Jan Komasa o zatrudnieniu Małgorzaty Rozenek w branży filmowej. Ale połechtał jej ego!

Jan Komasa

Jan Komasa

Jan Komasa to reżyser o ugruntowanej pozycji w świecie filmu, który pracuje z najlepszymi. W rozmowie z Jastrząb Post zdradził, co myśli na temat zaangażowania Małgorzaty Rozenek do jednego ze swoich kolejnych projektów. Dałby jej szansę?

Jan Komasa to reżyser pochodzący z rodziny o artystycznych tradycjach. Jest synem aktora Wiesława Komasy, a jego mama spełniała się na scenie jako wokalistka. Ma troje rodzeństwa, a każde z nich związało swoją przyszłość z show-biznesem. Pierwszym filmem, który dał mu rozgłos, była produkcja Sala Samobójców. Od tego czasu fani z niecierpliwością wyczekują na kolejne produkcje, powstające pod jego czujnym okiem.

Kolejnym filmem, który ugruntował jego pozycję, było Boże Ciało. Nie tylko spotkał się on z ogromnym uznaniem fanów, ale także krytyków na całym świecie. W 2020 roku produkcja została nominowana do Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy.

Jan Komasa o zatrudnieniu Małgorzaty Rozenek w filmie

Ostatnio w wielu polskich filmach rolę aktorów pełnią osoby znane z show-biznesu. Swój debiut na ekranie w filmie Patryka Vegi zaliczyła między innymi Małgorzata Rozenek. Szybko dostała również kolejną propozycję i zagrała w komedii romantycznej Druga połowa. Chociaż nie skończyła szkoły aktorskiej, to regularnie pojawia się na dużym ekranie.

Jan Komasa w rozmowie z Jastrząb Post zdradził, czy w swoich filmach zatrudniłby osoby, które nie są zawodowymi aktorami i czy dałby szansę Małgorzacie Rozenek i Grzegorzowi Krychowiakowi. Przypomnijmy, że piłkarz też ma swój wielki debiut w filmie Druga połowa:

Nie wiem, czy akurat ich. Zależy do jakiej roli. Szczerze mówiąc mój proces castingowy nie polega na tym, że ja szukam aktorów, tylko szukam mojej postaci. Dlatego m.in Zosia Wichłacz, która miała najpierw 15 lat, potem 17., wygrała w końcu casting i zagrała świeżo po 18-stce główną rolę w filmie Miasto 44, filmie z dużym budżetem. Więc szukam najpierw postaci, na tym się skupiam.

Zdaniem Jana Komasy tak naprawdę każdy potrafi grać. Swoim komentarzem z pewnością sprawi wiele radości Małgorzacie:

Mój tato, który jest aktorem właśnie tego mnie nauczył. Powiedział, że każdy umie grać. I ludzie robią to na co dzień. Teraz ja gram rolę reżysera np. który ma nagrodę. Gramy te role, jedni robią to lepiej, inni gorzej, ale wszyscy są aktorami. Kto sobie lepiej zagra w życiu, ten naprawdę może sobie więcej rzeczy załatwić. Uważam, że są ludzie naturalnie uzdolnieni, niekoniecznie będący aktorami.

Cała rozmowa poniżej.


Jan Komasa – Orły 2020

Jan Komasa – Orły 2020

Oscary 2020 - Kinga Komasa i Jan Komasa

Oscary 2020 - Kinga Komasa i Jan Komasa

Małgorzata Rozenek w biżuterii Zo Zo Design

Małgorzata Rozenek w biżuterii Zo Zo Design

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×