Jamala zamieszka w Polsce! Ma już bardzo sprecyzowane plany. Opowiedziała nam o przeprowadzce. „Czuję się tu jak w domu”

Jamala o Polsce

Jamala o Polsce

Jamala bierze udział w nowej edycji Tańca z gwiazdami. Reporterce Jastrząb Post zdradziła, że chciałaby przeprowadzić się do Polski do czasu, aż zakończy się wojna na Ukrainie. Opowiedziała też o mężu, który broni swojej ojczyzny.

Fani Eurowizji doskonale pamiętają wielki tryumf Jamali, która w 2016 roku zgarnęła Rosji Grand Prix sprzed nosa. Wygrywając show, zyskała sporą rozpoznawalność poza granicami swojego kraju. Dziś regularnie koncertuje w najróżniejszych miejscach w Europie. Często odwiedza Polskę – 11 sierpnia zaśpiewa podczas czterodniowego FEST Festiwalu w Katowicach.

Od września widzowie Polsatu będą mieli okazję jeszcze lepiej poznać ukraińską wokalistkę, która jest jedną z uczestniczek nowej edycji Tańca z gwiazdami. Jej udział w programie już teraz budzi sporo emocji. Pojawia się wiele opinii sugerujących, że to właśnie ona, wspierana przez silną diasporę ukraińską, wygra widowisko.

Okazuje się, że Jamala w Polsce planuje zatrzymać się na dłużej, niż tylko na czas kręcenia programu. Piosenkarka zdradziła reporterce Jastrząb Post, jakie są jej plany względem naszej ojczyzny.

Jamala chce przeprowadzić się do Polski

Atak Rosji na Ukrainę sprawił, że miliony kobiet opuściło swój dom, w pogoni za bezpieczną przystanią. Gdy 24 lutego Jamala usłyszała wybuchy pierwszych bomb, bez chwili namysłu spakowała walizkę, wzięła niezbędne rzeczy i razem z dziećmi wyjechała do Rumunii. Stamtąd udała się do Turcji, by chwilę później pojechać do Berlina. Ostatecznie zdecydowała się zatrzymać w Warszawie, gdzie czuje się bezpiecznie, ale też może liczyć na wsparcie swoich krajanek i spotkania z mężem.

Obecnie Jamala snuje poważne plany względem Polski. Mówi wprost, że czuje się tu jak w domu i z wielką chęcią zatrzyma się w Warszawie do czasu wycofania się wojsk rosyjskich:

Jeśli mnie przyjmiecie, będę bardzo zadowolona, żeby zostać w Polsce do czasu zakończenia wojny. Później wrócę na Ukrainę. Szukam miejsca do zamieszkania i myślę, że Warszawa jest dobrym miejscem dla mnie, dla moich dzieci, ponieważ czuję się tutaj jak w domu. Bardzo przyjaźnie. Jeszcze ich tutaj nie przywiozłam. Myślę że w ciągu tygodnia je przywiozę. Jestem gotowa przeprowadzić się do Polski.

Jak wyglądają jej kontakty z mężem, który pozostał na Ukrainie, by bronić ojczyzny?

On był na Ukrainie, ale on jest moim managerem i często wyjeżdża. Pomaga mi w moim wolontariacie, z koncertami i z przejazdami itd… I dlatego mam okazję go widzieć, ale on wraca co jakiś czas na Ukrainę i dla mnie za każdym razem jest to trudne, kiedy tam jest. Tak jak każdym kobietom, które się martwią o swoich mężczyzn.

Czy jej dzieci są podekscytowane udziałem mamy w Tańcu z gwiazdami?

Tak, już mówiłam im, że będę brać udział w show. Młodsza jeszcze nie rozumie, ale starszy ma 4 latka i jest podekscytowany tym wszystkim i obowiązkowo będzie oglądał. Chciałabym, aby dzieci przyszły na próbę i na odcinek do studia.

Dodatkowo Jamala chciałaby wszystkich zaprosić na swój najbliższy koncert w naszym kraju:

Chciałabym zaprosić was na mój koncert 11 sierpnia na Fest Festiwalu w Katowicach. Zagości u mnie wasza sławna piosenkarka Kayah, bardzo ją podziwiam i jeśli będziecie mieli czas, to przyjeżdżajcie. Będziemy i śpiewać, i rozmawiać o Ukrainie.

Cała rozmowa poniżej.


Jamala | fot. Instagram.com/jamalajaaa

Jamala | fot. Instagram.com/jamalajaaa

Ślub Jamali z Eurowizji 2016

Ślub Jamali z Eurowizji 2016

Suknia ślubna Jamali

Suknia ślubna Jamali

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×