Rafał Brzozowski analizuje wynik Ochmana na Eurowizji. Ma żal do ukraińskiego jury

Rafał Brzozowski, Krystian Ochman

Rafał Brzozowski, Krystian Ochman

Rafał Brzozowski skomentował wyniki Eurowizji 2022 i miejsce Krystiana Ochmana, który w finale uplasował się poniżej oczekiwań bukmacherów. Co sądzi o braku punktów od ukraińskiego jury?

Dwa tygodnie temu zakończyła się Eurowizja 2022. Konkurs wygrali reprezentanci Ukrainy, którzy zgarnęli najwyższe noty z niemal wszystkich państw. Jurorzy i widzowie nie szczędzili głosów zespołowi Kalush Orchestra, który wykonał piosenkę Stefania.

W Polsce najwięcej emocji wywołał wynik Krystiana Ochmana. Faworyt bukmacherów ostatecznie zajął 12. miejsce, co zaskoczyło wielu fanów widowiska, którzy na chwilę przed finałem widzieli go w roli zwycięzcy. Jak na ostateczny rezultat zareagował Rafał Brzozowski, który sam rok temu reprezentował Polskę na Eurowizji w Rotterdamie?

Rafał Brzozowski o wyniku Krystiana Ochmana na Eurowizji 2022

Gwiazdor TVP uważa, że Krystian dał dobre show. Liczył jednak, że znajdzie się na wyższej pozycji:

Fantastyczny występ, świetny wokal. Mnie się bardzo podobało i trzymałem bardzo mocno za niego kciuki. Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ja też liczyłem, że będziemy dużo wyżej. To jest bardzo nieprzewidywalne i to, co wydaje nam się oczywiste czasami się po prostu zmienia.

Sporo emocji w mediach wywołał brak jakichkolwiek punktów dla Polski od ukraińskiego jury. Brzozowski nie ukrywa, że zdziwił go taki wynik głosowania tamtejszej komisji (ostatecznie przyznała mu 11. miejsce, czyli pierwsze niepremiowane punktami), ale zaznacza, że publiczność z Ukrainy była bardziej łaskawa dla Ochmana w swojej ocenie:

Byłem zaskoczony. Myślę, że wszyscy byli zaskoczeni. Ale nawet nie wiem na czym polega ten problem, ktoś się tłumaczył. ktoś był zaskoczony. Ale najważniejsze jest to, żeby nie pompować tego mocno, bo najważniejsze jest to, że ludzie- Ukraińcy dali nam najwięcej punktów. To jest najważniejsze, reszta się nie liczy.

Cała rozmowa poniżej.


Punkty od ukraińskiego jury na Eurowizji 2022

Punkty od ukraińskiego jury na Eurowizji 2022

Eurowizja 2022 Polska: Ochman – River

Eurowizja 2022 Polska: Ochman – River

Krystian Ochman na Eurowizji 2022

Krystian Ochman na Eurowizji 2022

Komentarze

 • Gość pisze:

  Wielki znawca Brzozowski?

 • Gość pisze:

  Ukraina nie glosowala na Polske rowniez w poprzednich latach, mimo ze Polska dawala jej sporo punktow, pod tym wzgledem nie ma zadnej wzajemnosci od lat, wiec trzeba sie zastanowic dlaczego nam to nie przeszkadzalo do tej pory, a w tym roku, poniewaz mielismy doskonalego kandydata, czujemy sie niedocenieni. Sytuacja zmienila sie radykalnie, z powodu wojny i naplywu Ukraincow do Polski. Robimy dla nich do tej pory bardzo duzo ale czy to nam daje prawo do wymagania dobrej oceny na Eurowizji, gdzie licza sie rowniez upodobania muzyczne i trzeba stwierdzic ze dla Ukrainy one ida bardziej w kierunku Rosji niz Polski. Tego sie nie zmieni z dnia na dzien, trzeba troche czasu. Jest nam przykro, ale nie mozna winic wszystkich Ukraincow za to co zrobilo ukraniskie jury, co zreszta robilo od lat.

 • Gość pisze:

  Niech telewizja polska dalej ich wspiera -.chcieli.wygrac a Ochman był konkurencją

 • Gość pisze:

  Taki live nie ma co analizować swoje miejsce w szeregu trzeba znać dokąd przelew do tunezji tytułem prezent dla podatnika ile 100bld$ uu es aa dziekujemy i zapraszamy ponownie annber gold nie ma kakała nie ma legendy mozna moźna ha ha i to tyle

 • Gość pisze:

  Taki live nie ma co analizować swoje miejsce w szeregu trzeba znać dokąd przelew do tunezji tytułem prezent dla podatnika ile 100bld$ uu es aa dziekujemy i zapraszamy ponownie annber gold ha ha mozna moźna i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×