Szukaj

Hologram Kory rusza w trasę. Kamil Sipowicz: „Jestem wstrząśnięty. Bardzo mocne emocje”

Hologram Kory. Kamil Sipowicz komentuje

Hologram Kory. Kamil Sipowicz komentuje

Powstał hologram Kory. W postać artystki wcieliła się Aleksandra Popławska. Kamil Sipowicz skomentował dla nas sposób, w jaki uczczono pamięć jego zmarłej żony.

W tym roku minęły dwa lata od śmierci Kory. Wokalistka w 2014 roku poinformowała, że zdiagnozowano u niej genetycznego raka jajnika. Ostatnie lata swojego życia poświęciła na walkę z nowotworem. Niestety liderka zespołu Maanam przegrała batalię o swoje zdrowie w wieku 67 lat. Fani jednak cały czas oddają jej hołd i nie mają zamiaru o niej zapomnieć. Nawet po śmierci jej utwory rozbrzmiewają na wszystkich najważniejszych wydarzeniach muzycznych w kraju. Ostatnio można je było usłyszeć podczas Strajku Kobiet.

Kamil Sipowicz o hologramie Kory

Wokalistka cieszyła się ogromną popularnością i miała bardzo liczne grono sympatyków. Wielu z nich do dzisiaj nie może pogodzić się z jej odejściem. Kamil Sipowicz dostał propozycję, aby Aleksandra Popławska wcieliła się w hologram Kory, by wykonać jeden z jej największych przebojów Po prostu bądź. Dotychczas w podobny sposób uczczono pamięć światowych gwiazd – m.in. Whitney Houston czy Michaela Jacksona.

Dla męża Kory nie była to łatwa decyzja, ze względu na masę wspomnień, które wiążą się z tą piosenką. Sipowicz w rozmowie z reporterką Jastrząb Post opowiedział o swoich odczuciach związanych z wyjątkowym projektem:

Jest to przeżycie duchowe. Ta piosenka dociera w tej sytuacji i w kontekście tego hologramu zupełnie inaczej. Możemy na Korę patrzeć i ona jest w jakiś niesamowity sposób. Nie tylko jako hologram, ale ona po prostu jest w tym. Jestem wstrząśnięty. To jest okres Kory z lat 90. Jeden z jej szczytowych okresów. To też jest interesujące, że to nie jest Kora współczesna. Nawet jak zmarła 2 lata temu, to na hologramie jest młodsza kilkanaście lat. To też jest wstrząsające. Myślę, że ona byłaby zadowolona, że jest zadowolona i w tym uczestniczy. Bardzo mocne emocje. Trudno powiedzieć, co jest wirtualne, a co jest rzeczywiste. Jest bardzo mocne przeświadczenie, że Kora w tej sytuacji, w  tym hologramie istnieje jako osoba duchowa.

Kamil Sipowicz nie od razu był przekonany do tego pomysłu:

Musiałem się zastanowić i poradzić przyjaciół. Starsi przyjaciele mi to odradzali. Widzieli w tym świętokradztwo, natomiast młodzi ludzie, którzy są na bieżąco z współczesnymi technikami, powiedzieli, że jak najbardziej. Rośnie nowe pokolenie ludzi, które nie widziało koncertów Kory, a tutaj widzą ją jak żywą. Przez twórców zostało to tak świetnie zrobione, że Kora nawiązuje relacje ze skrzypkiem. To podbija to poczucie, że to jest rzeczywiste, a nie wirtualne.

Jak oceniacie pomysł z hologramem Kory?

Hologram Kory w piosence Po prostu bądź:


Hologram Kory

Hologram Kory

Hologram Kory

Hologram Kory

Kora i Kamil Sipowicz

Kora i Kamil Sipowicz

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×