Kaja Paschalska nagle przerwała muzyczną karierę. Szanse na powrót? Gdy wymieniła wszystkie przeszkody, marnie to widzimy…

Kaja Paschalska o powrocie na scenę

Kaja Paschalska o powrocie na scenę

Kaja Paschalska o karierze muzycznej. Czy planuje powrót z nowymi piosenkami? Gwiazda zdradziła Jastrząb Post, co stanęło jej na przeszkodzie.

Kaja Paschalska dwie dekady temu była objawieniem na scenie muzycznej. To ona przetarła szlaki Viki Gabor i Roksanie Węgiel. Nagrała dwie płyty, które sprzedały się w ponad 60 tys. egzemplarzy. Jej hit Przyjaciel od zaraz zna chyba każdy, kto wychowywał się na początku XXI wieku.

Będąc u szczytu popularności, Kaja koncertowała, występowała na festiwalach i brała udział w najróżniejszych muzycznych przedsięwzięciach. Niespodziewanie jej przygoda ze śpiewaniem dobiegła końca. Popularność Paschalskiej zaczęła topnieć, gdy do internetu trafił klip do singla Mała Chinka. Tekst utworu został odebrany jako rasistowski. Kilka stacji telewizyjnych i radiowych odmówiło promowania kontrowersyjnej piosenki.

Kaja Paschalska o karierze muzycznej. Czy planuje powrót z nowymi piosenkami?

Choć od tego czasu minęło już kilka lat, Kaja na razie nie planuje na dobre wracać do świata muzyki. Zwłaszcza że stawia czoła nowym wyzwaniom aktorskim. O szczegółach opowiedziała reporterce Jastrząb Post:

Jak wydawałam pierwszą płytę, mając 15 lat, to wtedy bardzo się dużo działo jeśli chodzi o tę karierę muzyczną. Z każdej strony. Od festiwale, po trasy koncertowe. Muzyka zawsze była moją największą pasją i zawsze nią pozostanie. Ja w dalszym ciągu pisze i komponuję. Teraz jeszcze wjechała zupełnie nowa kwestia w moim życiu – jest to teatr, przed którym zawsze bardzo się wzbraniałam, a teraz tak się złożyło, że rozwijam się też na tej płaszczyźnie. Na pewno ta muzyka w moim życiu jest i na pewno do niej wrócę czynniej.

Co prawda w 2017 roku gwiazda Klanu wydała singiel Karma i wzięła udział w show Polsatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo, ale póki co, na tym zakończyła swoją przygodę z estradą. Na jak długo i dlaczego?

Potrzebowałam, żeby było troszkę spokojniej. Tak się poukładało moje życie, że potrzebowałam czasu na to, aby ochłonąć i aby do niektórych rzeczy dojrzeć. Też zrozumieć siebie i to, co chcę ludziom przekazać. Muzyka to jest kwestia dość intymna i bardzo otwierająca wewnętrznie, szczególnie, jeśli pisze się samemu i się z nią utożsamia. Dużo czasu kosztowało mnie to, aby na powrót publicznie otworzyć się przed ludźmi.

Kaja mówi wprost o problemach, które dodatkowo przeszkadzają jej w powrocie z nowym materiałem:

Jeżeli chodzi o realizację tych planów, to wchodzą w grę rzeczy organizacyjne, mniej artystyczne  z którymi mam lekkie problemy, bo do tego nie jestem stworzona. Ale to nie znaczy, że ten projekt się nie zrealizuje. Im więcej czasu mija, tym ja jestem bardziej pewna i wiem, czego chcę. Wydaje mi się, że to też odbije się w mojej twórczości.

Żałujecie, że Paschalska nie wydaje nowych piosenek?

Największy hit Kai PaschalskiejPrzyjaciel od zaraz:

Ostatni singiel Kai – Karma:


Kaja Paschalska – Opole 2000

Kaja Paschalska – Opole 2000

Kaja Paschalska w Klanie

Kaja Paschalska w Klanie

Kaja Paschalska - pokaz ciężarnych i kalendarza

Kaja Paschalska - pokaz ciężarnych i kalendarza

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×