Edyta Górniak o zwycięstwie Blanki: „Może nie wszyscy są zadowoleni”. Jak zawsze szczera do bólu [WIDEO]

Edyta Górniak o zwycięstwie Blanki

Edyta Górniak o zwycięstwie Blanki

Eurowizja 2023. Edyta Górniak skomentowała zwycięstwo Blanki w preselekcjach. Przy okazji oceniła utwór Janna. Co powiedziała naszej reporterce?

Za nami polskie preselekcje do Eurowizji 2023. Wygrała Blanka z utworem Solo. Sama wokalistka nie kryła zaskoczenia, bo myślała, że wygra Jann. Tymczasem to ona oczarowała widzów i jurorów, choć po ogłoszeniu werdyktu w sieci wybuchła niemała burza.

Edyta Górniak była przewodniczącą jury. To ją o zwycięstwo Blanki i utwór Janna zapytała reporterka Jastrząb Post.

Eurowizja 2023. Edyta Górniak o zwycięstwie blanki

Edyta Górniak porozmawiała z naszą reporterką tuż po zakończeniu preselekcji. Zdradziła swoje zdanie na temat zwycięstwa Blanki:

Postawiło na nią jury i cała Polska. Bo jest to wynik zgodny z telewidzami i jest to niezwykłe. Ja myślałam, że jednak my jurorzy sugerowaliśmy się różnymi rzeczami, trochę zaglądaliśmy sobie przez ramię, ale nie tak do końca, nie chcieliśmy się wzajemnie sugerować wyborami. Natomiast oczekiwałam tego, że będzie przewrót, że smsy widzów przeważą, a okazaliśmy się zgodni.

Edyta zdaje sobie sprawę, że nie da się uszczęśliwić wszystkich:

Może nie wszyscy są zadowoleni, bo trudno, żeby wszyscy byli. Musieliśmy wybrać z 10 uczestników jednego. Na szczęście mój przywilej bycia przewodniczącą jest bardziej przywilejem, niż faktycznie ostatecznej decyzyjności, natomiast muszę powiedzieć, że jestem szczęśliwa, że widzowie wybrali tak, jak jury, co się praktycznie nie zdarza. Myślę, że świadczy to o tym, że ludzie potrzebują czegoś słonecznego, takiego powiewu światowego, bo Blanka ma w sobie coś bardzo współczesnego, coś co brzmi dobrze w radiach różnych krajów. W tym utworze powstało coś takiego, co daje międzynarodowość, lekkość, słoneczność, wakacje i jakiś taki fajny flow. Myślę, że ludziom brakuje czegoś optymistycznego w tych wszystkich dramatach, które nas otaczają i myślę, że to mogło spowodować, że ten utwór był najbardziej słoneczny i za tym poszli ludzie.

Eurowizja 2023. Edyta Górniak ocenia utwór Janna

Edyta Górniak zdecydował się też powiedzieć kilka słów na temat faworyta preselekcji, czyli Janna, który ostatecznie zdobył drugie miejsce. Jak oceniła jego utwór?

On jest bardzo demoniczny, ale charakterny. Ma charyzmę. Myślę, że będzie robił fajną karierę. Tutaj była większość artystów, których nie znałam, którzy w taki sposób zaczynają i mają fajną platformę do pokazania się. Myślę, że wystąpiło tu przynajmniej czterech artystów, którzy mają super charyzmę i pomysł na siebie. M.in właśnie Jann. Trzymam za te osoby kciuki. Ta scena bardzo weryfikuje, bo słyszałam nagrania innych utworów, ale dopiero jak na żywo usłyszałam próby, to było wiadomo, kto może przenieść taki power do innego kraju. Ale nie w takim sensie, że coś będzie bardzo rockowe i będą ostre gitary, chociaż ten zespół też był świetny.

Jak oceniła fakt, że praktycznie żaden z artystów nie zaśpiewał w języku polskim?

To było zaskoczenie, że nie było utworu w języku polskim. Pamiętam, że było zgłoszenie Ramony Rey, która napisała fajny utwór, taki troszeczkę offowy, ale fajny. Myślałam, że ona będzie, bo jest bardzo charakterna. Myślałam, że te pierwsze obrady zdecydują, że ona będzie. Ja co prawda nie byłam w tej dziesiątce. Ona jest taka charakterna i byłoby to fajne widowisko, że ona też jest. Ale ostatecznie to grono artystów, którzy wystąpili też fajnie. Była duża różnorodność.

Co wy na to?


Blanka wygrała preselekcje na Eurowizję 2023

Blanka wygrała preselekcje na Eurowizję 2023

Blanka pojedzie na Eurowizję 2023

Blanka pojedzie na Eurowizję 2023

Edyta Górniak - Eurowizja 2023. Preselekcje

Edyta Górniak - Eurowizja 2023. Preselekcje

Komentarze

 • Artur pisze:

  Dla mnie ten werdykt to „ustawka”.
  Nie podano liczby głosów jurorskich, ani liczby głosów, które wpłynęły na konto każdego z kandydatów. Wystarczy spojrzeć na liczbę odsłon i polubień piosenki Janna i Blanki na YT, przeczytać komentarze, notowania bukmacherskie, żeby wyciągnąć konkluzję, że nie było możliwe, żeby Blanka dostała więcej sms-ów niż Jann.
  Straszna niesprawiedliwość! A dla mnie również żenada!!!

 • Iwona pisze:

  Boże,ludzie ile w Was jadu,to jest przerażające.W swoich komentarzach wydajecie jakimi ludźmi jesteście

 • Gość pisze:

  Co się stało z piękna Górniak ??? Co ona stosuje Edyta zmień lekarza on ci robi krzywdę.

 • Gość pisze:

  Edytko upodlilas sie bardzo .z prikazu odgornego i pewnie z zazdrosci

 • Gość pisze:

  Przrciez jury wiedzialo polacy byli zachwyceni janem.nigdy nie byli tsk zachwyceni. zadna piosenka na eurowizje.miala wygrac bianka tvp caly czas ja reklamowalo i tylko ja

 • Gość pisze:

  Szkoda że syn Edyty taki niski jest mama przystojna ,a on taki mikry

 • GOŚĆ pisze:

  Brak slów co sie stało, niedowierzanie !!!!! A jaka paskuda opuchnięta, ze szok 👎

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×