Rafał Brzozowski nie wróży Polsce zwycięstwa na Eurowizji Junior: „Będzie ciężko”. To z tą piosenką wystąpi nasza reprezentantka

Rafał Brzozowski o Laurze Bączkiewicz na Eurowizji Junior 2022

Rafał Brzozowski o Laurze Bączkiewicz na Eurowizji Junior 2022

Eurowizja Junior 2022. Rafał Brzozowski skomentował piosenkę Laury Bączkiewicz To the moon. Jak ocenia jej szanse? Dlaczego nie wróży jej zwycięstwa w Erywaniu?

10-letnia Laura Bączkiewicz została reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2022, która odbędzie się w Armenii. Finał konkursu zaplanowany jest na 11 grudnia, a udział w nim wezmą reprezentanci 16 państw. Po 17 latach do gry powróci przedstawiciel Wielkiej Brytanii.

Laura o główną nagrodę zawalczy z utworem To the moon. Zgodnie z zasadami dziecięcej Eurowizji utwór musi zawierać większość tekstu w języku ojczystym. Bączkiewicz zdecydowała się połączyć polski z angielskim, co z pewnością zwiększy jej szanse na zapamiętanie poszczególnych fraz przez międzynarodową publiczność.

Wśród jurorów, którzy wybierali reprezentanta Polski na Eurowizję Junior 2022 byli Viki Gabor, Marek Sierocki i Rafał Brzozowski. Z ostatnim z wymienionych udało się nam porozmawiać. Na prośbę reporterki Jastrząb Post Rafał ocenił potencjał To the moon i szanse Laury na zwycięstwo.

Rafał Brzozowski ocenia szanse Laury Bączkiewicz na Eurowizji Junior 2022

Jak Brzozowskiemu podoba się eurowizyjny utwór, który wygrał eliminacje w głosowaniu widzów?

Mogę tylko powiedzieć, że faktycznie bardzo ciekawa piosenka. Zainteresowało mnie to, że połączenie języka i angielskiego, i polskiego jest tak płynne, że tak naprawdę nie mogłem policzyć gdzie jest więcej angielskiego, ani polskiego, i to chyba o to chodzi, bo tak jest w tym regulaminie. […] Fajnie, bardzo melodyjna piosenka „Na księżyc i z powrotem”. Bardzo fajny temat. Myślę, że to wchodzi w głowę i po drugim przesłuchaniu tej piosenki możemy z powrotem sobie nią nucić. Bardzo dobrze rokuje.

Rafał, który sam rok temu reprezentował Polskę na Eurowizji w Rotterdamie, doskonale wie, z czym musi zmierzyć się artysta występujący przed międzynarodową widownią:

To jest jednak duża odpowiedzialność. To są tak naprawdę młodzi artyści, którzy biorą na siebie duży ciężar. Natomiast myślę, że nie ciśnijmy tak na Laurę bardzo mocno, żeby ona też nie miała takiej presji, że musi udowodnić, że ma pierwsze czy drugie miejsce znowu, bo to później ci młodzi bardzo przeżywają.

Wokalista uważa, że ciężko będzie Laurze wygrać Eurowizję Junior dla Polski po raz trzeci:

Ciężko. Nawet nie chodzi o piosenkę i Laurę. Myślę, że jak już wygraliśmy dwa razy, a Sara James praktycznie wygrała po raz trzeci, to będzie bardzo trudno, żeby tę passę cały czas podtrzymywać. Ja bym bardzo chciał, bo rzeczywiście w tej dziecięcej Eurowizji jesteśmy najlepsi, i to śmiało mogę powiedzieć od kilku lat po prostu top of the top. Ale Tracz też świetnie sobie poradziła.

Rafał zaapelował do widzów, by nie robili 10-latce presji związanych ze zwycięstwem:

Ja życzę jej, aby zrobiło wszystko jak najlepiej, żeby przygotowała się jak najlepiej do tego występu i żeby spełniała marzenia na tej scenie. A potem muzyka ją poniesie. Jeśli uda się wygrać ponownie, to będziemy wszyscy bardzo szczęśliwi, a szansa ku temu jest na pewno z tą piosenką.

Cała rozmowa poniżej.

Piosenka To the moon na Eurowizję Junior 2022:


Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2022

Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2022

Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2022

Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2022

Rafał Brzozowski – Eurowizja Junior 2022, finał preselekcji

Rafał Brzozowski – Eurowizja Junior 2022, finał preselekcji

Komentarze

 • paweł pisze:

  a dlamnie wygramy mamy fajną piosenkę eurowizja junior 2023 znowu wpolsce

 • paweł pisze:

  a dla mnie wygramy mamy fajną piosenkę eurowizja junior 2023 znowu w Polsce

 • Ona pisze:

  Dziewczynka fajna ale przestańcie marzyć . Trzeba miec to cos . A jej tego brakuje jak i Ali . Duzo lepsza miała piosenkę ale Sama Ala nie była na to gotowa . Tutaj utwor mnie nie powala . Ot , jakas tam piosenka . Bedzie dobrze jak zostanie oceniona gdzies tak w połowie . Takie małe dzieci nie wygrywają . Dla mnie najlepsza była z tej czwórki najstarsza dziewczynka … sorry imion nie pamietam . Nawet sie nie zagłębiam w tym roku !!!!

 • Gośćsonia pisze:

  Nie zwycięży .

 • Gość pisze:

  Ja nie wiem. Mam mieszane uczucia. Z jednej strony może być wysoko lub nawet na zwycięstwie ale jest tez taki mętlik. Jak była Sara to takiego czegoś nie miałem

 • Gość pisze:

  Oczywiscie że nie żwycièży nieważne jakà zaspiwea piosenkè.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×