Ida Nowakowska i Misiek Koterski mówią Halloween stanowcze NIE. Zdradzili dlaczego nie świętują [WIDEO]

Ida Nowakowska, Misiek Koterski

Ida Nowakowska, Misiek Koterski

Ida Nowakowska i Misiek Koterski nie są fanami Halloween. Gwiazdy zdradziły, dlaczego nie świętują amerykańskiego Dnia Duchów. Mają ku temu ciekawe powody.

31 października cały świat świętować będzie Halloween. Amerykańska tradycja już w latach 90. zyskała pierwszych fanów w Polsce. Z każdym rokiem coraz więcej gwiazd celebruje zachodnie święto. Na naszym podwórku królowymi upiornych metamorfoz są Małgorzata Rozenek, Anna Lewandowska i Maffashion. Nie brakuje jednak znanych osób, które nie popierają idei przyświecającej Dniu Duchów.

Ida Nowakowska i Misiek Koterski nie obchodzą Halloween. Dlaczego?

Do grona zdecydowanych przeciwniczek Halloween zalicza się Ida Nowakowska. Gwiazda, która ma amerykańskie obywatelstwo i od lat mieszka w Los Angeles, nie uczestniczy w zabawach pod hasłem „cukierek albo psikus”. Tancerka w rozmowie z reporterką Jastrząb Post wyznała, że sama nie popiera tego święta, ponieważ jest katoliczką, ale nie piętnuje osób, które mają inne zdanie w tym temacie.

Nie wierzę w Halloween. Jeśli można w ogóle wierzyć w coś takiego. Ale też nie krytykuję, każdy ma swoje zdanie. Ja wiele lat spędziłam w Stanach Zjednoczonych i tam Halloween nie jest świętem, to jest taki fun. Ludzie, dzieci z reguły się do tego najbardziej przykładają i przebierają, przychodzą po cukierki. U nas to nie jest żadna tradycja. Jeśli ktoś przybiera taką tradycję amerykańską, aby coś z tym zrobić śmiesznego, to ok. Nie mam nic przeciwko temu. Ale nie przypisujmy do tego głębszych treści, bo ich tam po prostu nie ma, a my jesteśmy cały czas krajem katolickim.

Misiek Koterski zdradził, że jemu Halloween kojarzy się ze strachem. Takie emocje nie są mu potrzebne:

Nawet nie wiem, kiedy to Halloween. Jak ludzie mają ochotę to niech te dynie palą i straszą. Ale ja jednak wolę, żeby mój syn się nie bał. Nie wmawiam mu, że duchy są straszne, ani że istnieją. Nie chcę, aby on się bał. Chce, żeby odważnie szedł przez życie. Jakoś to jest poza mną. Nigdy nie kręciło mnie to święto.

A wy, świętujecie Halloween?


Ida Nowakowska - gwiazdy na premierze filmu Czyściec

Ida Nowakowska - gwiazdy na premierze filmu Czyściec

Ida Nowakowska, Jack Herndon

Ida Nowakowska, Jack Herndon

Misiek Koterski - gwiazdy na premierze filmu Czyściec

Misiek Koterski - gwiazdy na premierze filmu Czyściec

Komentarze

  • Gosc pisze:

    Alez brednie. Juz dawno nie jestesmy krajem katolickim. Jest coraz wiecej slubow cywilnych. Coraz wiecej ludzi odrzucilo kosciol ze wzgledu na cale zlo, ktore sie tam dzieje. Coraz wiecej ludzi nie chce religii w szkolach i zada swieckiego panstwa. Widac ze dawno w Polsce nie mieszkala.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×