Lanberry już wie, jaki powinien być hit na Eurowizję! Zdradziła nam swój pomysł. Jej dwie piosenki wygrały dziecięcą wersję konkursu

Lanberry

Lanberry

Lanberry wspomina pracę nad przebojami Roksany Węgiel i Viki Gabor, które przyniosły im zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Czy sama chciałaby wziąć udział w konkursie?

Lanberry po raz pierwszy pojawiła się w telewizji w 2013 rok, biorąc udział w przesłuchaniach w ciemno trzeciej edycji programu TVP2 The Voice of PolandNiestety nie udało jej się przejść etapu eliminacji. Rok później ponownie spróbowała swoich sił w talent show, zgłaszając się do programu X Factor. Piosenkarka przeszła castingi i zakwalifikowała się do etapu bootcampów.

Na szczęście porażki w programach nie podcięły Lanberry skrzydeł i mimo początkowych niepowodzeń udało jej się zrobić imponującą karierę muzyczną. Wokalistka wydała trzy albumy muzyczne, które spotkały się z bardzo dobrym odbiorem wśród słuchaczy, a jej przeboje takie jak Ostatni most, Piątek czy Gotowi na wszystko podbijały listy przebojów.

Lanberry o piosence na Eurowizję

Lanberry współtworzyła hity Roksany Węgiel i Viki Gabor, które reprezentowały Polskę w finale Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, przynosząc im zwycięstwo. W rozmowie z naszą reporterką wokalistka wróciła pamięcią do tamtych czasów. Jak wspomina pracę nad przebojami Anyone I Want to Be i Superhero?

Współtworzyłam, bo nie byłam sama w tym teamie. Dziewczyny są przezdolne, więc praca z takimi osobami była na maksa przyjemna, i to że udało nam się wygrać dwa razy pod rząd Eurowizję, to jakiś total. Pamiętam dokładnie ten dzień, gdy byłam w Gliwicach i był ten moment ogłoszenia wyników, gdy Ida ogłosiła, że Viki wygrywa, to ja darłam się jak porąbana. Te wspomnienia na zawsze pozostaną w naszych sercach.

Dlaczego nie chciałaby współtworzyć piosenki na dorosłą Eurowizję?

Ta dorosła Eurowizja rządzi się trochę innymi prawami. Mamy trochę więcej krajów, jest troszeczkę inaczej, natomiast wiadomo, że rozmach ma i jedna i druga Eurowizja. Ja sama myślałam, żeby pojechać. Tylko naprawdę, żeby pojechać to trzeba mieć ultra dobrą piosenkę, wizję tego, jak to ma wyglądać i cały plan promocji tej piosenki. To musi być hit, który musi mieć uzasadnienie i w tym, co dzieje się na scenie, i w przekazie, bo ja kocham piosenki z przekazem. To nie może być piosenka z taśmy produkcyjnej, to musi być coś, co wypływa z mojego serca.

Jesteście fanami twórczości Lanberry?


Lanberry - gwiazdy na gali

Lanberry - gwiazdy na gali

Lanberry – Opole 2020

Lanberry – Opole 2020

Lanberry - Opole 2021

Lanberry - Opole 2021

Komentarze

  • Gość pisze:

    Zdrowia jak inni waźne źe mi się podoba a jak komuś się nie podoba to niech zmieni kanał new welon zawsze moźna kupic ale po co jak stary daje rade zajechanie hamowanie ucieczka 10tysi jak nic ha ha i to tyle

  • Gość pisze:

    Zdrowia jak inni waźne źe mi się podoba a jak komuś się nie podoba to niech zmieni kanał new welon zawsze moźna kupic ale po co jak stary daje rade ha ha i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×