krzesełka po efekty pirotechniczne. Jak wygląda finansowanie artystów ze strony TVP? Czy reprezentanci mogą liczyć na wsparcie swojego nadawcy?

W naszym przypadku przeloty, diety sponsorowała telewizja. Nie wiem, jak jest z innymi artystami, ale myślę, że jak jest duża wytwórnia, to na pewno jakieś środki są też z niej przeznaczone. Za wszystko płaciła telewizja, ale rzeczywiście jest tak, że im bogatszy kraj, im bogatsza telewizja, im bardziej dla danego kraju ten konkurs jest czymś wartościowym, tym są w stanie przeznaczyć większe pieniądze. Myślę, że teraz też jest tak, że przez sukcesy, które mamy w Eurowizji Junior, na ten cel zostaną przeznaczone większe pieniądze, co pewnie będzie znaczyło, że ten występ będzie inny.

Jaka piosenka powinna reprezentować Polskę na Eurowizji w 2021 roku?

Jury jest złożone z osób, które są profesjonalnymi muzykami. Ale czy to znaczy, że oni mają większą świadomość i bardziej czują niż ludzie, którzy nie mają wykształcenia muzycznego? Wydaje mi się, że absolutnie nie. Pewnie czasem jest tak, że chodzi tu o gusta. Jeden słucha disco-polo, a drugi klasyki. Tak naprawdę to jest loteria. Aczkolwiek są takie utwory, jak zwycięzca Eurowizji z mojego roku, czy Jamala z poprzedniej Eurowizji, które mają w sobie coś takiego, że docierają do wszystkich. Nieważne, czy słuchasz disco-polo, czy klasyki, to to do Ciebie dociera. Może przez to, jak ktoś zaśpiewa? Nie jestem tego w stanie wyrazić słowami, bo muzykę ciężko wyrazić słowami. My ją mamy odczuwać.

Cała rozmowa z Kasią Moś:


Kasia Moś na Eurowizji 2017

Kasia Moś na Eurowizji 2017

zrzut-ekranu-2017-05-13-o-21-25-56

Jak zaśpiewała Kasia Moś w finale Eurowizji 2017

Kasia Moś - występ w finale Eurowizji 2017

Kasia Moś - występ w finale Eurowizji 2017

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×