Szukaj

Iza Trojanowska wspomina gwiazdy, które zmarły w 2020: „To za jakaś zła passa”. Aktorka jest załamana [WIDEO]

Izabela Trojanowska wspomina gwiazdy, które zmarły w 2020

Izabela Trojanowska wspomina gwiazdy, które zmarły w 2020

Izabela Trojanowska wspomina Romualda Lipkę i Pawła Królikowskiego. Doskonale znała się z oboma artystami. Jak ich zapamiętała?

W lutym pożegnaliśmy dwóch wybitnych artystów – Romualda Lipko i Pawła Króliowskiego. Śmierć gwiazd wywołała ogromne poruszenie wśród artystów, z którymi mieli okazję współpracować. A tych było co niemiara.

Lipko stworzył mnóstwo niezapomnianych przebojów, które wielu artystów wywindowały na szczyty list przebojów. Z kolei Królikowski zagrał kultowe role w takich serialach jak Ranczo, Na dobre i na złe czy Hela w opałach. Publiczność uwielbiała oglądać go na szklanym ekranie.

Izabela Trojanowska wspomina Romualda Lipkę

Izabela Trojanowska miała okazję poznać zarówno Romualda Lipkę, jak i Pawła Królikowskiego. Piosenkarka jest przerażona wydarzeniami z ostatnich dni. W rozmowie z naszą reporterką nie ukrywa smutku jaki ma w sobie.

Muszę powiedzieć, że jestem załamana. Codziennie ktoś umiera. Co to za jakaś zła passa. To, że Romek Lipko odszedł, to spodziewaliśmy się, bo walczył z rakiem już jakiś czas. Wiadomo było, że to jest nieuleczalny rak. Są raki, kiedy lekarze dają nadzieję. Liczyliśmy, że jakoś przedłuży się ten czas. Że tak się skończy, to spodziewaliśmy się. Ale to było nieprawdopodobne przeżycie.

Aktorka wspomina pogrzeb kompozytora:

Byłam oczywiście na pogrzebie. Przepięknie Romka pożegnał Lublin. Z godnością, w archikatedrze sam biskup prowadził mszę. Budka Suflera wykonała Czas ołowiu i na pewno ten obraz zabiorę ze sobą do końca życia.

Jak Izabela Trojanowska zapamięta Pawła Królikowskiego?

Gwiazda wspomniała także Pawła Królikowskiego. Tuż przed śmiercią aktorka rozmawiała z jego żoną – Małgorzatą Ostrowską-Królikowską:

Jak Paweł chorował przytuliłam Małgosię i zaproponowałam pomoc. Powiedziała, że nie, że już wszystko w porządku. Ma poukładane sprawy i z Pawłem coraz lepiej. Na pewno spodziewała się, że to się skończy dobrze. Nie mogłam uwierzyć, jak przeczytałam w internecie.

Przyznała, że Królikowski był jedną z najbardziej życzliwych jej osób, jakie spotkała w pracy:

Pan Bóg lubi powoływać do siebie dobrych ludzi. Ci, co odchodzą są cudownymi ludźmi. Gdy miałam jakieś złe dni, to on, mimo że nie znaliśmy się aż tak bardzo, podszedł, przytulił, dodał otuchy. Tak się zachowywał i to było dla niego normalne. Powinniśmy zapytać, jakiej pomocy potrzebuje jego żona.


Izabela Trojanowska – pogrzeb Romualda Lipki

Izabela Trojanowska – pogrzeb Romualda Lipki

Romuald Lipko

Romuald Lipko

Paweł Królikowski

Paweł Królikowski

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×