Joanna Przetakiewicz już wie, dlaczego Polki nie są szczęśliwe. Gwiazda dokonała sensacyjnego odkrycia: „Było dla mnie szokujące”

Joanna Przetakiewicz o Polkach

Joanna Przetakiewicz o Polkach

Dlaczego Polki nie są szczęśliwe? Joanna Przetakiewicz dokonała sensacyjnego odkrycia. O wszystkim opowiedziała reporterce Jastrząb Post.

Joanna Przetakiewicz od lat związana jest ze światem biznesu. Największą popularność zyskała jako właścicielka domu mody La Mania. Jej marka w krótkim czasie zdobyła uznanie krytyków w kraju i za granicą. Przez kilka lat ubrania z polskich szwalni zaprojektowane przez żonę Rinke Rooyensa można było kupić w najbardziej luksusowym domu towarowym w Europie – Harrodsie. Obecnie kobieta stawia na działalność internetową, choć wciąż prężnie prowadzi kilka stacjonarnych butików.

Dlaczego Polki nie są szczęśliwe? Joanna Przetakiewicz dokonała sensacyjnego odkrycia

Przetakiewicz doskonale wie, jakie są potrzeby kobiet. Od kilku lat jest głosem nowoczesnych Polek, z którymi spotyka się na co dzień w ramach projektu Era Nowych Kobiet. Ze swoim konceptem chce dotrzeć do jak największego grona odbiorców, którzy dzięki jej wsparciu pokonają bariery i przeszkody, jakie w przeszłości stanęły na ich drodze. O szczegółach opowiedziała w rozmowie z Jastrząb Post:

Każda z nas indywidualnie potrzebuje wyzwolenia z zupełnie innych rzeczy. Jedna z poczucia winy, druga żalu, pretensji, życia przeszłością. Wyzwolenia z oczekiwań innych. Wyzwolenia z tego, że inni nam ciągle podcinają skrzydła. To jest to, co niestety muszę powiedzieć po 2, 5 roku istnienia Ery Nowych Kobiet. Po tym, jak miałyśmy setki spotkań, w większości uczestniczyłam ja, ale w wielu nie ponieważ jest nas ponad pół miliona, to są 104 liderki w całej Polsce, ale i poza granicami. W Chicago, w Nowym Yorku, w Paryżu, w Londynie, w Barcelonie, w Niemczech. Jest naprawdę tych miejsc mnóstwo.

Bizneswoman postanowiła sprawdzić, dlaczego Polki nie są w pełni szczęśliwe. Gdzie leży problem. Gdy poznała odpowiedź na nurtujące ją pytanie, przeżyła szok:

Moje odkrycie było nawet dla mnie szokujące. Odpowiedziałam sobie mniej więcej na pytanie, dlaczego Polki nie są szczęśliwe. Dlaczego nie czują się pewne siebie. I stwierdziłam, że Polki nie są szczęśliwe, ponieważ boją się być szczęśliwe. Polki nie boją się przyznać do błędu, nie boją się pracy, odpowiedzialności, obowiązków. Natomiast boją się szczęścia. Ponieważ boją się oceny innych.

Prawdopodobnie najgorętsza 50-latka w rodzimym show-biznesie podała gotowy przepis na sukces, który być może pozwoli kobietom pokonać strach ograniczający ich możliwości:

W naszych głowach zostało zaimplementowane mocno nam do sfery myślenia , że przyjaciół nie poznaje się w biedzie, tylko w szczęściu. Ciągle powtarzany, zakurzony mit, że przyjaciele nie znoszą szczęścia, że przyjaciele nie mogą patrzeć na szczęście innych, że zazdroszczą w związku z  tym nas opuszczają. Co w konsekwencji w strachu przed samotnością, przed opuszczeniem przyjaciół, boimy się okazywać szczęście. Tylko, że to jest droga do nikąd ponieważ to nie są przyjaciele.

Cała rozmowa poniżej.


Joanna Przetakiewicz - Gwiazdy w Dzień Dobry TVN

Joanna Przetakiewicz - Gwiazdy w Dzień Dobry TVN

Joanna Przetakiewicz - urodziny La Manii

Joanna Przetakiewicz - urodziny La Manii

Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens - urodziny La Manii

Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens - urodziny La Manii

Komentarze

 • Gość pisze:

  Gdyby nie poprawki urodowe to jak by ta pani wyglądała? Czy ktos wie ? Ja wiem wyglądałaby beznadziejnie hahaha

 • Gośćewa, pisze:

  joasia,pusc,tego,psa,nie,trzymaj,go,na,rekah,o,musi,trohe,sie,wybiegac,lepiej,bedzie,pracowal,zoladek,bo,on.jest,nieszczesliwy,pl

 • Gość pisze:

  Szokująca to jestes ty Joanno

 • Gieno pisze:

  Ona jak z kosmosu qyrwana ciekawe z ktorej planety.Albo zrobicz jwj przeszzep mozgu trzeba .Nie ma tylu kulczykow zeby zyc na jej poziomie

 • Gość Bea pisze:

  Dla jednych pełna kasa jest szczęściem dla innych miłość ale może trzeba wspomnieć o trudnych charakterach tych polskich bizneswomen że tak krótko są z partnerami.

 • Gość pisze:

  Zawsze u tej Pani na pierwszym miejscu kasa .Chocby nie wiem co.

 • Tetaza pisze:

  Coś ta pani się ..moze wiedzieć…..ma kupę kasy na wszystko ją stać nie ogranicza się ze do końca miesiąca braknie jej 500 zł. łapie bogatych facetów i sielanka .

 • Monia pisze:

  Ona jest lekko obłąkana i totalnie oderwana od rzeczywistości. Gdyby nie doktor tkwiłaby na tej prowincji w Anglii do dzisiaj… Swoją drogą co mają w głowie osoby, które mówią innym jak mają zyć?

 • Gość pisze:

  Gada jak potłuczona.Proza zycia wygląda zupełnie inaczej jak się pani Joannie wydaje

 • Gość pisze:

  Boze starsza pani i jej oderwane od zycia wywody

 • Gość pisze:

  kobiety najbardziej potrzebują żeby zostawić im wybór ,i pozwolić im decydować o sobie a tego nikt nie chce nam dać , ani matki ani partnerzy

 • Gość pisze:

  Uniwersytet Warszawski pyta ,ile kosztował dyplom na Wydziale prawa ,

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×