Przetakiewicz i Krupińska o słowach Wojciechowskiej o tym, że gwiazdy zarabiają za dużo. „Przepraszać za to, że się zarabia to dziwne” [WIDEO]

Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz i Paulina Krupińska

Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz i Paulina Krupińska

Joanna Przetakiewicz i Paulina Krupińska opowiedziały nam o pieniądzach, które zarabiają gwiazdy w Polsce. Czy rzeczywiście są one zbyt duże?

Martyna Wojciechowska ostatnio udzieliła wywiadu reporterce Jastrząb Post, w którym powiedziała, że zarobki w show-biznesie są wyższe niż w przypadku ważnych zawodów, które wiążą się z dużą odpowiedzialnością społeczną, co jej zdaniem nie jest dobre.

Ja zwróciłam uwagę, że akurat w show-biznesie zdarzają się wynagrodzenia, które są nieadekwatne do obciążeń, które są przypisane zawodom takim jak chociażby lekarz czy nauczyciel. Mamy wszyscy świadomość, my rodzice, jakie to jest wielkie wyzwanie dzisiaj. Ja po prostu wierzę, że za takie prace bardzo przydatne społecznie, za prace związane z taką odpowiedzialnością, powinny być adekwatne wynagrodzenia, a jest jak jest – powiedziała podróżniczka.

Jej słowa odbiły się szerokim echem w internecie.

Joanna Przetakiewicz i Paulina Krupińska o zarobkach

O opinię Martyny postanowiliśmy zapytać inne gwiazdy. Joanna Przetakiewicz powiedziała, że zarobki gwiazd są naprawdę różnorodne i mają dużą rozpiętość.

Jest to bardzo różne. To są nieprawdopodobne skrajności. Byłam teraz na festiwalu w Młodzi i film, który odbywa się w Koszalinie od lat. Bardzo mi na tym zależało, ponieważ zostałam zaproszona do jury, aby oceniać zmianę stereotypu kobiet, perspektywy kobiet, stereotypu myślenia o nich, więc było to dla mnie szalenie interesujące. Zrobiłam wszystko, żeby tam dojechać. Przy okazji oczywiście miałam spotkanie z dziewczynami z Ery Nowych Kobiet. No i co się okazało – ja byłam przekonana, że świat artystyczny, świat filmu jest bardzo nowoczesny i postępowy. Myślałam, że tam nie zetknę się z takim myśleniem rodem z PRL-u. I bardzo się pomyliłam.

Zauważyła, że kobiety wciąż zarabiają mniej niż mężczyźni i są gorzej traktowane.

Kiedy posłuchałam tych wszystkich kobiet, artystek, które są operatorkami, reżyserkami, piszą scenariusze, widać, że wkładają w to ogromną pasję, talent i czas, one mi powiedziały, że w świecie filmu istnieje bardzo gruby szklany sufit. I że mężczyźni w każdym z zawodów od aktora po reżysera są o wiele lepiej opłacani i bardziej doceniani. One muszą zrobić dwa razy tyle, żeby się wykazać. Mało tego – powiedziały mi, że asystentki na planie są często nazywane inteligentnym przyciskiem do kawy. To mnie zszokowało.

Paulina Krupińska porównała pieniądze zarabiane w show-biznesie do tych zarabianych jako modelka i przyznała, że są one mniej więcej zbliżone do siebie.

Jeżeli miałabym porównać show-biznes do czasów, kiedy pracowałam jako modelka, to mogłabym powiedzieć, że były to porównywalne pieniądze. Jako modelka nie narzekałam na zarobki, robiłam różnego rodzaju kampanie, kiedy dana reklama była sprzedawana załóżmy na cały świat, to naprawdę jak na tamten mój wiek zarabiałam przeogromne pieniądze. Na pewno nie byłam ich w stanie wydać mając 19, 20 lat i nie miałam takich potrzeb, żeby je wydawać.

Następnie wymieniła profesje, które nie są dostatecznie doceniane, co nie zmienia faktu, że gwiazdy nie powinny przepraszać za zarabianie dużych pieniędzy.

Ciężko jest mi się określić, na pewno można by powiedzieć, że lekarze są nie wszyscy doceniani, nauczyciele również. To powinny być zawody, które naprawdę są dobrze wynagradzane. Nie wiem do końca, bo nie widziałam tej wypowiedzi Martyny, ale jeżeli o to chodzi, to się z nią zgadzam. Nie wiem do jakich jeszcze innych zawodów mogłabym to porównać. Pytanie, czy to jest sprawiedliwe? Coś tyle kosztuje ile druga osoba jest w stanie zapłacić. Jeżeli ktoś jest w stanie zapłacić danej gwieździe za zdjęcia na Instagramie czy pojawienie się na evencie, a druga osoba bez problemu płaci, ktoś się wycenia no to wydaje mi się, że jeżeli nikogo się tym nie krzywdzi, to ciężko to skrytykować. Przepraszać za to, że się zarabia to tak dziwnie.

