Gosia Andrzejewicz zmieniła dane w dokumentach. Jak nazywała się zanim została znana? [WIDEO]

Gosia Andrzejewicz zmieniła nazwisko

Gosia Andrzejewicz zmieniła nazwisko

Gosia Andrzejewicz zmieniła nazwisko. Piosenkarka podzieliła się historią sprzed lat. Dlaczego już nie nazywa się Andrzejczuk? Przy okazji opowiedziała o swojej przyjaźni z drugą ikoną dawnego show-biznesu – Jolą Rutowicz.

Gosia Andrzejewicz od prawie 20 lat trzęsie polską sceną muzyczną. Swoją karierę rozpoczęła w 2004 roku. Kuszona licznymi propozycjami współpracy we Włoszech, w których mieszkała, ostatecznie zdecydowała się na powrót do kraju, gdzie podpisała kontrakt z niezależną wytwórnią płytową. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Zainteresowanie publiczności talentem Gosi okazało się tak duże, że piosenkarka po dwóch płytach z premierowym materiałem, wydała album z serii the best of. Co więcej, fragment przeboju Słowa został wykorzystany w reklamie popularnego, gazowanego napoju o smaku cytrusów. Sam utwór był inspiracją dla piosenki rosyjskiej na Eurowizję 2012 – What if.

Będąc na fali popularności, Gosia spakowała walizki i rozpoczęła podbój wschodniej części Europy. W walce o uznanie słuchaczy z krajów byłego ZSRR miały jej pomóc chwytliwe przeboje (Dangerous Game), nowy wizerunek (słynna sesja w ogrodniczkach) i pseudonim Pearline.

Gosia Andrzejewicz zmieniła nazwisko

Okazuje się, że w przeszłości wokalistka zmieniła także nazwisko. Zanim Gosia została gwiazdą estrady, nie nazywała się Andrzejewicz, a Andrzejczuk. Za zmianą danych w dokumentach stoi poruszająca historia, o której śliczna Gosia opowiedziała podczas rozmowy z czytelnikami Jastrząb Post na Instagramie.

Tak, zmieniłam nazwisko. Ale nie dlatego, że nagle chciałam je zmienić od tak, tylko mój tata zaczął szukać naszego drzewa genealogicznego i odkrył informacje, że mój pradziadek wchodząc do wojska carskiego w Rosji miał na nazwisko Andrzejewicz. W kartotekach zmienili mu nazwisko na Andrzejczuk, pewnie chcieli go bardziej zrusyfikować, żeby był bardziej rosyjski. Jak wyszedł z wojska to nie zmieniał nazwiska Andrzejczuk i cała rodzina, to kolejne pokolenie właśnie takie nosiła. Ale mój tata stwierdził, że nie powinno tak być, bo to nie są nasze korzenie. Nasze prawdziwe, rodowe nazwisko to Andrzejewicz. Zdobył te wszystkie dokumenty, dzięki którym mogliśmy całą naszą rodziną zmienić na to oryginalne nazwisko.

Gosia została zapytana również o swoją przyjaźń z Jolą Rutowicz, z którą zżyła się podczas treningów do programu Gwiazdy tańczą na lodzie. Niestety ich relacja nie przetrwała próby czasu i dziś gwiazdy starego show-biznesu nie mają ze sobą kontaktu. Andrzejewicz ma jednak nadzieję, że jej dawna bestie wyrosła już z towarzystwa pluszowych kucyków.

Niestety nie mam kontaktu z Jolą Rutowicz, Jola wyprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Tam żyje – z tego co pamiętam w Miami. Trzymam za nią kciuki, mam nadzieję, że jest szczęśliwa. I że rozstała się z koniem.

Wszystkich zainteresowanych tym, co słychać u Joli odsyłamy do jej najnowszych zdjęć. Już bez konika.


Gosia Andrzejewicz – Polsat, wiosenna ramówka 2020

Gosia Andrzejewicz – Polsat, wiosenna ramówka 2020

Gosia Andrzejewicz - Twoja Twarz Brzmi Znajomo 13

Gosia Andrzejewicz - Twoja Twarz Brzmi Znajomo 13

Gosia Andrzejewicz - wybory Miss Polski 2019

Gosia Andrzejewicz - wybory Miss Polski 2019

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×