Szukaj

Grażyna Torbicka zachwycona Zimną Wojną! „To mój faworyt do zwycięstwa na festiwalu w Cannes” [WIDEO]

Grażyna Torbicka o "Zimnej Wojnie" Pawła Pawlikowskiego

Grażyna Torbicka o "Zimnej Wojnie" Pawła Pawlikowskiego

Grażyna Torbicka o filmie „Zimna Wojna”

Cannes 2018 jest dla Polaków szczególnie ważne. Po raz pierwszy od czasów znakomitego Pianisty Romana Polańskiego mamy szansę na zdobycie Złotej Palmy, najważniejszej nagrody wręczanej w głównym canneńskim festiwalu. Po 16 latach film Pawła PawlikowskiegoZimna Wojna, dotarł do serc jury i walczy o to prestiżowe wyróżnienie. Grażyna Torbicka, legendarna polska dziennikarka i ekspertka od kina w rozmowie z Agnieszką Jastrzębską wyznała co sądzi o nowym filmie reżysera.

Torbicka, której ekspertyza w zakresie kina i telewizji jest niepodważalna, Zimną Wojnę widzi jako bezsprzecznego zwycięzcę Złotej Palmy:

„Zimna Wojna” jest filmem, który jest moim faworytem w tegorocznym konkursie canneńskim, nie ma do tego żadnych wątpliwości. Myślę, że może być odebrany przez międzynarodową publiczność odebrany jako ciekawa, metaforyczna opowieść o miłości, która nie mogła się zrealizować. O miłości w miejscu, które nie było dobrym miejscem dla tej miłości. Piękne zdjęcia Łukasza Żala, świetne aktorstwo. Myślę, że Joanna Kulig, która znana jest tutaj z filmu „Sponsoring” Małgosi Szumowskiej stanie się jedną z najbardziej pożądanych aktorek we Francji, a może nawet w Europie.

A jakie miała wrażenia po obejrzeniu filmu pierwszy raz?

Paweł Pawlikowski w bardzo oryginalny sposób zabiera nas znowu w lata 50., 60. i to jest taka jego bardzo osobista opowieść, bo film kończy się napisem: „Dedykuję moim rodzicom”. Kiedy widzisz ten napis na końcu, myślisz jeszcze raz o tej całej historii wielkiej miłości. Takiej miłości, która w złym miejscu, w złym czasie się zrodziła. Nie chcę za dużo zdradzać, bo dla każdego widza to ma być przyjemność odkrywania dla samego siebie danego filmu. Zimna Wojna wchodzi już 28 maja do kin, ma swoją polską premierę, więc wszyscy będą mogli się przekonać i przenieść się do tego świata, który kojarzy nam się z zimną wojną, ale jest tam dużo ciepła.

Polscy widzowie będą mogli obejrzeć film już 8 czerwca.

Zagraniczne media zachwycone „Zimną Wojną”

Nie tylko Polacy wychwalają Pawlikowskiego pod niebiosa. Owacja na stojąco po seansie trwała niemal 15 minut, Julianne Moore na swoim Instagramie wyjawiła, że Joanna zachwyciła ją ponad miarę, a najważniejsze zagraniczne magazyny zachwycają się filmem i wszystkim co jest z nim związane:

  • „Urzekająco romantyczna, słodko-gorzka ballada”, Leslie Felperin, The Hollywood Reporter
  • „Owacyjnie przyjęty przebój festiwalu w Cannes. Ma w sobie echa La La Land”, The Economist
  • „Kot jest elegancki i powściągliwy. Kulig jest jak rozkołysane wahadło. Całkowicie przykuwa uwagę, iskrzy emocjami, zmiennym nastrojem i magnetyzmem niczym młoda Jeanne Moreau, albo europejska wersja Jennifer Lawrence”, Guy Lodge, Variety

To tylko niektóre z opinii na temat filmu. Wybierzecie się do kina?

Cannes 2018. Gwiazdy na premierze filmu „Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego! Małgorzata Bela, Cate Blanchett, Borys Szyc, Joanna Kulig, Tomasz Kot [WIDEO]

Cannes 2018. Polska delegacja na czerwonym dywanie przed premierą filmu „Zimna Wojna”! Grażyna Torbicka, Julia Wieniawa, Jessica Mercedes [WIDEO]

Cannes 2018: Wielki sukces Pawła Pawlikowskiego! „Zimna Wojna” pierwszym polskim filmem w głównym konkursie od 16 lat!


Grażyna Torbicka na czerwonym dywanie - Cannes 2018Grażyna Torbicka o

Grażyna Torbicka o "Zimnej Wojnie" Pawła Pawlikowskiego

Joanna Kulig, Tomasz Kot, Paweł Pawlikowski, Borys Szyc - konferencja prasowa

Joanna Kulig, Tomasz Kot, Paweł Pawlikowski, Borys Szyc - konferencja prasowa "Zimnej Wojny", Cannes 2018

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×