Jakie jest wasze zdanie w tym temacie?


Joanna Przetakiewicz. See Bloggers

Joanna Przetakiewicz. See Bloggers

Paulina Krupińska sprawiła sobie metamorfozę

Paulina Krupińska sprawiła sobie metamorfozę

oanna Przetakiewicz, Rinke Rooyens- gala Hasztagi Roku 2022

oanna Przetakiewicz, Rinke Rooyens- gala Hasztagi Roku 2022

Komentarze

 • Gość pisze:

  Świat oszalał wynagradzając Takie Paniusie

 • Gość pisze:

  od tego trzeba zacząć że w Polsce na miano gwiazdy zasługują bardzo ale to bardzo nieliczne osób reszta to zwykłe celebrysie często durne i sztuczne wykreowane przez portale .Szkoda tylko że ludzie dają się nabierać.
  A płaci im się za nic nie robienie Wojciechowska aby zarobić to musi coś wykonać i się natrudzić ….

 • Marta pisze:

  Pracuję w domu dziecka, moja pensja to żart. Społeczeństwo, rząd nie potrafią zrozumieć, że powołanie, poświęcenie i misja nie musi się kłócić z dobrym wynagrodzeniem za tak ogromną odpowiedzialność za drugiego, młodego człowieka.

 • Gość pisze:

  Policja tez powinna być lepiej opłacana, bo to bardzo niebezpieczny zawód

 • Gość Toja pisze:

  To ,że tyle zarabiają to wina mediów i reklamodawców.Powinny być ustalone stawki adekwatne do pracy jaką wykonują ,a nie do popularnosci.Praca ta nie ma większego znaczenia,bo takie pokazywanie się wciąż w nowych ciuchach przez Majdanową życia nie ratuje i wielce przydatne nie jest.Jej wynikiem jest tylko wzrastająca chciwość i pycha tej pani.Nikt nie każe przepraszać za to że się dużo zarabia,ale ci ,którzy płacą powinni się trochę zastanowić.

  • Gość pisze:

   Jak wybuchla pandemia Covid. Wtedy kiedy nie wiedzieliśmy jaki jest te wirus, ba pokazywano nam obrazki o jego wielkiej śmiertelności, myślałam, że ludzie zaczną inaczej myśleć. Doceniać ludzi, również finansowo, ludzi którzy wykonują ważne zawodu, którzy na prawdę są potrzebni jak:pielęgniarka, lekarz, policjant, strażak, ratownik medyczny, nauczyciel etc. A skończy się era celebrutow, youtuberow, instsgramerow zarabiających gigantyczne pieniądze tak na prawdę za nic a najczęściej za ogłupianie młodzieży, która zamiast się uczyc, powiększać swoją wiedzę, siedzi godzinami z telefonem i przekłada kanały.

 • Gość Babcia pisze:

  Oczywiście niektóre zarobki są zbyt wysokie.Chodzi mi o celebrytki,które występują w reklamach,influenserki.Stawki za reklamę zależą tylko od popularności celebrytki.Co robi taka pani Rozenek?Paraduje w ciuchach lub wrzuca filmiki.Takie wynagrodzenie psuje charakter,osoba staje się próżna i chciwa.W większości winę ponoszą za to media.Cwane celebrytki tylko to wykorzystują.Jaką odpowiedzialność ponosi lekarz ,a jaką celebrytka?Jakie znaczenie ma praca celebrytki,a jakie lekarza?Łatwo odpowiedzieć.

 • Gość pisze:

  Wystarczy zapytać siebie i innych czy bez Pana śmieciarza czy Pani pielęgniarki jesteśmy jako społeczeństwo funkcjonować?
  Otóż NIE! Bez Pani Przetakiewicz, Krupińskiej i innych celebrytówz całą pewnością. Nie pełnią ŻADNEJ społecznie przydatnej roli.

  • GośćTess pisze:

   Otóż to !!!@@@

  • Gość pisze:

   Zgadzam się w 100% z ww. wypowiedzią. Zarobki tzw. celebrytów, sportowców i aktorów już dawno odleciały w kosmos. Nijak się to ma to ich wartości i znaczenia dla ludzkości w ogólnym tego słowa znaczeniu.

  • Gość Maja pisze:

   Prawda w 100%. Ale te paniusie myślą, że bez nich zaginął by świat.

 • ość pisze:

  Martyna ma rację,pustaki nie !

  • Gośćasia pisze:

   🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗

  • Gość pisze:

   To co mówią te obie panie to są głupoty Martyna Wojciechowska chociaż za nią nie przepadam jednak ma tacie u nas przyjęło się że raz pokaże się w telewizji i już ma miano gwiazdy a znich takie gwiazdy jak ze mnie ja bym dała im 2700netto i niech przeżyją za to jak zwykły Kowalski żenada jak ich się słuch gwiazdy cha cha chyba opadle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×