Kto z Polski na Eurowizję 2023? Andrzej Piaseczny ma tylko jednego kandydata. Przy okazji wspomniał nie najlepszy wynik

Andrzej Piaseczny o Eurowizji

Andrzej Piaseczny o Eurowizji

Andrzej Piaseczny wskazał swojego faworyta na Eurowizję 2023. Przy okazji zebrało mu się na wspomnienia sprzed 21 lat, gdy sam reprezentował Polskę, osiągając jeden z najniższych wyników w historii polskich występów.

Już wiadomo, jak Polska wybierze swojego reprezentanta na przyszłoroczną Eurowizję. Podobnie jak rok temu TVP zorganizuje publiczny koncert eliminacyjny, w którego trakcie usłyszymy 10 piosenek wybranych przez jurorów spośród nadesłanych zgłoszeń. Chętnych na wyjazd do Wielkiej Brytanii, gdzie odbędzie się konkurs, nie brakuje. Wśród nich są Maja HyżySiostry Szczepańskie i Iwona Węgrowska. A kogo w tej roli widziałby Andrzej Piaseczny?

Andrzej Piaseczny na Eurowizji 2001. Które miejsce zajął?

Andrzej miał okazję reprezentować Polskę na Eurowizji w 2001 roku, gdy odbywała się w Kopenhadze. Podczas konkursu wykonał piosenkę 2 Long, która mimo chwytliwego refrenu i ciekawej prezentacji scenicznej nie porwała międzynarodowej publiczności.

W tamtych czasach o wyniku decydowali tylko telewidzowie, którzy przyznali Polakowi zaledwie 11 punktów. Docenili go jedynie widzowie ze Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Danii. Taki rezultat dał mu 20. miejsce, czyli jedno z najniższych, jakie wywalczyli nasi reprezentanci podczas finałów konkursu.

Dziś Piasek żartuje ze swojego występu, chociaż krótko po Eurowizji nie było mu do śmiechu. Startując w konkursie, miał już świetną pozycję na rynku. Był jedną z największych gwiazd, od której publiczność oczekiwała sukcesu na miarę Edyty Górniak w 1994 roku (2. miejsce). W jednym z wywiadów przyznał, że po powrocie do kraju rozważał porzucenie muzyki.

Andrzej zrobił sobie aż trzyletnią przerwę, ale jego powrót na scenę był spektakularny. W 2005 roku artysta piosenką Z głębi duszy wyśpiewał sobie na festiwalu w Sopocie nagrodę Bursztynowego Słowika.

Eurowizja 2023. Andrzej Piaseczny wskazał faworyta

Chociaż na Eurowizji Piasecznemu nie poszło najlepiej, to i tak ma świetnego nosa do przebojów i wyłapywania młodych talentów, co udowodnił w trakcie programu The Voice of Poland. Reporterka Jastrząb Post zapytała artystę, kogo z Polski widziałby na Eurowizji 2023. Piosenkarz wskazał tylko jednego faworyta. Już jakiś czas temu, słysząc jego singiel, pomyślał o nim w kontekście popularnego wydarzenia:

Pamiętam taki moment, kiedy mój podopieczny z The Voice Of Poland Sami Harb – trudno byłoby w nim szukać polskich korzeni, na pewno nie znalazłoby się, ale w ubiegłym roku, albo dwa lata temu nagrał świetną piosenkę, o której pomyślałem, kiedy ją wykonywał, że to byłby idealny reprezentant. I tak śpiewa się po angielsku.

Piaseczny z przymrużeniem oka nawiązał do swojego występu sprzed 21 lat:

Być może ja jestem najgorszym z możliwych komentatorów tej sytuacji, biorąc pod uwagę mój wynik.

Nie obyło się bez wspomnień związanych ze słynnym już futrem, które gwiazdor zrzucił w trakcie swojego show. Za stylizację na Eurowizji został okrzyknięty najgorzej ubraną gwiazdą tamtej edycji konkursu – jest jak dotąd jedynym Polakiem, któremu udało się dostąpić tego wątpliwego zaszczytu:

Pamiętam tę sytuacje. Śmieje się z niej do dzisiaj. Sam sobie to zrobiłem i biorę to na swoje barki. Gdyby to był Puff Daddy, to to futro do dzisiaj byłoby do kupienia na różnych aukcjach. Oczywiście, to tylko dowcip.

Cała rozmowa poniżej.


