Ania Wyszkoni prawie reprezentowała Polskę na Eurowizji! Dziś cieszy się, że jej się nie udało: „Mogłabym ponieść porażkę” [WIDEO]

Anna Wyszkoni

Anna Wyszkoni

Ania Wyszkoni o udziale w Eurowizji. Gwiazda zdradziła, dlaczego nie jest zainteresowana udziałem w międzynarodowym konkursie. Przy okazji przypomniała, że raz była blisko wyjazdu.

Polska na Eurowizji zadebiutowała w 1994 roku. Edyta Górniak za swój występ w Dublinie dostała drugie miejsce. Wydawało się, że kwestią czasu jest, aż kolejni reprezentanci poprawią jej wynik. Tymczasem dekady mijają, a naszym artystom od tamtej pory tylko dwukrotnie w finale udało się znaleźć w ścisłej 10 (Michał Szpak w 2016 roku i Ich Troje w 2003). Wielu fanów liczyło, że nie najlepszą passę przełamie Krystian Ochman. Faworyt bukmacherów nie znalazł się jednak w ścisłym gronie najlepszych wykonawców.

Co jakiś czas internauci typują, kto powinien reprezentować Polskę w kolejnych edycjach. Wśród licznych typów nie brakuje Ani Wyszkoni. W końcu ma na swoim koncie mnóstwo radiowych przebojów, a na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Piosenkarka zdradziła reporterce Jastrząb Post, czy w ogóle bierze pod uwagę udział w polskich preselekcjach, których zwycięzca otrzymuje prawo do reprezentowania ojczyzny.

Ania Wyszkoni o Eurowizji

Wyszkoni nie ukrywa, że nie jest zainteresowana występem na międzynarodowym konkursie, jakim jest Eurowizja. Nie oznacza to jednak, że nie jest ciekawa tego, na kogo postawi polska publiczność:

Nie wiem. Nie moja rola. Sama jestem bardzo ciekawa, kto pojedzie, kto będzie nas reprezentować.

Artystka przypomniała, że wraz z zespołem Łzy i piosenką Julia, tak na imię mam ubiegała się o występ na Eurowizji. W 2004 roku grupa zajęła 2. miejsce, przegrywając o włos z Blue Cafe. Dziś Wyszkoni jest wdzięczna losowi, że na tym poziomie zakończyła się jej rywalizacja o wyjazd do Stambułu, gdzie wówczas organizowano show.

Niekoniecznie. Startowałam kiedyś w preselekcjach jeszcze z zespołem Łzy i w zasadzie cieszę się, że nie miałam okazji pojechać na Eurowizję. Z perspektywy czasu wiem, jak mało doświadczona byłam wtedy i mogłabym ponieść porażkę, która sporo by mnie kosztowała. Więc lepiej jest tak, jak jest.

Żałujecie, że Ania Wyszkoni nie chce lecieć na Eurowizję?

Występ Ani i Łez w preselekcjach w 2004 roku:


ŁZY – preselekcje na Eurowizję 2004. Z piosenką

ŁZY – preselekcje na Eurowizję 2004. Z piosenką "Julia, tak na imię mam" zajęli drugie miejsce

Anna Wyszkoni - Przeboje lata 30-lecia POLSATU i Radia ZET

Anna Wyszkoni - Przeboje lata 30-lecia POLSATU i Radia ZET

Anna Wyszkoni - Przeboje lata 30-lecia POLSATU i Radia ZET

Anna Wyszkoni - Przeboje lata 30-lecia POLSATU i Radia ZET

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×