Kamil Grosicki na planie nowej kampanii fotowoltaiki. Tylko nam zdradza jak odbiera fakt, że Souza nie powołał go do reprezentacji [WIDEO]

Kamil Grosicki

Kamil Grosicki

Kamil Grosicki został właśnie ambasadorem marki Solektro, która rozwija technologię paneli słonecznych. Odwiedziliśmy go na planie sesji zdjęciowej do nowej kampanii marki. Nie mogliśmy też nie zapytać o to, jak się czuje z decyzją trenera Souzy, który nie powołał go do reprezentacji narodowej na Mistrzostwa Europy 2020.

Kamil Grosicki przez wiele lat był jednym z kluczowych zawodników kadry narodowej. Kolejni trenerzy powoływali go do podstawowego składu. Już jako nastolatek reprezentował nasz kraj na wszystkich najważniejszych imprezach sportowych. Do seniorskiej drużyny pierwszy raz w 2008 roku powołał go Leo Beenhakker. Od tamtej pory rozegrał aż 83 spotkania w barwach biało-czerwonych, podczas których strzelił rywalom aż 17 bramek.

Niestety na kolejną wielką imprezę sportową, do której zawodnicy już od kilkunastu dni przygotowują się podczas zgrupowania kadry w Opalenicy, Kamil Grosicki nie dostał powołania. Nowy trener nie ujął go nawet w rezerwowym składzie. Co w takim razie robi w tym tak gorącym futbolowym czasie?

Kamil Grosicki został twarzą znanej marki fotowoltaiki

Ekologiczne rozwiązania dla domu stają się ostatnio coraz bardziej popularne. Polacy coraz świadomiej podchodzą do kwestii dbania o środowisko naturalne, a w ostatnich latach temat paneli fotowoltaicznych i uzyskiwania energii elektrycznej ze słońca stał się niezwykle popularny. Sportowiec jest świadomy tego, że takie rozwiązania są prawdziwą przyszłością, dlatego sam propaguje sposoby ekologicznego pozyskiwania energii.

Kamil Grosicki został ambasadorem SOLEKTRO. Jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy, wielokrotny reprezentant Polski, który w swojej karierze grał w najlepszych ligach świata – teraz dołączył do zespołu SOLEKTRO, gdzie będzie twarzą kampanii edukacyjnej zachęcającej do proekologicznych zmian:

Podpisując kontrakt z firmą SOLEKTRO zostałem ambasadorem tej marki i na pewno będę chciał skorzystać z paneli słonecznych. Ekologia jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna. Wiemy na jakiej planecie żyjemy, jakie mamy problemy. Chcę, żeby za kilkanaście lat nasze dzieci i wnuki mogły oddychać świeżym powietrzem. Jak wybuduję dom, to na pewno z żoną będziemy chcieli zainstalować takie panele.- powiedział piłkarz reporterce JastrząbPost podczas sesji zdjęciowej.

Solektro to jedna z najszybciej rozwijających się polskich firm specjalizujących się w instalacjach bazujących na źródłach energii odnawialnych. Zajmuje się realizacją dużych elektrowni fotowoltaicznych, instalacji fotowoltaicznych dla biznesu, a także kompleksowym montażem instalacji prosumenckich dla klientów indywidualnych. Kamil Grosicki na co dzień mieszka za granicą, jednak – jak wyznał w rozmowie z reporterką Jastrząb Post, przymierza się do wybudowania domu w Polsce:

Z żoną już od pewnego czasu myślimy nad wybudowaniem domu. Na razie mieszkamy za granicą, więc jeszcze tak bardzo nam się nie śpieszy, ale mamy to na pewno w planach. Żona bardzo by chciała żebyśmy już zaczęli ten dom budować. Naszym marzeniem jest dom z pięknym ogrodem, gdzieś w lesie. Fajne, duże pokoje dla dzieci, duży salon. Chciałbym sobie zrobić SPA i basen w ogrodzie. My lubimy z moją żoną dużą przestrzeń, więc ten salon będzie taką podstawą i musi być bardzo duży. 

Ku zaskoczeniu fanów futbolu, Paulo Sousa nie powołał Grosickiego do składu reprezentacji. Nie mogliśmy nie zapytać Kamila Grosickiego jak odbiera tę niespodziewaną decyzję nowego trenera reprezentacji:

Na pewno inaczej sobie to wyobrażałem. Oczywiście, że wolałbym dzisiaj trenować z drużyną na zgrupowaniu reprezentacji. Ale taki scenariusz napisało życie. Ja życzę chłopakom samych sukcesów, jestem z nimi. Oni to wiedzą, że jestem zawsze szczery i wszystkim życzę jak najlepiej. To są moi koledzy z którymi spędziłem piękne lata i mam nadzieję, że jeszcze razem nie raz zagramy.

Czy istnieje szansa, że Kamil Grosicki do nich dołączy jeszcze podczas tego zgrupowania reprezentacji?

Wydaje mi się, że nie. Staram się o tym nie myśleć. Jak miałbym być powołany, to byłbym powołany na samym początku. Teraz wyczekiwanie czy ktoś złapie kontuzję, nie jest w moim stylu. Źle bym się czuł jakbym pojechał w miejsce kontuzjowanego zawodnika. Za dużo zrobiłem dla reprezentacji, za dużo pięknych chwil miałem, żeby teraz czekać, wyczekiwać czy ktoś złapie kontuzję, bo ja życzę wszystkim jak najlepiej. Trener powołał taką reprezentację jaką powołał, miał do tego prawo. Ja to przyjmuję z pokorą, a może w przyszłości jeszcze ta sytuacja się zmieni.

A Wy jak myślicie? Czy trener Souza popełnił błąd nie powołując Grosickiego do kadry i Kamil Grosicki powinien pojechać z reprezentacją Polski na Euro 2020?


Kadra na Mundial 2018: Kamil Grosicki

Kadra na Mundial 2018: Kamil Grosicki

Kamil Grosicki – piłkarze przed wylotem na Mundial 2018

Kamil Grosicki – piłkarze przed wylotem na Mundial 2018

Kamil Grosicki – piłkarze przed wylotem na Mundial 2018

Kamil Grosicki – piłkarze przed wylotem na Mundial 2018

Komentarze

  • Gość pisze:

    Powinien być powołany😭

  • Gość pisze:

    Taki lajf mógł zagrac jak milik i piątek dla motywacji i kfc 5min bo to ostatni mecz i ostatnie wyjście z grupy bo nawet san marino by wyszło nawet mocarny plaskacz to wywróźył a tak foto i komenty dla tv puls zostaną ale na chleb i basen starczy szeregowy wybacz obs..ncą zawsze nie wasza wina bęk..rty tylko mamy babci dziadka z kambodzy i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×