Co z filmem o Annie Jantar? Natalia Kukulska oficjalnie o wyczekiwanej od lat produkcji. Kulisy są co najmniej zaskakujące

Natalia Kukulska, Anna Jantar

Natalia Kukulska, Anna Jantar

Natalia Kukulska o filmie o Annie Jantar. Gwiazda zdradziła szczegóły dotyczące produkcji, na którą czeka wielu fanów legendarnej, tragicznie zmarłej piosenkarki.

Anna Jantar była jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich wokalistek lat 70. XX wieku. Przez wielu uznawana była za ikonę polskiej muzyki pop. Na swoim koncie miała takie przeboje jak Tyle słońca w całym mieście, Nic nie może wiecznie trwać czy Najtrudniejszych pierwszy krok. Występowała nie tylko w ojczyźnie, ale i w Austrii, Jugosławii, Finlandii, Szwecji czy Stanach Zjednoczonych. Talent muzyczny przejawiała już jako dziecko, co dostrzegł Piotr Kuźniak, który zaprosił ją do bigbitowego zespołu muzycznego Szafiry.

Wydawać by się mogło, że Jantar odnosiła sukcesy nie tylko na estradzie, ale i w życiu prywatnym. Z Jarosławem Kukulskim połączyło ją silne uczucie. Poznali się podczas współpracy z zespołem Waganci i w krótkim czasie zaczęło między nimi iskrzyć. 15 sierpnia 1970 roku wzięli ślub cywilny, a 11 kwietnia 1971 ślub kościelny. 5 lat później na świat przyszła ich jedyna córka, Natalia Kukulska. Z biegiem czasu w ich związku jednak zaczęło się psuć, o czym w tamtych czasach było głośno w mediach.

Wokalistka miała przed sobą świetlaną przyszłość, jednak jej karierę przerwała tragiczna śmierć. 14 marca 1980 roku około godziny 11:15 nieopodal lotniska Okęcie doszło do katastrofy samolotu, na którego pokładzie była. Wracała wówczas z trasy koncertowej zorganizowanej w USA.

Na pogrzebie artystki pojawiło się około 40 tysięcy żałobników, którzy wspólnie z rodziną opłakiwali jej odejście.

Historia Anny Jantar to gotowy scenariusz na dostarczający najróżniejszych emocji film. Czy kiedyś powstanie? O to reporterka Jastrząb Post zapytała Natalię Kukulską.

Film o Annie Jantar. Czy powstanie? Natalia Kukulska komentuje

Od dawna plotkuje się na temat produkcji poświęconej życiu legendarnej piosenkarki. W ostatnich latach tego typu filmy zyskały szczególną popularność. TVP co jakiś czas przygotowuje dokumenty poświęcone ikonicznym postaciom takim jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk czy ostatnio Anna Przybylska. Czy jest w planach stworzenie dzieła, które będzie hołdem dla mamy Natalii?

Kukulska podzieliła się zaskakującym faktem. Zdradziła nam, że już kilkakrotnie przymierzano się do stworzenia tego typu projektu, a co więcej sama jest otwarta na rozmowy na ten temat:

Ja nie myślałam, ale myślą inni. Przez ten czas dużo było takich tematów, podchodów. Nie wykluczam, że coś takiego powstanie, ale na ten moment jeszcze nie.

Czy miałby to być film fabularny, czy bardziej dokument? Dla córki Anny Jantar najważniejsze jest uczczenie pamięci jej mamy:

Nie wiem. Musiałabym się zastanowić, co jest dla mnie najważniejsze w takim filmie. I chyba szybko znalazłabym odpowiedź, że najważniejsza jest pamięć o mojej mamie. A co za tym pójdzie, to już nie wiem, ale wydaje mi się, że tym bym się kierowała.

Cała rozmowa poniżej.


Natalia Kukulska i Anna Jantar na wspólnym zdjęciu

Natalia Kukulska i Anna Jantar na wspólnym zdjęciu

Anna Jantar i Natalia Kukulska

Anna Jantar i Natalia KukulskaFot. Marek Karewicz / East News Anna Jantar z corka Natalia Kukulska, 1976.

Anna Jantar – rocznica śmierci (zdj. annajantar.pl)

Anna Jantar – rocznica śmierci (zdj. annajantar.pl)

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×