Bryska nagrała już masę przebojów. Teraz pora na Eurowizję? Padła konkretna deklaracja [WIDEO]

Bryska o Eurowizji

Bryska o Eurowizji

Bryska na Eurowizji? Reporterka Jastrząb Post zapytała autorkę przebojów ostatnich miesięcy o to, czy chciałaby reprezentować Polskę.

Bryska, a właściwie Gabriela Nowak-Skyrpan, to wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej. Jej twórczość opiera się przede wszystkim na utworach z gatunków indie popu, synth popu oraz muzyki elektronicznej. 21-latka niewątpliwie jest jedną z najbardziej interesujących wokalistek i tekściarek młodego pokolenia na polskiej scenie. Mimo krótkiego stażu i młodego wieku często porównywana jest do innej podopiecznej swojego menadżera – Sanah. To właśnie jej wręczała nagrodę podczas tegorocznych Fryderyków

12 listopada 2021 roku Bryska wydała mini album zatytułowany jestem bryska, na którym znalazły się przeboje, takie jak odbicie, czy lato (pocałuj mnie), które na serwisach streamingowych osiągnęły wiele milionów wyświetleń. W 2022 roku przyszła pora na drugi album, tym razem studyjny. 22 kwietnia artystka wydała płytę pod tytułem moja ciemność, która cieszy się sporą popularnością.

Niewątpliwym sukcesem wokalistki było wydanie singla You Were In Love, wykorzystanego w ścieżce dźwiękowej do filmu 365 dni: Ten dzień. Utwór dotarł do list przebojów nie tylko w Polsce, ale także między innymi w Kenii, Senegalu, Rumunii, Francji czy Kanadzie. Piosenka znalazła się na 97. pozycji listy najczęściej poszukiwanych piosenek w aplikacji ShazamShazam Top 200 Global.

Bryska o udziale w Eurowizji

Bryska ma na swoim koncie kilka przebojów, dzięki którym dorobiła się sporego grona fanów. Co jakiś czas pojawiają się głosy, że jej wizerunek i twórczość mogłyby spotkać się z pozytywnym przyjęciem przez międzynarodową publiczność, która śledzi Eurowizję. Szacuje się, że wydarzenie ogląda ponad 220 milionów ludzi na całym świecie.

Czy młoda wokalistka jest zainteresowana udziałem w konkursie? O to zapytała ją reporterka Jastrząb Post:

Myślę, że nie jestem na to jeszcze gotowa. To musi być ktoś, kto jest na to gotowy i dobrze zaprezentuje nasz kraj, a ja nie jestem jeszcze na tyle doświadczona, aby zrobić to na tyle dobrze.

Kogo widziałaby na tym konkursie?

Nie wiem. Na pewno musiałaby być to osoba, która dobrze mówi po angielsku, ma swój wykreowany styl i jest ciekawą osobistością na scenie muzycznej.

Chcielibyście zobaczyć Bryskę na Eurowizji? Przypomnijmy, że reprezentant Polski zostanie wybrany w lutym podczas publicznych eliminacji. Artyści swoje zgłoszenia mogą wysyłać do 15 stycznia. Wśród zainteresowanych są Maja HyżyDaria Marx i zwycięzca ostatniej edycji The Voice of Poland – Dominik Dudek.


Bryska - Maybelline New York Stories

Bryska - Maybelline New York Stories

Bryska - Polsat SuperHit Festiwal 2022, dzień drugi

Bryska - Polsat SuperHit Festiwal 2022, dzień drugi

Konferencja prasowa Polsat SuperHit Festiwal 2022. Bryska

Konferencja prasowa Polsat SuperHit Festiwal 2022. Bryska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×