Iwona Węgrowska ma chrapkę na Eurowizję: „Jak coś jestem chętna”. Opowiedziała nam o piosence. Z czym chce się zgłosić do preselekcji?

Iwona Węgrowska o Eurowizji 2023

Iwona Węgrowska o Eurowizji 2023

Iwona Węgrowska wyraziła chęć reprezentowania Polski na Eurowizji 2023. Zniechęcona przez lata do konkursu gwiazda zweryfikowała swoje zdanie i dziś jest gotowa, by zawalczyć o zwycięstwo. Z jaką piosenką? O tym opowiedziała reporterce Jastrząb Post.

Już wiadomo, jak Polska wybierze swojego reprezentanta na przyszłoroczną Eurowizję. Podobnie jak rok temu TVP zorganizuje publiczny koncert eliminacyjny, w którego trakcie usłyszymy 10 piosenek wybranych przez jurorów spośród nadesłanych zgłoszeń. Chętnych na wyjazd do Wielkiej Brytanii, gdzie odbędzie się konkurs, nie brakuje. Wśród nich są Maja Hyży, Siostry Szczepańskie i Iwona Węgrowska, która o swoich przygotowaniach opowiedziała reporterce Jastrząb Post.

Iwona Węgrowska o zgłoszeniu na Eurowizję 2023

Iwona już kilka razy starała się o wyjazd na Eurowizję. Najbliżej reprezentowania Polski była w 2005 roku, gdy w wyniku wewnętrznych selekcji wybrano Ivana i Delfina z piosenką Czarna dziewczyna. Węgrowska razem ze swoim dawnym zespołem Abra!, z którym zgłosiła francuskojęzyczny singiel Le Luxe, zajęła wtedy 3. miejsce.

Pięć lat później wokalistka startowała z piosenką Uwięziona, która również była 3.

W kolejnych latach nie udało się jej zakwalifikować do grona kandydatów występujących w koncertach preselekcyjnych. Poniżej jedna z odrzuconych przez komisję propozycji.

40-latka zdradziła Karolinie Motylewskiej, że przez kilka lat była obrażona na Eurowizję. Niepowodzenia w eliminacjach zniechęciły ją do kolejnych starań. Z czasem zweryfikowała swoje zdanie i dziś jest już gotowa, by zawalczyć dla Polski o Grand Prix. Występ przed milionową międzynarodową publicznością (szacuje się, że koncerty eurowizyjne śledzi ponad 200 mln widzów) traktuje jako szansę na karierę poza ojczyzną.

Ja już dorosłam do tego. Kiedyś byłam całkowicie na nie. Był taki moment, że któregoś dnia powiedziałam, że więcej nie, bo zraziłam się do tego konkursu, ale dzisiaj znowu jestem na takim etapie, że jednak dlaczego nie. To jest nadal jakiś sprawdzian i można fajnie się pokazać z muzycznej strony, i może o tym usłyszeć większe grono. Więc znowu jestem na tak. Jak coś to jestem chętna.

Iwona zapowiedziała, że lada dzień wchodzi do studia nagraniowego, gdzie rozpocznie prace nad nowym singlem. Jeśli utwór spełni jej oczekiwania, zgłosi go do eliminacji na Eurowizję 2023:

Myślałam teraz nad tym. Jeśli tylko czas mi pozwoli, to wskakuję do studia nagraniowego, tym bardziej że i tak planuję wydać nowego singla za jakieś dwa tygodnie. Jeśli będzie taki balladowy, typowo eurowizyjny, to jak najbardziej tak.

Co sądzicie o takim pomyśle?


Iwona Węgrowska, polskie preselekcje do Eurowizji 2010 (fot. AKPA)

Iwona Węgrowska, polskie preselekcje do Eurowizji 2010 (fot. AKPA)

Iwona Węgrowska, preselekcje do Eurowizji 2010 (fot. AKPA)

Iwona Węgrowska, preselekcje do Eurowizji 2010 (fot. AKPA)

Iwona Węgrowska – Wielka Gala Gwiazd Plejady 2021

Iwona Węgrowska – Wielka Gala Gwiazd Plejady 2021

Komentarze

  • Gość pisze:

    Zdrowia kaźdy śpiewać raz lepiej raz gorzej za tydzień pani karolina walczy w ufc ale pamela robi najwiekszą kariere a bardziej jej klata zaprosiła go na kolacje i wykorzystac bo jest wieksza marzenie kazdego niekoniecznie klata z brzuchem się źamienić ha ha i to tyle

  • Esteta pisze:

    Między preselekcjami zaobserwować można dużą ewolucję głosu i … biustu Iwony:)

  • Gość pisze:

    Ta z tymi duzymi cycami co sie lubi kochac dziko z partnerem hehe

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×