Jacek Kurski o późnym ojcostwie: „To dar od Boga w tak późnym wieku”. Zdradził wiele rodzinnych sekretów. Od tej strony prezesa TVP nie znaliśmy

Jacek Kurski o żonie i córce

Jacek Kurski o żonie i córce

Dokładnie 5. miesięcy temu na świat przyszła Anna Klara, najmłodsza pociecha Jacka Kurskiego. W rozmowie z Jastrząb Post Prezes TVP zdradził, jakim jest tatą oraz co sądzi o dojrzałym ojcostwie. Czy pomaga Joannie w opiece nad córką?

Jacek Kurski od 2016 roku pełni funkcję Prezesa TVP. Przez kilka lat swojej działalności w mediach udało mu się wprowadzić wiele zmian. Na antenie pojawiło się wiele kultowych produkcji, które biją rekordy popularności. To on jest inicjatorem stworzenia serialu historycznego Korona królów. Niektóre jego decyzje jednak nie spodobały się dziennikarzom, którzy postanowili zrezygnować z pracy. Tylko z tego powodu odnotowano na początku bardzo duży spadek oglądalności, jednak stacja w krótkim czasie nadrobiła straty dzięki organizacji dużych wydarzeń artystycznych oraz wprowadzeniu do ramówki nowych programów rozrywkowych.

Kurski odnosi również ogromne sukcesy w życiu prywatnym. W tym samym roku, w którym objął stanowisko Prezesa TVP, poznał Joannę Kurską. W krótkim czasie zrodziło się między nimi płomienne uczucie, które zaprowadziło ich prosto przed ołtarz. Ponieważ przed ślubem kościelnym nie udało im się załatwić wszystkich formalności związanych z unieważnieniem poprzednich małżeństw, chcąc jednak sformalizować swój związek, pierwszą przysięgę małżeńską złożyli w 2018 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego. Druga ceremonia, tym razem już przed ołtarzem, odbyła się 18 lipca 2020 roku.

Jakim ojcem jest Jacek Kurski?

Pod koniec marca tego roku Jacek i Joanna powitali na świecie swoje pierwsze dziecko, Annę Klarę Teodorę, która jest ich oczkiem w głowie. Choć na barkach Prezesa TVP spoczywa wiele obowiązków, stara się poświęcać córce możliwie jak najwięcej czasu.

Kurski jest w pracy bardzo stanowczy, jednak w domowym zaciszu zamienia się w niezwykle czułego męża i ojca. Ostatnio media obiegły wieści, że to właśnie on czyta Annie bajki do snu. W rozmowie z Jastrząb Post wyjaśnił, że na to jest jeszcze za wcześnie, jednak nie ukrywa, że uwielbia śpiewać jej kołysanki. Zdradził również, że łączy go z córką bardzo bliska więź.

Dziś skończyła dokładnie pięć miesięcy, 25 sierpnia. Więc czytać, to jeszcze za wcześnie, ale lubię jej śpiewać różne piosenki. Przede wszystkim lubię słuchać jej głosu, bo ma tak niesamowity głos i wydaje takie gaworzenie, że po prostu wpadam w trans i potrafię godzinami z nią leżeć, patrzeć nos w nos, twarz w twarz, oko w oko i przyglądać się. Ona patrzy na mnie, ja na nią, to są rzeczy, których się niczym nie da zastąpić.

Jacek Kurski zauważył, że dojrzałe ojcostwo wygląda zupełnie inaczej. Wraz z wiekiem bardzo zmieniło się jego podejście do życia.

Człowiek już w wieku 55 lat, tak jak ja, wie co jest w życiu naprawdę ważne i wartościowe. Ojcostwo tak późne ma w sobie też ten pierwiastek i pewność, że to jest zapewne ostatnie dziecko, którym się trzeba nacieszyć z powodów już czysto biologicznych. To dar od Boga w tak późnym wieku, że się udało.

Prezes TVP zdradził, że w jego rodzinie zdarzały się już przypadki późnego rodzicielstwa.

W mojej rodzinie tak było, że były bardzo późne urodzenia. Na przykład moja mama, na cześć której Anna Klara jest Anną, czyli moja mama Anna Kurska, dzisiaj jest piąta rocznica jej śmierci. Kiedy rodziła się w 1929 roku, czyli 92 lata temu, to jej rodzice mieli w sumie 104 lata, w związku z czym przy nich to my z Joanną jesteśmy młodzieniaszki.

Jak wygląda podział obowiązków w domu Kurskich?

Nie chcę tu odgrywać jakiegoś herosa, ale olbrzymia większość obowiązków wisi na Joannie, która poświęciła się bez reszty dziecku i rodzinie. Mi przypadają te przyjemniejsze rzeczy, czyli zająć się dzieckiem wtedy, kiedy ona ma na przykład ochotę się pobawić, a Joanna jest już tak wykończona, że musi odespać, ale jak tylko mogę wspieram. Wspieram i czerpię z tego olbrzymią radość.

Początki rodzicielstwa nie były proste. Małżeństwo ma za sobą wiele nieprzespanych nocy. Kto najczęściej czuwał nad Anną Klarą?

Zostaliśmy nagrodzeni tym, że po pierwszym półtora miesiąca, kiedy rzeczywiście było tak, że całe noce dziecko płakało, po paru tygodniach wreszcie złapało ten sen i można było również odpocząć, ale w tym pierwszym najtrudniejszym okresie myślę, że byliśmy w tym solidarni. Oczywiście Joanna przede wszystkim, ale ja też wspierałem ją w tych bezsennych nocach, dlatego, że nie może dwoje dorosłych zasnać. Nie można dziecka spuścić z oka i tej zasady Joanna przestrzega, a ja się do niej stosuję.

Cały materiał możecie obejrzeć poniżej:


Jacek Kurski z córką

Jacek Kurski z córką

Jacek Kurski z córką

Jacek Kurski z córką

Jacek Kurski z córką

Jacek Kurski z córką

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×