Szukaj

Cleo komentuje zamieszanie z Eurowizją 2021: „Byłam pewna, że Alicja będzie jechała” [WIDEO]

Cleo, Alicja Szemplińska, Eurowizja

Cleo, Alicja Szemplińska, Eurowizja

Eurowizja 2021. Cleo skomentowała zamieszanie z krajowymi eliminacjami. Była przekonana, że na konkurs TVP wyśle Alicję Szemplińską.

Eurowizja 2021 przed nami. Wiemy już, że Polskę reprezentować będzie Rafał Brzozowski z piosenką The ride. W tym roku utwór na konkurs wybrała komisja powołana przez TVP. Taki pomysł na rozstrzygnięcie eliminacji nie spodobał się wielu widzom. Wszystko przez fakt, że poniekąd wyjazd na Eurowizję obiecano ubiegłorocznej kandydatce – Alicji Szemplińskiej.

Zwyciężczyni eliminacji w 2020 roku nie poleciała do Rotterdamu rok temu ze względu na anulowanie całej imprezy. Pandemia koronawirusa tak bardzo pokrzyżowała plany organizatorów, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo gwiazd zdecydowali się przełożyć 65. edycję Eurowizji na ten rok.

Eurowizja 2021: Cleo o krajowych eliminacjach i Alicji Szemplińskiej

Cleo, która w 2014 roku reprezentowała Polskę i została wybrana na podobnych zasadach co Rafał Brzozowski, skomentowała dla Jastrząb Post zamieszanie wokół wyboru kandydata:

Trudne pytanie. Ja też zostałam wtedy powołana. To było dla mnie ogromne zaskoczenie jak zostałam powołana i wylądowałam na Eurowizji, więc ciężko powiedzieć. Ja chyba jednak lubię jak głosują ludzie. To jest nasz reprezentant, reprezentant Polski.

Piosenkarka ma nadzieję, że Alicja jeszcze będzie miała okazję zaśpiewać na Eurowizji:

Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś usłyszę Alicję Szemplińską z tym wokalem. Trzymam za nią kciuki całym sercem, sama namawiałam do głosowania na nią. Trzymam kciuki za Alicję, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś pojawi się na Eurowizji.

Co więcej, Cleo była przekonana, że TVP jeszcze raz wyśle Alicję. Dopiero gdy wgryzła się w temat, odkryła, że stacja ma prawo do wyłonienia nowego reprezentanta:

Byłam przekonana, że Alicja będzie w tym roku jechała, z racji tego, że w zeszłym roku konkurs był odwołany. I później zaczęłam wdrażać się w temat przepisów, że nowy utwór itd. Wtedy się zgubiłam totalnie i nie wiedziałam, o co chodzi.

Przypomnijmy, że Szemplińska na Eurowizji 2020 miała zaprezentować piosenkę Empires.


Cleo na Eurowizji 2014

Cleo na Eurowizji 2014

Gromee, Michał Szpak, Cleo – Eurowizja 2020: preselekcje

Gromee, Michał Szpak, Cleo – Eurowizja 2020: preselekcje

Alicja Szemplińska - gwiazdy na próbie do festiwalu w Opolu

Alicja Szemplińska - gwiazdy na próbie do festiwalu w Opolu

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×