Ilona Ostrowska z trudem powstrzymała łzy, wspominając Pawła Królikowskiego. „To był mój wielki przyjaciel”

Ilona Ostrowska, Paweł Królikowski

Ilona Ostrowska, Paweł Królikowski

Ilona Ostrowska przez wiele lat grała u boku Pawła Królikowskiego. Powiedziała, jakim był przyjacielem. Padły wzruszające słowa.

Wielkimi krokami zbliża się Święto Zmarłych. Ten nostalgiczny dzień skłania nas do refleksji o tych, którzy odeszli. Zapytaliśmy Ilonę Ostrowską o jej wspomnienia związane z Pawłem Królikowskim. Aktorzy przez wiele lat grali razem w serialu Ranczo przykładne małżeństwo. Na planie spędzili wspólnie mnóstwo czasu, dlatego też się zaprzyjaźnili prywatnie. Ostrowska bardzo przeżyła śmierć przyjaciela i do dziś nie może się z nią pogodzić. Mówiąc o nim trudno jej powstrzymać łzy.

Ilona Ostrowska wspomina Pawła Królikowskiego

W 2006 roku na antenie Telewizji Polskiej wyemitowano serial Ranczo. Produkcja była zaplanowana na jeden, góra dwa sezony. Nikt nie spodziewał się, że jego emisja będzie trwała ponad dekadę. Widzowie pokochali mieszkańców wsi Wilkowyje i co tydzień zasiadali przez telewizorami, aby śledzić ich losy. Ranczo stało się serialem wszechczasów.

W produkcji zagrała plejada najlepszych polskich aktorów. Jedne z głównych ról przypadły właśnie Ilonie Ostrowskiej i Pawłowi Królikowskiemu. Aktorka zagrała Amerykankę polskiego pochodzenia – Lucy, która przyleciała do Wilkowyj zza oceanu, aby zamieszkać w odziedziczonym po babci dworku. Królikowski wcielił się w mieszkającego przy dworku samotnego malarza Kusego. Z biegiem czasu między bohaterami zaczęło coś iskrzyć. Ostatecznie stworzyli w serialu zgrane małżeństwo.

Ilona Ostrowska nie ukrywa, że miała dobry kontakt z Pawłem Królikowskim również poza planem. Wolne chwile na lanie chętnie spędzali na rozmowach przy kawie. W pracy spędzili wiele wspólnych godzin, razem przeżywali zawodowe sukcesy i porażki. Aktorka nie ukrywa, że śmierć aktora była dla niej ciosem. Opowiedziała o tym naszej reporterce.

To był mój wielki przyjaciel. Strasznie mi go brakuje. Nawet jadąc z taksówkarzem rozmawiałam o Pawle. To jest wielka strata. Nie ma co się rozkręcać, bo zaraz się rozpłaczę.

Jak zapatruje się na pomysł, aby Paweł w kontynuacji Rancza przedstawiony był jako hologram?

Nie wiedziałam o tym. Nie potrafię się do tego odnieść. Trudno mi tą lukę jakkolwiek wypełnić. Pożyjemy, zobaczymy.

Byliście fanami Pawła?


Paweł Królikowski z Iloną Ostrowską na planie serialu Ranczo

Paweł Królikowski z Iloną Ostrowską na planie serialu Ranczo

Paweł Królikowski z Iloną Ostrowską na planie serialu Ranczo

Paweł Królikowski z Iloną Ostrowską na planie serialu Ranczo

Paweł Królikowski z Iloną Ostrowską na planie serialu Ranczo

Paweł Królikowski z Iloną Ostrowską na planie serialu Ranczo

Komentarze

 • Gość pisze:

  Uważam że nie ma ludzi nie zastąpionych.Syn Pawła Królikowskiego mógłby zagrać.Na okrągło oglądam powtórki.Super serial

 • Ewa pisze:

  Super serial, świetna obsada, oglądać można cały czas i się nie znudzi, gratuluję wszystkim za tak wspaniały serial

 • Pati pisze:

  Najlepszy serial jaki ogladalam. Kusy i Lucu rewelacja. Cała obsada była perfekcyjnie dobrana

 • Gość pisze:

  Oglądałam ten serial tyle razy, że mogłabym wziąć udział w konkursie o nim. Gra aktorów jest kapitalna. Młodzi uczcie się od nich. To prawdziwe GWIAZDY 😊😊😊

 • befanka pisze:

  Świetny scenariusz, doskonała reżyseria i wspaniała wiarygodna gra wszystkich aktorów. Uroczy i bardzo dobry film.
  A Kusego naprawdę bardzo żal…

 • Wielbiciel pisze:

  Polacy powinni ten znskomity serial codziennie. Świetny, ponadczasowy scenariusz, który PIS wziął sobie za przykład. Począwszy od polityki a na kościele skończywszy. Lepszej obsady nie można było dobrać. Piękne odwzorowanie naszych czasów.

 • Gość ania pisze:

  Ogladam ten serial codziennie przed pojsciem spac bardzo mnie uspokaja

 • GośćTylko aktorzy Wielkiej klasy potrafią tak zagrać naturalnie że można ten film oglądać bez końca chylę głowę dla Waszego kunsztu pisze:

  Czapki z głów takie rolę tak zagrane świadczą o wielkim talecie oglądam ten film kiedy tylko jest dostępny i nigdy nie mam dość

 • Gość pisze:

  Fajna filmowa para

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×