Szukaj

Lanberry chce jechać na Eurowizję. Już była o krok od reprezentowania Polski. Co poszło nie tak? [WIDEO]

Lanberry

Lanberry

Lanberry chciałaby wziąć udział w Eurowizji jako reprezentantka naszego kraju. Za co młoda artystka ceni ten międzynarodowy konkurs talentów?

Lanberry należy do grona jednych z najbardziej utalentowanych wokalistek dzisiejszych czasów. Gwiazda ma na swoim koncie już dwie płyty. Piosenki znajdujące się na nich szybko stały się radiowymi hitami. Wszyscy kojarzą Piątek, Nie ma mnie czy Gotowi na wszystko. Nie każdy jednak wie, że Małgorzata Uściłowska posiada również inny talent. Jest autorką wielu kawałków, które wykonywane są przez najpopularniejsze gwiazdy muzyki w Polsce, z Superhero Viki Gabor na czele.

Lanberry zadebiutowała na rynku muzycznym w 2015 roku, wydając swój debiutancki singiel Podpalimy świat. Rok później pojawił się jej pierwszy album, a w 2017 wystartowała w preselekcjach do Eurowizji z singlem Piątek. W 2018 roku ukazał się kolejny album wokalistki – miXtura, za który dostała nominację do Fryderyka.

Lanberry chciałaby wziąć udział w Eurowizji

Eurowizja to najpopularniejszy konkurs muzyczny na całym świecie. Każdego roku, swój udział w nim deklaruje kilkadziesiąt europejskich krajów. Polska zadebiutowała na Eurowizji w 1994 roku z utworem To nie ja Edyty Górniak. Jej występ okazał się sukcesem, piosenka zajęła drugie miejsce. Niestety, od tamtej pory żadnemu innemu artyście nie udało się powtórzyć dokonania gwiazdy, choć do konkursu zgłaszają się nasi najlepsi wykonawcy.

Reportera Jastrząb Post postanowiła zapytać się Lanberry o start w konkursie Eurowizji. Czy w przyszłości chciałaby reprezentować Polskę?

Nie mówię nie. Myślałam o tym niejednokrotnie i miałam też jedno podejście, ale niestety rozchorowałam się tego dnia trzy lata temu. Zobaczymy.

Za co ceni konkurs Eurowizji?

Ja ten konkurs śledzę od dziecka. Jako mała Gosia siedziałam i bacznie obserwowałam co się tam dzieje. Przede wszystkim podoba mi się to, jak ten festiwal się zmienia i rozwija na lepsze. Produkcje są na coraz wyższym poziomie i każdy chce mieć w tym święcie muzyki udział.

Zgadzacie się z opinią Lanberry?


Lanberry - Gwiazdy promują 57. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Lanberry - Gwiazdy promują 57. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Lanberry – Polsat SuperHit Festiwal 2019

Lanberry – Polsat SuperHit Festiwal 2019

Lanberry – Przebój Lata 2018 RMF FM i Polsat

Lanberry – Przebój Lata 2018 RMF FM i Polsat

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×