TYLKO U NAS: Eurowizja 2023. TVP zgłosiła się do Edyty Górniak! Ujawniamy, co razem szykują

Eurowizja 2023. Edyta Górniak

Eurowizja 2023. Edyta Górniak

Preselekcje na Eurowizję 2023 zbliżają się wielkimi krokami. Krótko przed narodowym finałem dowiedzieliśmy się, co TVP zaproponowała Edycie Górniak. Fani powinni być zachwyceni.

26 lutego Polska wybierze reprezentanta na konkurs Eurowizji 2023, który odbędzie się w Liverpoolu. O występ na międzynarodowym konkursie zawalczy maksymalnie jedenastu kandydatów – dziesięciu wybranych przez komisję i jeden wytypowany przez TVP, który otrzyma automatyczny awans do preselekcji.

Zainteresowanych występem na brytyjskiej scenie nie brakuje. Na liście potencjalnych kandydatów są m.in. Natasza Urbańska, Blanka, Kuba Szmajkowski, Mister Polski Daniel Borzewski, Maja Hyży, Włoch Giuseppe Lacivita, Natalia Sikora czy Ramona Rey, której utwór Kocham zachwycił samego Kubę Wojewódzkiego.

O tym, kto ostatecznie zostanie następcą Krystiana Ochmana (w Turynie rok temu zajął 12. miejsce), zdecydują widzowie i jurorzy. TVP ponownie zdecydowała się połączyć głosy ekspertów i publiczności, by wyłonić jak najlepszy utwór na Eurowizję.

Jastrząb Post udało się dowiedzieć, kto zasiądzie w komisji oceniającej preselekcyjne występy.

Eurowizja 2023. Kto jest przewodniczącym jury na preselekcjach?

Z naszych informacji wynika, że TVP w tym roku zaprosiła do współpracy jedną z największych gwiazd w kraju i żywą legendę Eurowizji, czyli Edytę Górniak. Piosenkarka ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów. Jako jedyna wywalczyła dla Polski miejsce na eurowizyjnym podium. Jej występ z To nie ja! powalił widzów i jurorów na kolana, otwierając jej drzwi do światowej kariery.

Za namową fanów swoich sił w preselekcjach próbowała jeszcze raz – w 2016 roku z kompozycją Grateful.

Teraz ujawniamy jedną z najważniejszych informacji dotyczących zbliżających się krajowych eliminacji. Jastrząb Post dowiedział się, że Edyta Górniak będzie przewodniczącą jury, które rozda swoje punkty jako pierwsze po zakończeniu wszystkich prezentacji:

Edyta przyjęła propozycję z TVP i będzie przewodniczącą jury. I to do niej będzie należał ostateczny głos w kwestii tego, która piosenka otrzyma najwięcej punktów od jurorów. To ona postawi kropkę nad i w głosowaniu ekspertów, podając najwyższą notę. – mówi Jastrząb Post osoba z TVP.

Gwiazda swoimi wrażeniami będzie dzielić się z publicznością w studiu i przed telewizorami:

W trakcie konkursu będzie komentować poszczególne występy tak, by pomóc widzom podjąć jak najlepszą decyzję. – kwituje nasze źródło.

Kto zasiądzie w komisji obok Edyty?

Pełna lista jury nie została jeszcze zamknięta, a rozmowy z innymi fachowcami od muzyki trwają. Ale na pewno nie będzie to Doda. – słyszymy od wspomnianego informatora.

W przeszłości Edyta wybierała m.in. kandydatów na Eurowizję Junior, zasiadając w jury z Viki Gabor.

A tak Edyta i jej makijażystka wspominały Eurowizję 1994:


Edyta Górniak podczas przyznawania punktów na Eurowizji 1994

Edyta Górniak podczas przyznawania punktów na Eurowizji 1994

Alicja Tracz, Edyta Górniak, Roksana Węgiel - Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2021

Alicja Tracz, Edyta Górniak, Roksana Węgiel - Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2021

Viki Gabor i Edyta Górniak na preselekcjach do Eurowizji Junior 2020

Viki Gabor i Edyta Górniak na preselekcjach do Eurowizji Junior 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×