Sami Harb w The Four

Sami Harb w The Four

Sami Harb w The Four

Sami Harb w The Four

The Four. Bitwa o sławę - Sami Harb

The Four. Bitwa o sławę - Sami Harb

Komentarze

  • GośćKfdbmz pisze:

    😃😆😁😀😂🥰😍🤣😭😅😂🥳😙😋😜😛😝🤪😇😉😌😐😔🤔😶🤫🧐😌☺️🥱🧐😒😱🤗😤🙄🧐🤭😢🙁😒🤗🥺😡😢😧😮😦😲😯😮☹️😨🤬😕😢😰😓🤯😡😓😖😞😩😣😫🌜🤤🌛🌚🤤🌞🌝😴😵🤤🥴🤢🥵🥶🤮🤒🤧😷🤕🤓🤑😎🤠🤥👿💩🤡👽👻👿💫🎃👹🔥👺💥⭐💫🌟🕳️💨✨🙉🙈🙊🎉😹😺😻😸🙀😾😿😼🎊💛❤️🧡💚🤎🤍🤎♥️💜💙🖤💝💘💖💞💓💕💗💔❣️💋💟💌👣👤🗣️👥🦴🦠🧠🦷🩸👁️👄👅💀👀☠️👂👃🦻✊👎🤜🦾👎👏💪👍🤲🦵✊🤟🤝🤛🙌🤚👏🤟🤲🦶🦿👋🤙🤏🙌👋🤲🤜✍️✌️👆👈🤳🤏✍️🖕💅👆☝️🙏👉✌️🤞🤘🖖🤟🖐️🤞🤘🖖💁🤦🙅🤷🙎🙍💁🙆🤷🙋🙅🙇💆💁🙋🧖💇🧏🙍🙅🤷🛌🛀👩‍🦯🤸🚶🏋️🧘🤾🧎⛹️👩‍🦼🚶🏋️⛹️🧍👩‍🦽🧎🤹🧗🏇🏌️🤼🚵⛷️🤺🪂🚴🏂🪂⛷️🤽🏄🏊🚣🏂🧜🧛🧞‍♀️💂🧜🧙👷👰👩‍⚖️👩‍🔬👩‍🎓🕵️👩‍🏭👩‍🌾👩‍🚒👷👩‍🎓👩‍🏫👩‍💼👩‍🏭👩‍⚖️👩‍🔧👩‍🚒🤵👩‍🏫👩‍🌾👩‍🎓👩‍🏭👩‍🚒👩‍🔧👩‍🎨👩‍🎨👩‍💻🧕👩‍🦰👩‍🦱👱👩‍🦳👩‍🦲👩‍🦱🧔🧒👶🧑💃🕴️🕺🧑‍🤝‍🧑👬👭👫👯👩‍❤️‍💋‍👨💏👩‍❤️‍👨👩‍❤️‍👩💑👨‍❤️‍👨👩‍❤️‍💋‍👩👨‍❤️‍💋‍👨🤱🤰👪🌷🏵️💮🌾🌷🌻🥀🌺🍁🌾🍄🍂💐🌻🌹🍂🌿🍃🌿☃️☘️🌳⛰️🌱🌵🏔️🍀⛄🌀🌊🌡️❄️🌬️🌪️🔥⛱️🌅🏖️🌄🏜️🌋🔥🌤️☀️🌡️⛈️☁️🌨️🌧️🌩️🌥️🌦️⛅💧🌤️⭐💫🌟🌈☔💫⭐⚡🪐🌙🌓🌔🌒🌕🌑🌖🌘🌗🌏🌍🌎🌌🌠🙊🙈🐵🙉🐨🐱🐶🐹🐺🦁🐯🐺🐽🦝🐷🐮🦓🐰🐗🦝🐮🐭🐰🐴🦖🦎🐢🦕🐲🐸🦄🐭🐈🦮🐕🐇🐀🐈🐩🐁🐊🐍🦌🐖🐃🐘🐂🐏🐖🐎🦌🦘🦙🦛🦏🐘🦧🦘🦌🐕‍🦺🐑🦌🦥🐒🐑🦒🐿️🐫🐪🦧🦍🦨🐿️🦧🦍🐒🐐🦌🦙🐒🦒🐘🦘🦛🦦🦅🐔🐓🦇🐤🐣🐥🐦🦜🦩🦢🦃🦚🐦🦆🕊️🐧🐠🐡🦐🐳🐬🐟🦈🦂🐙🦟🐙🦀🦞🐌🕷️🐞🐛🦠🐚🦟🦗🐾🦋🐛🦟🐜🦗🐝🍊🍎🥝🍐🍅🍍🥭🌶️🍈🍌🍓🍏🥦🧅🥬🥕🧇🍌🍏🍋🍒🍎🍇🌽🍠🥑🥔🥐🥜🧇🥯🍞🥜🥖🥞🧄🌰🥚🥩🧀🍖🧇🍖🥩🍔🍟🌮🍟🥞🥨🥪🌯🧆🍜🍲🥣🍛🍜🌯🌮🍝🌭🥪🌯🌮🍕🍝🍲🥣🥟🍚🍤🥡🦞🍣🍤🥟🍢🍙🥧🍨🥮🍧🎂🍬🍭🍫🍩🍮🍰🧊🧁🎂🍘🍩🍫🧁🍼

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×