Ida Nowakowska ubolewa nad zmianami w TVP: „Pan prezes w ambitny sposób podchodził do misji telewizji”. Czego się obawia?

Ida Nowakowska, Jacek Kurski

Ida Nowakowska, Jacek Kurski

Ida Nowakowska zaczęła karierę w TVP w 2018 roku. Jak ocenia zmianę prezesa stacji? Jakim szefem był dla niej Jacek Kurski? Jak go zapamiętała jako szefa? 

Ida Nowakowska pierwsze kroki w świecie mediów stawiała w TVN-ie. Zaczynała jako uczestniczka w programie You Can Dance. Na fali popularności dostała kilka propozycji zawodowych, a jedną z nich było jurorowanie w tanecznym show, które po latach przejęła TVP. Gdy format trafił do ramówki nadawcy publicznego, Ida była już tam gwiazdą.

Tancerka dołączyła do grona gwiazd stacji dwa lata po tym, jak prezesem został Jacek Kurski. Najpierw poprowadziła program Bake-Off i Sylwester z Dwójką, a potem została jurorką w Dance Dance Dance. Wtedy dostrzeżono drzemiący w niej potencjał. W krótkim czasie została prowadzącą Pytania na śniadanie i The Voice Kids. Dziś jest flagową twarzą stacji, bez której nikt nie wyobraża sobie imprez o zasięgu międzynarodowym – takich jak np. Eurowizja Junior, którą Nowakowska prowadziła dwukrotnie.

Reporterka Jastrząb Post poprosiła 31-latkę o komentarz na temat nagłego odejścia Jacka Kurskiego z TVP. Spodziewała się takiej decyzji ze strony swojego dawnego szefa?

Ida Nowakowska o odejściu Jacka Kurskiego z TVP

Ida nie ukrywa, że była zaskoczona, gdy dotarły do niej wieści dotyczące zmian na najwyższych szczeblach. Zwróciła też uwagę na fakt, że jej przygoda z TVP zaczęła się dopiero za czasów Kurskiego, o którym mówiąc, nie mogła wyjść z podziwu:

Dla wszystkich było to jakimś zaskoczeniem. Natomiast jak na razie trudno powiedzieć jak te zmiany wpływają na nas, bo u nas wszystko się toczy, jak się toczyło. Natomiast muszę powiedzieć, że ja nie byłam nigdy w telewizji za innej prezesury, więc to jest takie zaskoczenie dla mnie. I rzeczywiście zawsze byłam pod wrażeniem tego, co pan prezes robił z telewizją, jak w taki sposób ambitny podchodził do tej misji telewizji i wierzę, że stworzył coś, co jest silne, tak mocne i na tak wysokim poziomie, że cieszę się, że byłam tego częścią.

Czy Ida obawia się o swoją posadę?

Ja o tym nie myślę. Staram się codziennie przychodzić do pracy i robić najlepiej to, co robię i tylko o tym myślę.

Wyobrażacie sobie programu TVP bez udziału Idy?

 


Ida Nowakowska, Jacek Kurski – Wiktory 2022

Ida Nowakowska, Jacek Kurski – Wiktory 2022

Ida Nowakowska, Jacek Kurski – Wiktory 2022

Ida Nowakowska, Jacek Kurski – Wiktory 2022

Ida Nowakowska -20-lecie

Ida Nowakowska -20-lecie "Pytania na śniadanie"

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×