Szukaj

Wyciekły dokładne wyniki głosowania na Eurowizji Junior 2018! Przewaga Polki była miażdżąca! „Coś nieprawdopodobnego” [WIDEO]

Mateusz Szymkowiak o Roksanie Węgiel

Mateusz Szymkowiak o Roksanie Węgiel

Ile głosów od internautów dostała Roksana Węgiel na Eurowizji Junior 2018?

Roksana Węgiel swoje zwycięstwo na Eurowizji Junior 2018 zawdzięcza przede wszystkim internautom. Widzowie z całego świata wywalczyli dla Polki pierwsze miejsce w głosowaniu online, które po zsumowaniu z punktami przyznanymi od jurorów (7. miejsce) zapewniło jej najwyższą lokatę na podium.

Mateusz Szymkowiak, który od tygodnia towarzyszył Roksanie w eurowizyjnej przygodzie, wyjawił naszej reporterce, że udało się mu dotrzeć do wyników głosowania internautów. Okazuje się, że na Polskę zagłosowało ponad milion osób:

7 miejsce to i tak jest bardzo wysoko w przypadku głosowania jury. Natomiast trzeba się bardzo cieszyć, że ona była pierwsza w głosowaniu online. Mało tego, organizatorzy powiedzieli nam po konkursie, że ona łącznie zdobyła 1,2 mln głosów online. Coś nieprawdopodobnego!

Dziennikarz Pytania na śniadanie zwrócił uwagę na fakt, że Roksana był faworytką, ale zagraniczni dziennikarze nie wierzyli, że uda się jej wygrać całe widowisko:

Bardzo dobrze. Ona była od samego początku w Mińsku typowana, jako artystka, która będzie w top 5, top 7 to najniższe miejsce, które jej przewidywano. Czasem pojawiała się w top 3. Wczorajsze zwycięstwo wydaje mi się, że dla wielu dziennikarzy, bukmacherów i dla nas było bardzo dużym, ale miłym zaskoczeniem. To jest Eurowizja, która rządzi się swoimi prawami. Bywa różnie. Polska wielokrotnie była typowana wysoko, a potem jak było wiemy. Natomiast ona miała świetną piosenkę, ona jest bardzo zdolną piosenkę, do tego Konrad Smuga pomógł jej to wszystko przekazać językiem telewizji XXI wieku.

Roksana, jak ponad dwie dekady temu Edyta Górniak, okazała się objawieniem Eurowizji:

To jest niesamowite jak historia zatacza koło. Ona była podopieczną Edyty Górniak w The Voice Kids.  Edyta 1994 roku zajęła drugie miejsce, 24 lata później jej podopieczna wygrywa ten konkurs, niesamowite.

Edyta osobiście pogratulowała Roxie zwycięstwa:

Edyta Górniak pogratulowała mi w prywatnej wiadomości, jest to dla mnie naprawdę bardzo miłe, ponieważ Edi mi udzieliła takich rad, bez których mój występ nie spodobałby się tak bardzo – zdradziła Roksana w rozmowie z naszą reporterką.

 

Cała rozmowa z Mateuszem Szymkowiakiem poniżej:

Roksana Węgiel o swoim sukcesie na Eurowizji Junior 2018:

Wyniki głosowania Eurowizji Junior 2018:

Eurowizja Junior 2019 w Polsce? TVP już podjęło decyzję!

Roksana Węgiel jak Edyta Górniak! Obie gwiazdy łączy nie tylko „The Voice Kids”! [WIDEO]

Polska WYGRAŁA Eurowizję Junior 2018! Historyczny sukces Roksany Węgiel! Zobacz jej występ [WIDEO]


Roksana Węgiel na lotnisku w Warszawie

Roksana Węgiel na lotnisku w Warszawie

Roksana Węgiel na lotnisku po powrocie z Eurowizji Junior 2018

Roksana Węgiel na lotnisku po powrocie z Eurowizji Junior 2018

Roksana Węgiel wróciła z Eurowizji Junior 2018

Roksana Węgiel wróciła z Eurowizji Junior 2018

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×