Irena Kamińska-Radomska o świętowaniu Dnia Kobiet. „Uważam, że nie powinno się obchodzić”. Ma bardzo silne argumenty [WIDEO]

Irena Kamińska-Radomska

Irena Kamińska-Radomska

Irena Kamińska-Radomska opowiedziała przed naszą kamerą, dlaczego nie powinno się obchodzić Dnia Kobiet w firmach. Ma mocne argumenty. Te słowa mogą was zaskoczyć.

Dzień Kobiet każdego roku przypada 8 marca. Tuż po romantycznych walentynkach jest jedno z najbardziej lubianych świat przez płeć piękną. Nie brakuje wówczas kwiatów i życzeń, a drobne upominki napływają do kobiet niemal z każdej strony. Panowie obdarowują swoje partnerki, żony, matki, córki, babcie, a także wszystkie inne bliskie im kobiety. Dzieci świętują w szkołach, a dorośli w pracy.

W wielu firmach pracownice otrzymują życzenia, a nawet drobne upominki od pracodawców. Irena Kamińska-Radomska, która jest specjalistką od etykiety nie do końca to pochwala. Dlaczego?

Irena Kamińska-Radomska o świętowaniu Dnia Kobiet

Irena Kamińska-Radomska uchodzi za jedną z największych specjalistek od etykiety i dobrych manier w Polsce. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post wyjaśniła, dlaczego według niej nie powinno się obchodzić Dnia Kobiet w pracy:

Jeżeli mężczyźni rzeczywiście chcą celebrować dzień kobiet- proszę bardzo. Natomiast uważam, że nie powinno się obchodzić Dnia Kobiet w firmach, dlatego, że etykieta biznesu, czyli ta grzeczność w sytuacjach służbowych różni się od tej grzeczności, która jest poza pracą. W każdym kraju są zupełnie inne obyczaje. W polskim obyczaju mamy różnicowanie płci i faktycznie- chociażby kryterium pierwszeństwa oparte jest na płci. Czyli kobieta ma pierwszeństwo przed mężczyzną, decyduje o formie powitania itd. W innych państwach tak nie jest.

Irena tłumaczy, dlaczego tak jest:

Natomiast etykieta biznesu wywodzi się z protokołu dyplomatycznego, który jest kodem kurtuazji w sytuacjach międzynarodowych, ponad kulturowych, ponad tym środowiskiem. Dlatego nie powinna się różnić. Skoro w sytuacjach służbowych nie powinno się różnicować płci, to z jakiej okazji mamy obchodzić Dzień Kobiet? Skoro nawet precedencja nie jest oparta o płeć, czyli kobieta także może poczekać na uścisk dłoni, na tę inicjatywy ze strony mężczyzny jeżeli jest on wyższy rangą, to dlaczego mamy tutaj tak celebrować to, że akurat ktoś urodził się kobietą? Nie widzę zupełnie powodu.

Podzielacie zdanie pani Ireny?

Dzień Kobiet 2023: jak świętują gwiazdy?

Polskie gwiazdy hucznie obchodzą Dzień Kobiet. Dla Piotra Stramowskiego będzie to w tym roku szczególna data. Jego nowa partnerka 8 marca świętuje bowiem również urodziny, dlatego będzie musiał się on postarać podwójnie, by sprawić jej niespodziankę. O wszystkim opowiedział reporterce Jastrząb Post.

Ma urodziny tego samego dnia, więc będziemy musieli coś pomyśleć. Mam pewien plan, ale nie mogę go zdradzić. Ale życzę wszystkim kobietom wszystkiego najlepszego.


Pytanie na śniadanie - Irena Kamińska -Radomska krytykuje produkcję

Pytanie na śniadanie - Irena Kamińska -Radomska krytykuje produkcję

Irena Kamińska-Radomska - Walentynkowa Moda na recykling 2022

Irena Kamińska-Radomska - Walentynkowa Moda na recykling 2022

Irena Kamińska-Radomska | fot. Instagram.com/irenakaminskaradomska

Irena Kamińska-Radomska | fot. Instagram.com/irenakaminskaradomska

Komentarze

 • Gośćirena pisze:

  miło spedziłam wczoraj swoje siwięto i jescze się dzisiaj cieszę

 • Gość pisze:

  Święto kobiet pochodzi z Rosji? dobrze się czujesz? nim coś głupiego napiszesz to wpierw sprawdź!

 • Gość pisze:

  Pewnie ta infantylna kobietka życzeń nie dostaje, i się nie dziwię. Odstrasza bardzo.

 • Gość pisze:

  Zdanie tej Pani mnie wcale nie obchodzi

 • Gość pisze:

  Feministki rabia kobietom krzywde.najlepej „na traktory”

 • imo pisze:

  Tak, wyjątkowo się z tą panią zgadzam, bo przedstawiła sensowne argumenty. Oczywiście, jej uwagi dotyczą w realu głównie jakichś np. naukowców, specjalistów wysokiej klasy, jakichś korporacji międzynarodowych i innych np. nowoczesnych miejsc w pracy, w których zwracanie uwagi na płeć ZEPSUŁOBY stosunki, a nie poprawiło. Tam, gdzie np. kobieca część załogi mogłaby takich argumentów nie podzielać, warto rozważyć obchodzenie i składanie życzeń i
  kwiatki itd. i ewentualnie rozważyć, jak bardzo i w jakim stylu. Wszystko zawsze zależy od okoliczności i wyczucia, nawet etykieta. Najczęściej najwyższym celem jest dobro i gdy się nie wie, jak postąpić, warto kierować się pełnym spokoju i szacunku rozważaniem, czy nasze zachowanie przyniesie dobro.

 • Gość Toja pisze:

  To komunistyczne święto rodem z Rosji i jakoś nikomu nie przeszkadza ten fakt? Czy ktoś pomyśli jak w taki dzień czuje się wdowa?

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×