Julia Wieniawa jest gotowa na Eurowizję! TVP musi spełnić dwa warunki, by to ona reprezentowała Polskę

Julia Wieniawa o Eurowizji

Julia Wieniawa o Eurowizji

Julia Wieniawa na Eurowizji? Piosenkarka zdradziła, że podjęłaby się wyzwania, ale tylko pod dwoma warunkami. Przy okazji wskazała swojego faworyta do Liverpoolu w Wielkiej Brytanii, gdzie odbędzie się przyszłoroczny konkurs.

Julia Wieniawa przez większość Polaków kojarzona jest z produkcjami telewizyjnymi i filmowymi. Ma na swoim koncie kilka głośnych ról, z których największą jest ta w serialu Rodzinka.pl. Oprócz aktorstwa zajmuje się także muzyką. W tym roku wydała płytę Omamy. Album został ciepło przyjęty przez krytyków i słuchaczy. Dotarł do 4. miejsca najchętniej kupowanych krążków w kraju.

Część fanów Wieniawy chciałaby, by to właśnie ona reprezentowała Polskę na Eurowizji. Wokalistka może pochwalić się chwytliwym repertuarem i wyrazistym wizerunkiem scenicznym. W 2021 roku, gdy TVP wysłała Rafała Brzozowskiego, spore grono internautów domagało się, by zamiast wokalisty wystąpiła w Holandii właśnie Julia ze swoją balladą Zabierz tę miłość. Piosenka ta miała premierę niemal w tym samym czasie co eurowizyjne The ride, które nie odniosło większego sukcesu w Rotterdamie.

Reporterka Jastrząb Post zapytała młodą artystkę, czy w ogóle chciałaby wystąpić na takim konkursie.

Julia Wieniawa o Eurowizji. Czy chciałaby wystąpić?

Co prawda Wieniawa nie myślała jeszcze o udziale w Eurowizji, ale nie zamyka się na taki pomysł. Jeśli kiedykolwiek miałaby wystąpić przed europejską publicznością, musiałaby dostać taką propozycję bezpośrednio z TVP. Obecnie organizowane są publiczne eliminacje z udziałem 10 chętnych artystów. Julia ma też uwagi co do samego utworu:

Nie myślałam. Jakoś nigdy nie było to moim marzeniem. Ale może jak kiedyś dostanę taką propozycję i będę miała pod to dobry repertuar, bo to musi być imperialna piosenka, to czemu nie. Wyznaję taką zasadą w życiu, że nigdy nie mów nigdy, bo potem się wyjdzie na hipokrytę.

Jeśli to ona miałaby decydować, kto ma reprezentować Polskę, postawiłaby na swojego przyjaciela:

Maćka Musiałowskiego. Tylko niech jakąś piosenkę napisze. Chociaż właściwie on ma napisanych wiele. Tylko niech wypuści.

Co sądzicie o pomyśle wysłania Julii Wieniawy na Eurowizję?

Poniżej jedna z piosenek Julii z płyty Omamy:


Julia Wieniawa - Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat

Julia Wieniawa - Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat

Julia Wieniawa - Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat

Julia Wieniawa - Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat

Julia Wieniawa – Kobieta Roku Glamour 2022

Julia Wieniawa – Kobieta Roku Glamour 2022

Komentarze

 • Gość 12 pisze:

  Gdyby miała lepszy tekst ,inny rodzaj muzyki np balladę no to może jeszcze dała by radę, gdyby ją dobrze wytrenować.Ale to co zaśpiewała to jest gorsze od hitu Brzozowskiego i on ma przynajmniej głos.

 • Obiektywna pisze:

  Przecież to nie głos ani charyzma.Coś tam mówi szeptem a nie śpiewa,chórek ją wspomaga,muzyka dance.Nie pani Julio, takie rytmy dyskotekowe z banalnym tekstem cyt”tyle się,znamy czy znów się spotkamy,” no dziecinada…. Co to za poziom,?Szkoda cennego czasu każdego z nas żeby słuchać w kółko mielony tekst.Gimbazie to pasuje niech słucha.Ale kariery muzycznej ta panna nie zrobi,ktoś ją mocno lansuje.Niepotrzebnie.

 • Gość Toja pisze:

  Telewizja nic nie musi Julko. A kto powiedział, że chcemy ciebie tam widzieć?

 • Gość pisze:

  Znacznie lepiej śpiewają inni.

 • Gość pisze:

  Jeny….

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×