Eurowizja 2022. Ujawniamy kolejne nazwisko. W preselekcjach wystapi była reprezentantka Polski

Eurowizja 2022 Polska

Eurowizja 2022 Polska

W tym roku TVP zorganizuje publiczne preselekcje na Eurowizję 2022. Tylko u nas dowiecie się, kto ma szanse pojechać do Turynu. Ujawniamy kolejne nazwisko.

Eurowizja to jedno z najpopularniejszych telewizyjnych widowisk, które organizowane jest od 1956 roku. Konkurs odbywał się nieprzerwanie do 2020 roku, kiedy to wybuchła pandemia koronawirusa. Zgodnie z zasadami reprezentanci krajów prezentują na scenie stworzone specjalnie na tę okazję utwory. Następnie odbywa się głosowanie, w wyniku którego wyłaniany jest zwycięzca. Od kilku lat o tym, kto zajmie pierwsze miejsce, decydują nie tylko jurorzy, ale i widzowie.

W 2021 roku bezkonkurencyjny okazał się włoski zespół Måneskin, który zaprezentował utwór Zitti e Buoni. Tegoroczne widowisko odbędzie się w Turynie w dniach 10, 12 i 14 maja. W dwóch półfinałach wyłonione zostanie 10 najlepszych piosenek, które będą walczyły o wygraną. W decydującym starciu widzowie wysłuchają 20 utworów wyłonionych drogą eliminacji oraz 5 mających z góry zapewnione miejsce w finale.

Eurowizja 2022. Kto w preselekcjach?

Redakcji Jastrząb Post jako pierwszej udało się ustalić, że w tym roku Telewizja Polska zorganizuje publiczne eliminacje, w których udział weźmie 10 kandydatów. Wiadomo już, że utwory zaprezentują Krystian Ochman, Ania Byrcyn i Daria Marx.

 TVP w połowie lutego szykuje koncert preselekcyjny z udziałem 10 kandydatów. Wśród nich nie zabraknie faworytów internautów: Krystiana OchmanaAni Byrcyn i Darii Marx – mówi Jastrząb Post osoba związana z telewizją publiczną.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć od osoby z TVP, do finałowego grona zakwalifikowała się reprezentantka Polski na Eurowizji 2010 — Lidia Kopania, która już kilkukrotnie zgłaszała swoją propozycję:

Lidia zaśpiewa po angielsku piosenkę pt. Why does it heart, ale to nie koniec zaskoczeń, jeśli chodzi o uczestników – mówi nam osoba z Telewizji Polskiej.

W ocenie internautów największe szanse na udział w Eurowizji 2022 ma Daria, która zyskała ogromną popularność po tym, jak nagrała utwór Paranoia. Czy zmienią zdanie po wysłuchaniu najnowszego singla Lidii?

Kim jest Lidia Kopania?

Wokalistka urodziła się 12 maja 1978 roku w Koluszkach. W czasach licealnych regularnie uczestniczyła w konkursach muzycznych i odnosiła pierwsze sukcesy. W wieku 16 lat zarejestrowała oficjalny hymn wyborów Miss Polski Nastolatek, w których sama brała udział. Ostatecznie zdobyła tytuł Miss Dziennikarzy.

Lidia profesjonalnie zajęła się muzyką w 1998 roku. Na rynku muzycznym zadebiutowała kasetą z utworami W tej samej rzece oraz Przypadkowi przechodnie. Krótko po tym wydała debiutancki singiel Niezwykły dar. Miała okazję supportować przed koncertami Ich Troje, co pozwoliło jej rozwinąć skrzydła.

Kopania kilkukrotnie próbowała swoich sił w preselekcjach do konkursu Eurowizji. W 2007 roku zgłosiła się do udziału w koncercie Piosenka dla Europy 2007, podczas którego wykonała utwór It Must Be Love. Zajęła pierwsze miejsce na liście rezerwowej. W 2009 roku po raz kolejny wysłała zgłoszenie i tym razem odniosła spektakularny sukces. Z piosenką pt. I Don’t Wanna Leave pojechała do Moskwy, by walczyć o wygraną dla Polski. W drugim półfinale zdobyła 43 punkty (12 miejsce), co nie wystarczyło, by zakwalifikowała się do finału. Występ poniżej:

Jesteście ciekawi, jak zaprezentuje się podczas preselekcji?


Lidia Kopania - preselekcje do Eurowizji 2009

Lidia Kopania - preselekcje do Eurowizji 2009

Lidia Kopania - preselekcje do Eurowizji 2009

Lidia Kopania - preselekcje do Eurowizji 2009

Lidia Kopania - preselekcje do Eurowizji 2009

Lidia Kopania - preselekcje do Eurowizji 2009

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×