Tak Polska ma wybrać reprezentanta na Eurowizję 2022. Jacek Kurski ujawnia plany TVP. „Ostatnio porażką było to, że…”

Jacek Kurski o Eurowizji 2022

Jacek Kurski o Eurowizji 2022

Eurowizja 2022. Jacek Kurski w rozmowie z Jastrząb Post zdradził, jak Polska wybierze piosenkę na przyszłoroczny konkurs. Przy okazji zdradził, dlaczego nie poznaliśmy tegorocznych kandydatów.

Eurowizja, to muzyczne wydarzenie na ogromną skalę, które każdego roku wywołuje wiele emocji. Na scenie pojawiają się bowiem wykonawcy z niemal wszystkich krajów Europy, którzy rywalizują o główną nagrodę. O prestiżu tej imprezy może świadczyć fakt, że odbywa się ona nieprzerwanie od 1956 roku i cały czas cieszy się niesłabnącą popularnością. W zeszłym roku fani musieli się jednak obejść smakiem, ponieważ ze względu na pandemię koronawirusa wszystko zostało odwołane. Wówczas nasz kraj miała reprezentować Alicja Szemplińska.

W tym roku decyzją TVP na scenie w Rotterdamie pojawił się Rafał Brzozowski z utworem The Ride. Zdania co do jego występu były mocno podzielone. Wokalista miał tylu samo zwolenników co przeciwników. Ostatecznie nie udało mu się wejść do finału i przygodę ze sceną Eurowizji zakończył na koncercie półfinałowym.

Eurowizja 2022. Jacek Kurski o wyborze reprezentanta Polski

Jacek Kurski w środę wraz z gwiazdami Telewizji Publicznej przedstawił, jak będzie wyglądała jesienna ramówka stacji. Nie zabraknie w niej dobrze znanych formatów, ale pojawi się też sporo nowości.

Okazuje się, że przez TVP już powoli myśli o Eurowizji 2022. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradził, kiedy rozpoczną się przygotowania. Czy wiadomo już, jak będą wyglądały preselekcje?

Jeszcze nie wiadomo, ale chcemy rozpocząć te przygotowania wcześniej. Ostatnio problemem było to, że po prostu przysłano bardzo niesatysfakcjonujące propozycje. Myśmy ich nigdy nie ujawniali, bo trudno ujawniać rzeczy, z których się zrezygnowało. Po co robić wokół tego zamieszanie.

Jak zostanie wybrana piosenka na Eurowizję 2022? Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad propozycją na konkurs, który odbędzie się we Włoszech:

Chciałbym abyśmy ujawnili kandydata na Eurowizji może późno, ale pracowali nad tym hitem dużo wcześniej. Jeszcze jesienią tego roku. Bo potem jest już bardzo późno na rozkręcenie promocji i znalezienie odpowiedniej piosenki.

Jak myślicie, kto mógłby reprezentować nas na przyszłorocznej Eurowizji?

Występ Rafała Brzozowskiego na Eurowizji 2021:


Jacek Kurski - Jesienna ramówka TVP 2021

Jacek Kurski - Jesienna ramówka TVP 2021

Jacek Kurski i Joanna Kurska - Jesienna ramówka TVP 2021

Jacek Kurski i Joanna Kurska - Jesienna ramówka TVP 2021

Jacek Kurski i Joanna Kurska - Jesienna ramówka TVP 2021

Jacek Kurski i Joanna Kurska - Jesienna ramówka TVP 2021

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×