Eurowizja 2020: Saszan pochwaliła się piosenką i wskazała faworyta preselekcji. Kogo się obawia? [WIDEO]

Saszan o piosence na Eurowizję 2020

Saszan o piosence na Eurowizję 2020

Eurowizja 2020: Saszan o piosence Fala, z którą startuje w preselekcjach w programie Szansa na sukces. Zdradziła też, kto jej zdaniem ma szansę wygrać eliminacje i czy disco-polo powinno reprezentować Polskę.

Już 23 lutego dowiemy się, kto wygra preselekcje na Eurowizję 2020. W tym roku eliminacje do konkursu odbędą się w ramach programu Szansa na sukces, w którym swoje umiejętności zaprezentuje 21 wykonawców. Wśród artystów walczących o wyjazd na konkurs jest Saszan, która już raz, w 2018 roku, ubiegała się o reprezentowanie Polski.

Młoda gwiazda wystąpi w drugim półfinale, w którym zaśpiewa jeden z eurowizyjnych hitów. W szranki stanie z sześcioma innymi wokalistami, wśród których warto wspomnieć o Alicji Szemplińskiej, zwyciężczyni 10. edycji The Voice of Poland. O tym, czy Saszan zakwalifikuje się do wielkiego finału, w którym zaśpiewa utwór przygotowany na Eurowizję 2020, zdecydują jurorzy (Michał Szpak, Cleo i Gromee).

Eurowizja 2020: Saszan o piosence i Alicji Szemplińskiej

Saszan w rozmowie z naszą reporterką oceniła swoje szanse w preselekcjach. Różowołosa piosenkarka wskazała swojego faworyta. Kto jej zdaniem na największe szanse na zwycięstwo?

Przygotowałam piosenkę we wrześniu zeszłego roku i gdzieś tam się zgłaszam co rok, bo naprawdę Eurowizja jest moim ogromnym marzeniem. Mam nadzieję, że się w końcu uda. Jak nie w tym roku, to w przyszłym. Wiem, że bardzo mocną wokalistką jeżeli chodzi o technikę i urok sceniczny, jest Alicja, która wygrała teraz The Voice of Poland. Jest cudowna. Ja sama jestem pod jej wrażeniem. Nie tyle, co się obawiam, ale wiem, że to jest bardzo mocny zawodnik – powiedziała w rozmowie z Jastrząb Post.

Gwiazda zdradziła co nieco o swojej konkursowej propozycji:

Moja piosenka nosi tytuł „Fala”. Jest szybka, energiczna, do potańczenia. Z sentymentalnym tekstem, jest nie do końca wesoła. Ale jeżeli chodzi o tempo, to jest na pewno do potańczenia.

Saszan – występ na preselekcjach do Eurowizji 2018

Saszan – występ na preselekcjach do Eurowizji 2018

Szansę na reprezentowanie naszego naszego kraju ma także Emilia Sanecka, wokalistka zespołu Daj to głośniej, który reprezentuje nurt disco-polo. Czy według Saszan tego typu muzyka ma szansę wygrać Eurowizję?

Mój tata mógłby się ucieszyć. Ja osobiście troszeczkę mniej, bo tak jak przy imprezach mogę się przy tym pobawić, to tak na co dzień nie słucham. Może to by była jakaś nowość na Eurowizji, może to by się sprawdziło, nigdy nie wiadomo. Ale wolałabym, żebym to ja pojechała.

Kto jeszcze startuje w preselekcjach na Eurowizję 2020? Pełną listę uczestników i podział na półfinału znajdziecie tutaj.


Saszan – Eska odwołuje zimę 2019

Saszan – Eska odwołuje zimę 2019

Saszan – Polsat, ramówka jesień 2018

Saszan – Polsat, ramówka jesień 2018

Alicja Szemplińska wygrała The Voice of Poland 10

Alicja Szemplińska wygrała The Voice of Poland 10

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×