Jacek Jelonek o reakcjach innych, w tym Siwiec i Fijał na jego udział w „TzG”. Nie wszystkie były przyjemne: „To jest kwestia niewiedzy” [WIDEO]

Jacek Jelonek, Ada Fijał, Natalia Siwiec

Jacek Jelonek, Ada Fijał, Natalia Siwiec

Jacek Jelonek jako pierwszy w historii Tańca z Gwiazdami w Polsce będzie występował w parze jednopłciowej. Opowiedział o reakcjach na jego angaż. Odezwała się do niego m.in. Natalia Siwiec i Ada Fijał. Niestety nie wszystkie komentarze były pozytywne. 

Jacek Jelonek to przystojny model. Zrobiło się o nim szerzej głośno dzięki show Prince Charming. Format polegał na tym, że grupa homoseksualnych mężczyzn zabiegała o wdzięki Jacka. Ostatecznie „książę” wybrał Oliwera Kubiaka. Kariera uczestnika nowatorskiego programu nabiera w ostatnim czasie tempa. Jesienią zobaczymy go w Tańcu z Gwiazdami.

Jak ujawniono jakiś czas temu, wystąpi w nim z Michaelem Danilczukiem, tworząc pierwszy jednopłciowy duet w historii programu w Polsce.

Jacek Jelonek o reakcjach ludzi na jego udział w Tańcu z Gwiazdami

Reporterka Jastrząb Post miała szansę porozmawiać z Jackiem na temat społecznego odbioru jego zaangażowania w TzG i tego, jak będzie wyglądała jego praca na parkiecie.

Wydawało się, że Polska nie była gotowa na Prince Charming, okazało się, że jednak była. Wydaje mi się, że ta niegotowość, albo sceptyczne podejście do pary jednopłciowej w tańcu wynika z niewiedzy jak to będzie wyglądało. Jest jednak dużo kroków i ruchów bardzo kobiecych. W naszej parze jednopłciowej troszkę inaczej to wygląda, bo jest taka teoria lead and follow. Ja raz jestem tym prowadzącym, raz będzie to Michael. Wydaje mi się, że przy pierwszym odcinku będzie to bardzo widoczne, wtedy ludzie zobaczą i powiedzą, że fajnie zatańczyliśmy, a to jednak o to chodziło. Wydaje mi się, że ta sceptyczność do tego, jak to będzie i kto będzie przysłowiową babą, wynika z niewiedzy, jak to może zostać pokazane. Ja jestem mężczyzną, Michael jest mężczyzną, nie planujemy zmieniać płci. Na ten moment to jest krok lead and follow. Jeden pokazuje ten krok, drugi go followuje i to po prostu będzie na zmianę.

Jak będzie z takimi elementami choreografii jak np. podnoszenia?

Z podnoszeniami będzie tak, że trzeba zobaczyć, kto jest silniejszy. Michael jest troszkę niższy i drobniejszy niż ja, więc wiadomo, że byłoby ciężko mu mnie podnieść. Siłą rzeczy i prawami fizyki ja będę musiał to robić.

Z jakimi komentarzami w związku z udziałem w show spotyka się Jacek?

Większość jest pozytywnych. Takich, że super, że para jednopłciowa, że przełamujemy te lody. Część osób jest sceptycznych. To jest chyba kwestia niewiedzy, więc staram się wyjaśniać, na czym to będzie polegało. Wiadomo, że się zdarzą różne komentarze i te negatywne, natomiast większość jest raczej pozytywna i ciekawa jak my to rozwiążemy.

Jak się okazuje, do Jacka piszą gwiazdy, a nawet dają mu rady. Wśród nich znalazły się m.in. modelka Natalia Siwiec oraz aktorka Ada Fijał.

Piszą. Spotkałem Natalię Siwiec, która mówiła, że super. Dała mi parę rad, co zrobić, żeby było mniej stresu. Nie mogę powiedzieć, co powiedziała, bo to tajemnica. Ada Fijał powiedziała, że to fantastyczna przygoda i żeby czerpać z tego. Jest parę osób, które tańczyły i powiedziały, żeby się w ogóle nie przejmować i nie stresować.

Zadaliśmy też pytanie Michaelowi Danilczukowi. Partner Jacka powiedział nam, jak zareagował, gdy dowiedział się, że ma zatańczyć z innym mężczyzną.

Zareagowałem bardzo pozytywnie, ponieważ w Anglii, w Londynie tam, gdzie mieszkam już współpracowałem z takim programem i taką formą i pomagałem tworzyć choreografię takiej męskiej pary w BBC. Na pewno obawiałem się reperkusji społecznych – co to będzie, jak to odbierze moja rodzina itd., ale wychodząc z takiego profesjonalnego punktu widzenia, uważam, że taniec jest dopełnieniem z muzyką dwóch ciał. Nie powinno mieć znaczenia, czy tańczą dwie kobiety, czy dwóch mężczyzn. Ciało ludzkie jest najpiękniejszym przedmiotem jak i podmiotem sztuki, więc możemy to pięknie przedstawić w tańcu.

Jesteście ciekawi pierwszego występu Jacka i Michaela?


Jacek Jelonek i Michał Danilczuk

Jacek Jelonek i Michał Danilczuk

Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak. Pokaz filmu Elvis

Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak. Pokaz filmu Elvis

Jacek Jelonek, Oliwer Kubiak - 13. urodziny K MAG

Jacek Jelonek, Oliwer Kubiak - 13. urodziny K MAG

Komentarze

 • Gość Dorota pisze:

  Mam pytanie czy jak facet jest gejem to tak bardzo nienawidzi kobiet że nie może z nią tańczyć,osobiście bawiłam nieraz na imprezach gdzie panowie odmiennej orientacji bawili się że wszystkimi ,tańczyli z babeczkami i to jak,po co to takie udziwnienia robić,wychodzić przed szereg i łamać po drodze wszystko co możliwe,ile musiał l zażyczyć sobie partner by tańczyć,grać kogo faceta czy kobitkę,te wszystkie elementy w tańcu miłosne,erotyczne ,komedia, nie mam nic przeciwko LGBT ale to jest durny pomyl, a jury,jak się będzie zwracać do pani jelonek ,czy do pana ,facet ma parcie,a reszta par z góry na przegranej,przynajmniej do pewnego momentu,bo stacja będzie promować nowość ,żenada,to nie wesele że tańczą wszyscy z wszystkimi,

 • Ccc pisze:

  Liczy na to że jak jest gejem to musi wygrać program Żenada

 • Gość pisze:

  Tragedia, żenada, absurd.

 • Fred Astair pisze:

  A gdzie klasa i elegancja???

 • Gość pisze:

  Źdrowia jak mówi psi patrol nie poślizgne się na bananach ale na wiadra teź trzeba uwazać nie szczerz się tak bo ci próchnice wydac a reszte czas pokaźe ha ha i to tyle

 • Gość1808 pisze:

  ŻENADA

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×