Julia Wieniawa zaśpiewała na żywo i zebrała mieszane recenzje. Pod lupę jej popisy wzięły gwiazdy. Nie mają wątpliwości jak jej poszło [WIDEO]

Gwiazdy o wsytępie Julii Wieniawy

Gwiazdy o wsytępie Julii Wieniawy

Występy Julii Wieniawy na Earth Festivalu zostały skrajnie ocenione przez widzów. Teraz głos zabrały gwiazdy. Co sądzą o umiejętnościach wokalnych debiutującej piosenkarki? Daria Marx, Kaja Paschalska, Sławomir i Kajra byli bardzo zgodni w swoich recenzjach.

Julia Wieniawa już kilka lat temu zaczęła romansować z muzyką. Jej pierwszy singiel Oddycham wydany w 2017 roku został na tyle dobrze odebrany, że producenci zdecydowali się na kontynuację współpracy. Potem przyszła pora na piosenki Nie muszę i Zabierz tę miłość, aż w końcu młoda gwiazda wydała pełny album. Jej debiutancki krążek Omamy miał premierę kilka tygodni temu.

Gwiazda w miniony weekend wzięła udział w koncercie Polsatu Earth Festival, gdzie zaprezentowała dwie piosenki ze wspomnianej płyty. Wyglądała zjawiskowo, a jak zaśpiewała? Opinie internautów były podzielone. Jedni chwalili jej umiejętności, inni twierdzili, że pozostawiają wiele do życzenia. Poniżej amatorskie nagranie z koncertu.

Sama Julia zapewniła, że pojawiły się problemy techniczne, które uniemożliwiły jej zaprezentowania w pełni swoich umiejętności. Zaznaczyła przy tym, że nie chciała śpiewać z playbacku. Gdy tylko realizatorzy puścili jej piosenkę z nagranym wcześniej wokalem, stanowczo zaprotestowała w obecności tysięcy zebranych pod sceną widzów.

O ocenę występów Wieniawy poprosiliśmy gwiazdy estrady, które same wielokrotnie miały okazję zmierzyć się z podobnym wyzwaniem.

Gwiazdy o szeroko komentowanym występie Julii Wieniawy na Earth Festivalu

Daria Marx, która o włos, a reprezentowałaby Polskę na Eurowizji 2022 w Turynie, jest pod wrażeniem muzycznej działalności Julii. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post oceniła jej ostatni występ i pokusiła się o opinię na temat całej dotychczasowej aktywności:

Jakieś kawałki tak, jak najbardziej. Ja jestem fanką. Lubię osoby, które ciężko pracują na swój sukces. Takie rzeczy można już po czasie kariery stwierdzić, bo na początku jest to kwestia budżetu, niedoświadczenia. Z czasem widać, co ktoś stworzy z tego, co ma dane. Julia Wieniawa z mojego punktu widzenia jest świetnym przykładem tego, że jest u niej analityka tego, jak się śpiewa, jak się gra, jak się występuje. Tu po prostu widać klasę i ciężką pracę.

Kaja Paschalska jest pod wrażeniem wizerunku Julii:

Jak mi się podobała jej stylizacja. Wyglądała przepięknie po prostu, rewelacyjnie. Mega mi się to podobało. Wszystko było przemyślane od a do zet. Kibicuję, trzymam kciuki. Jeśli chodzi o występy na żywo, to wiadomo, jak to jest. Jesteśmy ludźmi. Każdy ma lepsze i gorsze dni. No, chyba że jesteśmy Beyonce, to ona chyba nie miewa gorszych dni na scenie. Nie sądzę, żeby to był jakiś big deal, żeby było źle. Widać, że wie, co chce przekazać ludziom.

Sławomir zwrócił uwagę na problemy techniczne, które z punktu widzenia widza nie są istotne, ale dla artysty mogą okazać się katastrofą:

Czasami to są techniczne sprawy. Że podmienią nam bodypacki. Że na próbie mamy tak, w stresie, bo jest występ live, ktoś podmieni. I wtedy źle się słyszymy. Ja mam odsłuch Kajry, ona ma mój. My już zagraliśmy ponad tysiąc koncertów i my już mamy doświadczenie. Zagramy już nawet bez podsłuchu.

Kajra zapewnia, że warto docenić starania Wieniawy:

Doceniajcie tych artystów, którzy grają na żywo i śpiewają. A Julkę bardzo serdecznie wspieramy. Mamy nadzieję, że jej kariera będzie się świetnie rozwijała. Trzymamy za nią bardzo mocno kciuki.

Poniżej pełne wypowiedzi zacytowanych gwiazd.


Julia Wieniawa - Earth Festival. Gwiazdy dla czystej Polski

Julia Wieniawa - Earth Festival. Gwiazdy dla czystej Polski

Julia Wieniawa - Earth Festival. Gwiazdy dla czystej Polski

Julia Wieniawa - Earth Festival. Gwiazdy dla czystej Polski

Daria Marx – jesienna ramówka TVP

Daria Marx – jesienna ramówka TVP

Komentarze

 • Gość haha pisze:

  W jej przypadku to tylko dubaj bo nie umie ani śpiewać ani grać

 • GośćEwa pisze:

  Dziewczyno nie śpiewaj bo nie umiesz a ocenianie przez gwiazdy typu Paschalska żenada.

 • Motyl pisze:

  „Doceniajcie artystów którzy grają i śpiewają na żywo…” Kurcze, ale naprawdę nie wszyscy muszą się zajmować w życiu śpiewaniem. Są jeszcze inne zawody. Caaałeeee mnóstwo, jest z czego wybierać!
  Julka nic na siłę. Spróbuj czegoś innego. Dlaczego ja mam Ci klaskać za śpiewanie „na żywo”, skoro wychodzi Ci to mocno średnio?! Była kiedyś taką wokalistka. Mandaryna się nazywała i też na żywo śpiewała… Poziom mniej więcej podobny ;P

 • Gość pisze:

  Kto bogatemu zabroni…

 • Leszno pisze:

  Wszyscy powinni śpiewać na żywo to tak samo jakbym poszedł do pracy udawal że pracuje i zabrał wynagrodzenie

 • Gośćpolonista pisze:

  Dobrze że nie muszę wieniawy pamiętać, bo niby po co.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×