Irena Santor z garścią rad dla młodych artystów. Co muszą robić?
Wirtualna Polska

Irena Santor o młodym pokoleniu gwiazd. Ma dla nich garść porad. Jeśli jej nie posłuchają, ich miejsce zajmie ktoś inny

Irena Santor

Irena Santor

Irena Santor wypowiedziała się na temat młodego pokolenia gwiazd. Co by im poradziła? Garść cennych wskazówek od ikony polskiej muzyki.

Wirtualna Polska

Irena Santor zaczynała karierę jako solistka Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. W 1959 roku zadebiutowała jako artystka solowa. Całe pokolenia Polaków znają jej przeboje, wśród których można wymienić: Już nie ma dzikich plaż, Powrócisz tu, Embarass, Tych lat nie odda nikt. Pani Irena w grudniu zeszłego roku świętowała 88. urodziny, jednak wciąż jest w świetnej formie. W zeszłym tygodniu pojawiła się na Gali Człowiek Roku – 40-lecie Wprost. Tytuł „Człowieka 40-lecia” w kategorii „kultura” powędrował właśnie dla niej. Wielka artystka osobiście odebrała nagrodę, a po tym udzieliła wywiadu reporterce Jastrząb Post, Karolinie Motylewskiej.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Irena Santor o młodym pokoleniu artystów

Pani Irena ma kilka rad dla młodych artystów, którzy próbują sił w show-biznesie. Jeśli chcą się oni osiągnąć sukces i utrzymać na scenie, powinni szukać czegoś nowego, nie powielać tego, co już było wcześniej, szukać swojego języka:

Jeżeli młode pokolenie uczy się tego zawodu, mówię zawodu, bo o tym się powszechnie nie wie, co to jest za zawód, to dobrze. Bardzo chciałabym, aby dociekali, nie powtarzali po kimś innym, aby nie byli plagiatem, aby szukali w swoim talencie czegoś wyjątkowego, nowego, bo to wpłynie na rozwój kultury w ogóle. Więc jeszcze raz młodzi koledzy: buntujcie się, owszem. Ale nie powielajcie tego, co już było, bo to już było. Szukajcie swojego języka, swojego upustu do wyobraźni i nowego świata.

Co rozmówczyni Jastrząb Post kochała w artystycznym świecie?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ja tu dużo mówiłam o zawodzie. A każdy w swoim zawodzie stara się być lepszy, stara się rozwijać, wymyślić coś nowego, wartościowego. Dołożyć coś do tego skarbca – w tym przypadku – kulturowego.

Pani Irena na koniec podzieliła się ważną refleksję. Pierwszy sukces nigdy nie trwa wiecznie. To ważna przestroga dla młodych twórców, którzy przecież szybko są zastępowani przez kolejnych debiutantów:

Nie myślcie, że pierwszy sukces będzie trwał wiecznie. On jest tylko zapowiedzią, że może być następny i setny. I o to się bijcie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Cenne słowa.


Irena Santor - premiera spektaklu Tango

Irena Santor - premiera spektaklu Tango

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Irena Santor - Gala Człowiek Roku 2022 – 40-lecie

Irena Santor - Gala Człowiek Roku 2022 – 40-lecie "Wprost"

Irena Santor - Dzień Dobry TVN.

Irena Santor - Dzień Dobry TVN.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

 • Renis pisze:

  Następna gwiazda komunistyczną się odezwała poucza ludzi

 • Gość pisze:

  Ciągle piekna

 • Gość pisze:

  To zdjęcie przy szatni szkoda ze nie przy toalecie

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska
 • Gość pisze:

  Oj oj pani akurat isniala w PRL gdzie. „zezwolenie „na śpiewanie w jej stylu mialo kilka Pan.i zapewniona karierę więc nijak się to ma do wolnego rynku

  • Gość pisze:

   ale „dobry głos” nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem. Wolny rynek ma rację bytu gdy: ma się naście lat, pokazuje się gołe młode ciało w ładnej scenerii. Ale gdy się młode ciało „opatrzy” to i kariera się kończy. Ale jak się ma dobry głos to można śpiewać do późnych lat.

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×