Siostry Szczepańskie złamały regulamin Eurowizji. „Myślimy, że wszystko jest po coś”. Co zrobiły nie tak? [WIDEO]

Siostry Szczepańskie o Eurowizji

Siostry Szczepańskie o Eurowizji

Eurowizja 2022. Siostry Szczepańskie (Hermenaz) jako jedne z pierwszych zgłosiły piosenkę na konkurs. Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń dowiedziały się, że ich propozycja nie spełnia wymagań TVP. Jakich?

Siostry Szczepańskie zdobyły popularność dzięki serialowi Miłość na zakręcie, w którym wcieliły się w córki bohaterki granej przez Katarzynę Skrzynecką. Zamiłowanie do aktorstwa dzielą ze swoją drugą pasją – muzyką. Gwiazdy jakiś czas temu założyły własny kanał na YouTubie, na którym publikują autorskie utwory. Ich pierwszy singiel El Complemento miał premierę we wrześniu. Piosenka w całości śpiewana jest po hiszpańsku.

Siostry Szczepańskie (Hermenaz) złamały regulamin Eurowizji

Dziewczyny nie ukrywały, że utwór powstał z myślą o Eurowizji 2022. Siostry miały chrapkę na reprezentowanie Polski w Turynie, dlatego gdy tylko ruszyło przyjmowanie zgłoszeń, od razu wysłały swoją propozycję.

14 stycznia TVP ogłosiła listę finalistów. Szczepańskie nie znalazły się w gronie szczęśliwców, którzy 19 lutego powalczą o występ na Eurowizji. Dorota Szczepańska w rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradziła, czy mają żal o to, że nie zakwalifikowały się do preselekcji.

To nawet nie jest tak, że myśmy się nie zakwalifikowały. Te rozmowy były. Natomiast utwór był napisany w języku hiszpańskim, a powinien być po polsku lub po angielsku. Myślimy, że wszystko jest po coś. Jest takie poczucie, że jeżeli się okaże, że będziemy reprezentować nasz kraj, to może za rok. Zobaczymy.

Okazuje się, że ich piosenka nie brała udziału w kwalifikacjach, bo nie spełniała wymagań konkursowych narzuconych przez TVP (na samej Eurowizji można śpiewać w dowolnym języku):

W którymś momencie, jak dowiedziałyśmy się, że utwór powinien być po polsku albo po angielsku, trochę zostawiłyśmy ten temat na drugą sferę, bo przyszły nowe pomysły na projekty i współpracę, żeby to trochę poszło dalej. Na pewno planujemy trio z mężczyzną, ale nie będziemy mówić z kim i inne muzyczne niespodzianki. W tym momencie chcemy się skupić na tym, a ta Eurowizja jak będzie to będzie. A jak nie to nie.

Monika dodała na koniec:

My wszystko traktujemy jak doświadczenie. Szykujemy wiele muzycznych nowości, skupiamy się na tym, co przed nami i na tym, co tu i teraz.

Jesteście fanami sióstr Szczepańskich?

Piosenka sióstr Szczepańskich na Eurowizję 2022:

Nowy singiel Doroty i Moniki:


Siostry Szczepańskie

Siostry Szczepańskie

Siostry Szczepańskie | fot. Paweł Wodzyński

Siostry Szczepańskie | fot. Paweł Wodzyński

Siostry Szczepańskie – premiera książki Most Ikara

Siostry Szczepańskie – premiera książki Most Ikara

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×