Siostry Szczepańskie o Eurowizji. Nie ukrywają, że mają chrapkę na konkurs. Wspiera je była reprezentantka Polski [WIDEO]

Siostry Szczepańskie o Eurowizji

Siostry Szczepańskie o Eurowizji

Eurowizja 2022 odbędzie się już w maju. Artyści nieśmiało zaczynają wyrażać chęć występu we Włoszech. Siostry Szczepańskie mają już nawet gotowy przebój. W rozmowie z reporterką Jastrząb Psot zdradziły, dlaczego chciałyby reprezentować nasz kraj.

Eurowizja to jedno z największych wydarzeń muzycznych na świecie. Nie dziwi więc fakt, że większość muzyków stara się o to, by wystąpić na scenie podczas tej prestiżowej rywalizacji. Biorą w niej udział wyłonieni w krajowych eliminacjach przedstawiciele poszczególnych krajów Starego Kontynentu, ale też artyści z Australii, Turcji, czy Izraela.

W poprzedniej edycji Polskę reprezentował Rafał Brzozowski z piosenką The Ride. W zeszłym roku nie odbyły się krajowe eliminacje, a wokalista został wytypowany przez TVP. Niestety udział piosenkarza spotkał się z wieloma negatywnymi opiniami wśród fanów. Ostatecznie nie udało mu się podbić serc słuchaczy z Europy i nie pojawił się w finałowym koncercie.

Jak na razie największy sukces, jakim Polska może się pochwalić w tym konkursie, to drugie miejsce, które Edyta Górniak zajęła w 1994 roku. Kolejna Eurowizja odbędzie się już w maju przyszłego roku. Wiadomo, że Siostry Szczepańskie również mają chrapkę na to, by wystartować w eliminacjach.

Siostry Szczepańskie o swoim udziale w Eurowizji 2022

Siostry Szczepańskie zyskały ogromną popularność dzięki serialowi Miłość na zakręcie. Wcieliły się tam w córki bohaterki granej przez Katarzynę Skrzynecką. Dzięki tej roli zyskały sporą popularność. Chociaż wspaniale czują się przed kamerami, to wiadomo, że mają wielki talent wokalny.

Już jakiś czas temu dziewczyny zadebiutowały w sieci z piosenką El Complemento, która w całości śpiewana jest w języku hiszpańskim. Gdy wrzuciły klip do serwisu YouTube, podpytywały fanów, czy mógłby to być przebój na nadchodzącą Eurowizję.

W rozmowie z reporterką Jastrząb Post Dorota Szczepańska nie ukrywa, że chciałyby w maju zaprezentować się z tym utworem we Włoszech, gdzie odbędzie konkurs:

Myśmy pisząc utwór El Complemento miały różne pomysły. I one się rodziły jeden po drugim. Miło byłoby gdyby się udało. Jest to jednak utwór po hiszpańsku, więc nie nastawiamy się na nic. Ani na tak, ani na nie. Przed nami wiele wyzwań muzycznych i aktorskich. Jeżeli to się uda będzie nam bardzo miło i będziemy zaskoczone. Jeżeli nie, to mamy też dużo innych pomysłów, które będziemy starać się rozwijać.

Dziewczyny ujęła Magda Tul, która na Eurowizji 2011 zajęła ostatnie miejsce w półfinale. Dostały od niej garść informacji na temat udziału w widowisku:

My byłyśmy dość blisko w momencie, kiedy Magdalena Tul reprezentowała nasz kraj. W związku z tym, że my się znamy bardzo dobrze prywatnie, to rzeczywiście od niej zaczerpnęłyśmy najwięcej informacji. Tak naprawdę każdy reprezentował nasz kraj na swój sposób i uważam, że ocena kogokolwiek jest tutaj zbędna, a wręcz niedorzeczna, bo myślę, że każdy zrobił to najlepiej jak mógł, jak potrafił. Natomiast rzeczywiście Magda swoim doświadczeniem mocno się z nami nim podzieliła. W związku z tym my się na nic nie nastawiamy.

Monika dodała:

My jesteśmy na tyle otwarte i odważne, bo nie oszukujmy się – reprezentowanie Polski na Eurowizji jest ogromną odpowiedzialnością, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Myślicie, że siostry Szczepańskie sprawdziłyby się na Eurowizji?

Piosenka Sióstr Szczepańskich na Eurowizję 2022:


Siostry Szczepańskie – premiera książki Most Ikara

Siostry Szczepańskie – premiera książki Most Ikara

Siostry Szczepańskie – premiera książki Saga niewoli Aldony Wleklak

Siostry Szczepańskie – premiera książki Saga niewoli Aldony Wleklak

Siostry Szczepańskie

Siostry Szczepańskie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×